Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 08 05, 21:06

Baltarusijos pareigūnai su skydais blokuoja migrantų grąžinimą: kadrai iš pasienio

Konfrontacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pasiekė naują etapą. Šią savaitę pasitaikė atvejų, kai Lietuvos pasieniečių grąžintus migrantus ginkluoti Baltarusijos pareigūnai stumia atgal į Lietuvą, rodo 15min surinkti duomenys.

Augant migrantų srautui, Lietuvos pasieniečiai šią savaitę ėmė nebepriimti žmonių, neteisėtai kertančių sieną – imamasi priemonių atstumti juos atgal. Lietuvos oficiali pozicija – prieglobsčio prašymai gali būti priimami tik pasienio punktuose arba ambasadoje.

Netrukus po to pradėti fiksuoti atvejai, kai tie patys migrantai imami stumti ir Baltarusijos pareigūnų. 15min susipažino su tai įrodančiais video įrašais, šiuos faktus patvirtino ir nesusiję šaltiniai.

Keliais fiksuotais atvejais migrantų grįžimą į Baltarusijos teritoriją iš Lietuvos blokuoja uniformuoti kaukėti pareigūnai su skydais ir šalmais. Yra fiksuotas atvejis, kai baltarusių pareigūnas migrantams žodžiu liepia vėl eiti į Lietuvą.

Abi pusės naudoja tarnybinius šunis, kartais migrantai ne vienai valandai lieka tarp stulpelių, žyminčių valstybės sieną, apsupti pareigūnų. Bent vieną kartą tokia situacija truko ilgiau nei parą.

Aktyvesnis Baltarusijos pasieniečių buvimas siejamas tiek su Lietuvos veiksmais, tiek su taktinėmis pratybomis, kurios prasidėjo antradienį.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį duodamas interviu 15min sakė, kad pratybų „nesiūlytų dramatizuoti“, nes, jo žiniomis, tai iš anksto suplanuoti mokymai.

Vis dėlto ketvirtadienį autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka paskelbė, kad pajėgų pasienyje bus telkiama dar daugiau.

„Nuo šios dienos nė viena koja neturi įžengti į Baltarusijos teritoriją iš kitos pusės – ar iš Pietų, ar iš Vakarų“, – pareiškė A.Lukašenka.

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje sulaikyta daugiau kaip 4 tūkst. migrantų, dauguma – irakiečiai. Iš pradžių lietuviai sulaikydavo migrantus ir juos apgyvendindavo stovyklose, bet drastiškai augant skaičiui nuspręsta imtis atstūmimo taktikos.

Lietuvos valdžia teigia, kad Baltarusijos režimas sąmoningai paskatino migracijos srautus, keršydamas už sankcijas ir paramą Baltarusijos opozicijai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min