Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 15d. 08:01

Istorinė akimirka: kas tie žmonės, pradėję milijoninę gyvąją grandinę?

Baltijos kelio pradžia prie Gedimino pilies bokšto
Kęstučio Jankausko (ELTA) nuotr. / Baltijos kelio pradžia prie Gedimino pilies bokšto

Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalys švęs Baltijos kelio metines. Prieš 30 metų apie du milijonai žmonių susikibo rankomis į šimtus kilometrų besitęsusią gyvąją grandinę, taip parodydami pasauliui mūsų vienybę ir laisvės siekį. 15min ieško senoje nuotraukoje užfiksuotų žmonių, stovėjusių Baltijos kelio priešakyje.

Baltijos kelias prasidėjo Vilniuje nuo Gedimino pilies bokšto. Kaip atrodė istorine tapusi jo pradžios akimirka, 1989 metų rugpjūčio 23 dieną užfiksavo naujienų agentūros ELTA fotografas Kęstutis Jankauskas.

Baltijos keliui skirtą multimedijos projektą pristatanti 15min redakcija kviečia atsiliepti šioje nuotraukoje įamžintus žmones. Galbūt juos atpažins šeimynykščiai, giminės, draugai, kaimynai?

Susisiekite su mumis elektroninio pašto adresu: 15min@15min.lt arba telefonu: 8 655 74500.

Baltijos kelio jubiliejui – specialus projektas

Rengiantis švęsti Baltijos kelio 30-metį 15min pristato unikalų šventės jubiliejaus minėjimui skirtą projektą.

Išskirtiniame multimedijos pasakojime nusikelsime į Sąjūdžio laikus – straipsniais, video pasakojimais bei archyviniais nuotraukų kadrais iki pat rugpjūčio 23-osios įtraukiančiai ir profesionaliai pasakosime apie Baltijos kelią, jo raidą, istoriją.

Tuos, kurie prieš 30 metų dalyvavo Baltijos kelyje, kviečiame pasidalinti savo prisiminimais ir akimirkomis. Autentiškos istorijos padės jaunajai kartai neužmiršti svarbiausių mūsų istorijos įvykių.

Jaunoji karta 1989 metais vykusiame Baltijos kelyje dalyvauti negalėjo, tačiau 15min pristato specialų Baltijos kelio žemėlapį, kuriame būsite pažymėtas ir taip išreikšite savo patriotiškumą.

Pasikeitus laikams mums jau nereikia kovoti už laisvę, tačiau šiais laikais, nors ir virtualiai, vis dar aktualu išreikšti savo solidarumą, garsiai sakant, kad mums tai svarbu ir mums tai rūpi.

„Baltijos kelias – tai įrodymas, kad turėdami vilties ir tikėdami laisve galime suvienyti savo jėgas kilniam tikslui. Stebuklas įvyko jau prieš 30 metų, tad ši graži sukaktis įrodo, kad dėl laisvės idėjos buvo verta susivienyti. Portalui 15min ši sukaktis ypač svarbi – tik už laisvę kovojusių žmonių dėka šiandien turime nepriklausomą žiniasklaidą, galime laisvai ir nevaržomai reikšti nuomonę bei ginti žmogaus teises“, – sako 15min vyr. redaktorius Raimundas Celencevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min