Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 5d. 12:22

Istorinis įvykis – prezidentė rado laiko susitikti su Darbo partijos pirmininku

Dalia Grybauskaitė ir Valentinas Mazuronis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Valentinas Mazuronis

Penktadienį prieš pietus į susitikimą pas prezidentę atvyko naujasis Darbo partijos pirmininkas, buvęs „tvarkietis“ europarlamentaras Valentinas Mazuronis. Tai pirmas kartas beveik per šešerius Dalios Grybauskaitės prezidentavimo metus, kai ji randa laiko asmeniniam susitikimui su Darbo partijos pirmininku, kuris neužima Seimo pirmininko pareigų.

Į susitikimą su prezidente pasiprašė pats V.Mazuronis. Kad sieks asmeninio susitikimo su D.Grybauskaite jis buvo užsiminęs šią savaitę viešėdamas 15min.lt konferencijoje.

„Mano tikslas – turėti normalius darbinius santykius su visais. Darbo partija yra antra pagal dydį partija, ir noriu, kad normalūs santykiai, bendravimas, susitikimai, klausimų aptarimai vyktų tiek su premjeru, tiek su prezidente, tai būtų naudinga visai valstybei. Tikiu, kad taip ir bus. Dar nebuvau susitikęs su prezidente kaip Darbo partijos pirmininkas“, – antradienį sakė V.Mazuronis.

Įsiprašė pats

Penktadienį po susitikimo Darbo partijos pirmininkas pripažino, kad susitikti su prezidente pasisiūlė pats.

„Aš dėkingas prezidentei, kad rado laiko ir galimybių šiam susitikimui. Mes apkalbėjome, mano nuomone, pagrindinius, svarbiausius mūsų vidaus politikos klausimus. Tai yra Vyriausybė, Seimas, mūsų, kaip antros pagal dydį valdančiosios partijos planai, nuotaikos darbas. Prezidentė išdėstė, kaip ji mato situaciją, nors metiniame pranešime jau buvo daug kas pasakyta“, – linksmai nusiteikęs po susitikimo su prezidente kalbėjo V.Mazuronis.

Nuo klausimo, ar prezidentė tikisi pokyčių Darbo partijoje jos pirmininku išrinkus V.Mazuronį, politikas išsisuko sakydamas, kad nežino D.Grybauskaitės vilčių. Prezidentūra susitikimo nekomentavo.

Pirmtakai nesiveržė

V.Mazuronis pripažino, kad ankstesni Darbo partijos pirmininkai susitikti su prezidente asmeniškai nesiveržė. „Gal niekas neskambindavo ir neprašydavo, negaliu sakyti, kas buvo šešerius metus iki manęs“, – teigė V.Mazuronis.

Jis pasidalijo nuomone, kad daugiau bendraudama visais lygmenimis su visais politikais, Darbo partija galės daugiau ir naudingai dirbti Lietuvai.

V.Mazuronis sakė, kad Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho leidimo susitikti su prezidente neprašė ir šio plano nederino.

Prezidentė iki šiol Darbo partijai rėždavo vien kritiką. Formuojant Vyriausybę 2012 m. prezidentė siekė, kad socialdemokratai daugumą sudarytų be „darbiečių“. Paskui šalies vadovė buvo itin griežta rinkdamasi Darbo partijos deleguojamus ministrus, Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės vienu metu bandė nekviesti į Valstybės gynimo tarybą, o visos partijos veiklą vadino „kriminaline“.

Tuo tarpu anksčiau „Tvarkai ir teisingumui“ priklausiusį, o dabar Darbo partijos pirmininku tapusį V.Mazuronį prezidentė mėgo.

Kai jis pernai vasarą paliko aplinkos ministro postą ir išvyko dirbti į Europos Parlamentą, D.Grybauskaitė V.Mazuronį buvo pavadinusi vienu geriausių Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės ministru.

Politologas: Bando perkrauti santykius?

Politologas Mažvydas Jastramskis tikino, kad kol kas spręsti apie prezidentės požiūrio į Darbo partiją kaitą per anksti.

„Šiaip lyderio pasikeitimas yra gera proga perkrauti santykius, tačiau, ar taip atsitiks spręsti anksti. Prezidentės požiūris į Darbo partiją iki šiol buvo laba aiškus – ji siekė, kad kaltinamieji juodosios buhalterijos byloje neužimtų jokių postų ir turėtų kuo mažiau įtakos“, – sakė jis.

M.Jastramskio požiūriu, gali būti, kad Darbo partijos pirmininku tapus V.Mazuroniui prezidentės tonas kalbant apie Darbo partiją gali švelnėti, tačiau tame jis įžvelgia ir pavojų.

„Laviruoti gali būti sunku, nes pripažinkime, kad be V.Uspaskicho paramos V.Mazuronis Darbo partijos pirmininku nebūtų tapęs“, – teigė politologas.

Penktadienį D.Grybauskaitė dar susitiks su nauju Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Susitikti su šalies vadove konservatorių lyderis taip pat pasiprašė pats.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min