Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 21d. 20:27

Išvados dėl CŽV kalėjimo – antradienį

A.Anušauskas: „Jėgos panaudojimas buvo adekvatus situacijai“.
Gedimino Gasiulio/Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / A.Anušauskas: „Jėgos panaudojimas buvo adekvatus situacijai“.
Pirmadienį iki vėlyvo vakaro posėdžiavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) sudarė parlamentinio tyrimo dėl galimo CŽV kalėjimo Lietuvoje išvadas, tačiau balsuoti dėl jų numatoma tik antradienį ryte.

„Vienas dalykas – reikia išsimiegoti, o kitas – pamatyti galutinį tekstą“, – po posėdžio žurnalistams sakė NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas.

Anksčiau pirmadienį A.Anušauskas teigė, jog išvadose nėra konkrečiai konstatuojama, buvo CŽV kalėjimas Lietuvoje, ar nebuvo – esą jose kalbama apie prielaidas, galimybę tokiam kalėjimui egzistuoti.

Parlamentiniu tyrimu NSGK turi atsakyti, ar CŽV sulaikyti asmenys buvo pervežami ir kalinami Lietuvoje, taip pat ar Lietuvos institucijos bei pareigūnai svarstė klausimus, susijusius su slaptųjų CŽV sulaikymo centrų veikla, sulaikytųjų pervežimu ir kalinimu Lietuvos teritorijoje bei ar Lietuvoje veikė slaptieji CŽV sulaikymo centrai.

Įtarimai dėl galimo CŽV kalėjimo datuojami 2002-2005 metais.  Atliekant parlamentinį tyrimą dėl galimo CŽV kalėjimo Lietuvoje, NSGK apklausė buvusius Lietuvos prezidentus, taip pat dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę, prezidentų patarėjus, ministrus, kitus aukštus postus anuomet užėmusius pareigūnus ir politikus.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min