Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 21d. 15:01

Įtakingo Kauno policininko apsukrumas: pasiėmęs nedarbingumą, prie ligos išmokos prisidūrė dirbdamas pavežėju

Gintaras Gatulis
15min ir 123RF nuotr. / Gintaras Gatulis

Kauno policijos Patrulių rinktinės vadas Gintaras Gatulis šią vasarą ilgai sirgo. Nuo liepos 7 iki rugsėjo 16 dienos jis turėjo nedarbingumo pažymėjimą ir gavo ligos išmoką. Tačiau tuo pat metu jis uždarbiavo kaip pavežėjas. Šią situaciją įvertinusi policija neįžvelgė tarnybinio nusižengimo, tačiau aiškinsis, ar pareigūnas nepažeidė etikos.

Apie tokį pareigūno apsukrumą rugsėjo pabaigoje sužinojo Kauno apskrities policijos vadovybė, kai gavo anoniminį pranešimą.

Imuniteto valdyboje buvo pradėtas aplinkybių patikslinimas, tačiau nuspręsta, kad toks poelgis nėra tarnybinis nusižengimas.

Kaip nurodė Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė, tarnybinio nusižengimo požymiais yra vidaus tarnybos tvarkos pažeidimas ar pareigūno pareigų neatlikimas, padarytas dėl pareigūno kaltės.

„Buvo priimtas sprendimas nepradėti tarnybinio patikrinimo, tačiau dėl to, jog pareigūnas, laikotarpiu nuo liepos 7 d. iki rugsėjo 16 d. nevykdydamas tiesioginių funkcijų ir turėdamas nedarbingumą, išduotą dėl ligos, vykdė individualią veiklą, nuspręsta jo veiksmus svarstyti Kauno apskr. VPK etikos komisijos posėdyje“, – informavo ji.

123RF.com nuotr./Pavežėjas/Asociatyvi iliustracija
123RF.com nuotr./Pavežėjas/Asociatyvi iliustracija

Tiesa, šiuo atveju, tikėtis rimtos atsakomybės pareigūnas neturėtų, kadangi jau nustatyta, kad tarnybinio nusižengimo požymių G.Gatulio poelgyje nėra. Pagal Policijos darbuotojų etikos komisijos nuostatus, dėl etikos pažeidimo galima tik įspėti pareigūną.

„Taikome aukščiausius elgesio ir moralės standartus ne tik sau, bet ir struktūrinių padalinių vadovams. Kiekvienas turime būti pavyzdžiu savo pavaldiniams ir tarnybos, ir ne tarnybos metu.

Turime saugoti profesinę garbę ir elgtis taip, kad savo elgesiu ar veiksmais nediskredituotume savo vardo, policijos pareigūno, valstybės tarnautojo ar kito policijos darbuotojo statuso ir policijos autoriteto“, – pabrėžia Kauno apskr. VPK vadovybė, nusprendusi tokį struktūrinio padalinio vadovo elgesį svarstyti etikos komisijoje.

Be to, informuotas ir „Sodros“ Kauno skyrius, tikėtina, kad pareigūnas neteks ligos išmokos už kelis mėnesius. Kaip paaiškino „Sodros“ atstovas spaudai Saulius Jarmalis, kai išsiaiškinama, kad asmuo, būdamas nedarbingume, nesigydė ir uždarbiavo, ligos išmoka gali būti nesuteikiama arba ją liepiama grąžinti. Tačiau kitokių teisinių pasekmių toks nesąžiningas elgesys neturi.

15min prašymas pakomentuoti šią situaciją perduotas ir pačiam G.Gatuliui, tačiau jo atsakymo kol kas nesulaukta.

Problemų būta ir anksčiau

G.Gatulio kėdė buvo suklibėjusi ir pernai, kai kilo Kauno policijos korupcijos skandalas, po kurio darbo neteko viršininkas Darius Žukauskas ir Kauno Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos vadovas Giedrius Skladas.

2019 metų spalį Patrulių rinktinės vadas buvo laikinai perkeltas į Kelių policijos valdybos vyr. tyrėjo pareigas, kol buvo atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Tuomet policijos atstovai aiškino, kad toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į atliktą antikorupcinę analizę.

„Dėl etinių sumetimų, kol bus atliekamas patikrinimas Patrulių rinktinėje, pareigūnas sutiko laikinai būti perkeltas į jo turimą koeficientą atitinkančias pareigas Kelių policijos valdyboje“, – tuomet taip sprendimą aiškino Kauno policija.

Po patikrinimo G.Gatulis buvo grąžintas atgal į vadovaujančias pareigas.

G.Gatulis buvo minimas ir dar vienoje 15min aprašytoje istorijoje, kai vienas pareigūnas teisme prabilo, esą buvo sulaukęs jo ir D.Žukausko šantažo.

2019 metų vasario 15-ąją, Kauno rotušėje pagerbiant geradarius ir miestui nusipelniusius žmones, G.Gatulis buvo apdovanotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu už nuopelnus įtvirtinant Kauno miesto savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant miesto įvaizdį. Medalis jam įteiktas už iniciatyvas kuriant saugią kauniečiams aplinką.

Komentarai: 53

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min