Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 26d. 17:51 , Atnaujinta: 2020 vasario 26d. 20:57

Tyrė dėl koronaviruso, bet rezultatų teko laukti beveik parą, o ne žadėtas 6–8 valandas

Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tikina, kad tyrimai dėl koronaviruso atliekami per 6–8 val. Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis nurodė, kad Lietuvoje iki trečiadienio pietų paimti 48 asmenų mėginiai, visi ištirti ir niekam koronavirusas nenustatytas. Tačiau su 15min susisiekusi moteris papasakojo, kad jos artimajam tyrimas atliktas antradienį 18 val., o rezultatų teko laukti beveik parą. Galiausiai jis gautas neigiamas.

Su 15min susisiekusi moteris pasakojo, kad artimasis šeštadienį per Varšuvą grįžo iš Šiaurės Italijos, pirmadienį dar jautėsi gerai ir nesiizoliavo, bet vakare pasijuto prastai. Pakilo temperatūra, prasidėjo ūmus kosulys.

Ryte paskambinta šeimos gydytojui. Šis, išgirdęs simptomus ir faktą, kad žmogus lankėsi Šiaurės Italijoje, paragino nevykti į polikliniką, o kviesti greitąją, nes iškart įtarė koronavirusą.

Bendrasis pagalbos centras, išklausęs informaciją, pasiūlė atsiųsti greitąją, tačiau šeima nutarė ligonį į gydymo įstaigą pristatyti pati – vis tiek su juo artimai kontaktavo.

Tyrimas paimtas vakar apie 18 val., atsakymo dar nėra. Aš labai kantri, nesikišu, komentarų nerašinėju, bet kai taip vyksta, na, tiesiog pagalvoji: koks čia situacijos suvaldymas?

Atvykus į ligoninę pacientą sutiko tik kaukę dėvinti medicinos sesuo, tik gydytojas vilkėjo visą specialią apsaugą. Visi tyrimai – gripo, kraujo – buvo atliekami palatoje, tačiau plaučių rentgenui teko eiti į kabinetą, kur viena laborantė dirbo be jokios apsaugos. Visos procedūros truko kelias valandas.

Pasak moters, gydytojai aiškino, kad koronaviruso tyrimo nedaro, nes jis trunka itin ilgai. Tik temperatūrai pakilus virš 39 laipsnių ir diagnozavus plaučių uždegimą nutarta, pasak pašnekovės, visgi atlikti ir jį.

Moteris tikino nekaltinanti nei ligoninės, nei medikų, todėl nenorėjo, kad pavadinimai ir pavardės būtų įvardinti straipsnyje, tačiau akcentavo, kad laboratorija dirba ne taip, kaip skelbiama.

Ji taip pat tikino suprantanti, kad šeimos narys gali sirgti tiesiog gripu, nes turėjo ir kontaktą su sergančiuoju gripu, tačiau visgi stebėjosi, kad neatmetus koronaviruso galimybės visi taip atsipalaidavę, o tyrimai, kuriuos patys medikai galiausiai nutarė daryti, daromi taip ilgai.

„Tyrimas paimtas vakar apie 18 val., atsakymo dar nėra (apie 16.30 val., – red. past.) Aš labai kantri, nesikišu, komentarų nerašinėju, bet kai taip vyksta, na, tiesiog pagalvoji: koks čia situacijos suvaldymas?“ – retoriškai klausė moteris.

Anot jos, jai aiškinta, kad tyrimų atliekama labai daug, todėl tiek užtrunka, tačiau ji tuo nebetiki.

„Šiandien perskaičiau 15min straipsnį, kad 48 tyrimai tik atlikti ir vakar paimti mėginiai jau visi ištirti, o mes tebelaukiame. Aš nesuprantu tada. Nuostabą kelia. Visi laukiame informacijos, o jos nėra“, – pasakojo moteris.

Vakare ji informavo 15min, kad tyrimo rezultatai pagaliau buvo gauti apie 17 val. ir tik po to, kai po ilgo laukimo rezultatais ėmė domėtis patys ligoninės medikai. Koronavirusas paneigtas, diagnozuotas gripas, asmuo perkeltas gydytis į paprastą palatą.

Vadino „fake news“

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus regiono vadovė Rolanda Lingienė 15min trečiadienį sakė, kad istorija, jog tyrimų rezultatų tenka laukti taip ilgai, yra melaginga – „fake news“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rolanda Lingienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rolanda Lingienė

„Ne mūsų įstaiga tyrimus daro. Yra atskira biudžetinė įstaiga. Į jų duomenis aš negaliu įlįsti, bet dar niekada nebuvo, kad jie pateiktų klaidingus duomenis. Vakar kalbėjome su direktoriumi ir šiandien kalbėjom jau keletą kartų. Jie jau po keletą daro tų tyrimų vienu metu. Jei vakar paimti tyrimai, tikrai turėjo būti padaryti. Nemanau, kad kokį pagrindą turi jums papasakota istorija. Čia fake news bus. Tikrai“, – kalbėjo R.Lingienė.

Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje po darbo valandų su niekuo nepavyko susisiekti. Tikimės straipsnį papildyti laboratorijos komentaru.

Tiesa, oficialiame tinklalapyje iki šiol apie koronavirusą skelbiama tokia, ko gero, jau pasenusi informacija, kad koronaviruso tyrimai atliekami tik antradieniais ir ketvirtadieniais. Vieno kaina – 77,16 Eur.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos tinklalapis
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos tinklalapis

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis trečiadienį po Vyriausybės posėdžio paskelbė, kad trečiadienį iki pietų Lietuvoje išvis buvo atlikti 48 tyrimai dėl koronaviruso ir visų atsakymai buvo neigiami.

Tačiau dar ir vakare Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje skelbiama tik apie iki 13 val. atliktus 44 tyrimus, kurie visi neigiami.

15min trečiadienį ryte paprašė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro tikslių duomenų apie atliktus tyrimus, nurodant datas, kiek kurią dieną jų buvo atlikta ir iš kokių regionų, ligoninių pristatyti mėginiai, tačiau vakare sulaukė tokio atsakymo:

„Apgailestaujame, bet šiuo metu dėl itin didelio žiniasklaidos atstovų užklausų skaičiaus tokios smulkios informacijos (padieniui, pagal regionus ir pan.) pateikti neturime galimybės.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:03
22:58
25:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min