Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 4d. 09:08

J.Džiugelis kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl V.Ąžuolo piktnaudžiavimo padėtimi

Valius Ąžuolas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valius Ąžuolas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Justas Džiugelis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydamas ištirti, ar Seimo Biudžetų ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas „valstietis" Valius Ąžuolas nepažeidė Seimo statuto ne tik nenusišalindamas nuo Žemės mokesčio įstatymo projekto svarstymo, bet ir neinformavęs komiteto narių apie gautą raštišką prašymą nusišalinti dėl akivaizdaus viešų ir privačių interesų konflikto, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Remiantis LRT tyrimų skyriaus duomenimis, V.Ąžuolas valdo daugiau nei 200 hektarų žemės, o jo motina, kartu su nuomojama žeme – daugiau nei 400 hektarų. Tai reiškia, kad bendrai per susijusius asmenis šis Seimo „valstiečių" frakcijos atstovas valdo daugiau nei 600 ha žemės ir yra vienas stambiausių Kruopių ūkininkų. Taigi, priėmus siūlomą Žemės ūkio įstatymo projektą ir prie jo pateiktą pasiūlymą, V.Ąžuolas ir su juo susiję asmenys privalėtų mokėti didesnį žemės mokestį nuo žemės ūkio paskirties žemės, galimai viršijantį 3000 EUR sumą.

Pranešime taip pat rašoma, kad nenusišalinęs nuo šio balsavimo ir nesupažindinęs kitų komiteto narių su parlamentaro J.Džiugelio pateiktu argumentais grįstu prašymu nusišalinti, V.Ąžuolas pažeidė Seimo statutą.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Justas Džiugelis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Justas Džiugelis

„Jau nebestebina, kad kai kurie Seimo nariai nenusišalina nuo juos asmeniškai paliesiančių įstatymų projektų. Tačiau selektyvus dokumentų pateikimas komiteto nariams – tai jau naujas žanras. BFK pirmininkas ne tik piktnaudžiavo pareigomis, bet ir sąmoningai slėpė gautus dokumentus nuo kitų komiteto narių. Manau, kad po šio skandalingo fakto Seimo nariai, dirbantys Biudžeto ir finansų komitete, turėtų kelti klausimą dėl pasitikėjimo pirmininku V.Ąžuolu. Savo ruožtu kreipiausi į Etikos ir procedūrų komisiją ir tikiuosi, kad ateityje toks piktnaudžiavimas užimamomis pareigomis liausis“, – teigė Seimo narys J.Džiugelis.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min