Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 7d. 15:16

J.Džiugelis ragina Seimo pirmininką atšaukti V.Kravčionok iš Antikorupcijos komisijos

Justas Džiugelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Justas Džiugelis

Po 15min tyrimo apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo narių įmonės gaunamą finansavimą iš bendrapartiečių valdomų savivaldybių konservatorių frakcijos narys Justas Džiugelis kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą ir Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.

15min skelbė, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) valdomų Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybių konkursus laimi laikraščius leidžianti įmonė „Rejspa“. Tarp šios įmonės akcininkų yra du Seimo nariai, priklausantys LLRA-KŠS: Michalas Mackevičius ir Vanda Kravčionok.

Vanda Kravčionok ir Michalas Mackevičius
Vanda Kravčionok ir Michalas Mackevičius

Konservatorius J.Džiugelis Seimo pirmininko prašo atšaukti V.Kravčionok iš Seimo Antikorupcijos komisijos, kurioje ji dirba.

„Esu įsitikinęs, kad „skaidriausia” save vadinačios politinės partijos narė neturėtų devalvuoti reikšmingos Seimo Antikorupcijos komisijos darbo bei reputacijos savo buvimu joje. Todėl kreipiausi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, ragindamas atšaukti V.Kravčionok iš Antikorupcijos komisijos, nes tolesnis šios parlamentarės darbas joje sukeltų visuomenėje pagrįstą nepasitikėjimą“, – savo feisbuke rašė J.Džiugelis.

Taip pat politikas socialiniame tinkle pranešė besikreipęs ir į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydamas ištirti, ar nebuvo pažeistos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos dėl konkurso sąlygų ir imtis priemonių, jei toks pažeidimas būtų nustatytas.

Laimi bendrapartiečių valdomų savivaldybių konkursus

15min tyrimas antradienį skelbė, kad „Rejspa“ yra bendrovė, kuri Vilniaus ir Šalčininkų rajonų gyventojams leidžia savaitraštį lenkų kalba „Tygodnik Wilenszczyzny“, o lietuvių kalba – „Vilniaus krašto savaitraštį“.

Bendrovę valdo keturi asmenys. Du iš jų yra Seimo nariai, išrinkti pagal LLRA-KŠS sąrašą: V.Kravčionok turi 29 proc. akcijų, Michalas Mackevičius – 10 proc. (Daugiausia, 41 proc. akcijų, turi Jelena Vasilkova. Dar 20 proc. akcijų valdo Česlava Pačkovska, buvusi redaktorė, LLRA-KŠS narė.)

Ernesto Naprio/15min nuotr./„Tygodnik Wilenszczyzny“ savaitraštis
Ernesto Naprio/15min nuotr./„Tygodnik Wilenszczyzny“ savaitraštis

Ši bendrovė metų metus, bent nuo 2010-ųjų, laimi LLRA-KŠS valdomų Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybių viešinimo konkursus. Dažnai konkursai buvo laimimi be jokios konkurencijos, nes juose dalyvaudavo tik vienas vienintelis dalyvis.

Su korupcija kovojanti organizacija „Transparency International“ gruodį paskelbė tyrimą, kurio duomenys rodo, kad per ketverius metus iš bendrapartiečių valdomų savivaldybių Seimo narių įmonė gavo užsakymų beveik už 400 tūkst. eurų. Tokiu atveju dvi savivaldybės per ketverius metus „Rejspai“ sunešė 78 procentus gautų pajamų.

Tarp laikraščio redakcijos darbuotojų – du tarybos nariai iš tos pačios finansavimą skiriančios Vilniaus rajono savivaldybės, kartais nesibodintys rašyti ir užsakomųjų straipsnių, kurie reikalingi partijai prieš rinkimus. Jie patys teigia, jog politinė veikla žurnalistiniam darbui netrukdo.

Įmonės direktorius – Robertas Rackevičius – patarinėja europarlamentarui, LLRA-KŠS lyderiui Valdemarui Tomaševskiui. Ir pats V.Tomaševskis kadaise yra buvęs šios įmonės vadovu.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:16
00:05
21:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min