Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 5d. 13:02

J.Liesys atsiėmė pasiūlymą dėl rentų politikams, kito tokio pat siūlymo valdantieji žada nesvarstyti

Jonas Liesys ir Ramūnas Karbauskis
15min nuotr. / Jonas Liesis ir Ramūnas Karbauskis

Nueinančio Seimo liberalas Jonas Liesys atsiėmė siūlymą įteisinti buvusių Vyriausybės vadovų rentas, tačiau analogiškas, kitų parlamentarų siūlymas liko. Jei Seimas imtųsi šio klausimo, tuo pačiu galėtų įteisinti ir baigusių kadenciją parlamentarų rentas. Visgi valdantieji to žada nedaryti.

Penki Seimo nariai iš užmaršties išsitraukė dvi procedūrines stadijas praėjusio Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų statuso įstatymo projektą, kuriuo numatyta įteisinti buvusių Seimo narių rentas.

J.Liesys palieka politiką

Į naują Seimą neišrinktas Liberalų sąjūdžio atstovas J.Liesys pasiūlė taisyti projektą ir rentas numatyti ne tik buvusiems tautos atstovams, bet ir buvusiems Vyriausybės vadovams.

Koalicijos derybose šiuo metu dalyvaujantis Liberalų sąjūdis nuo šio siūlymo atsiribojo ir J.Liesys liko be partijos užnugario.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Liesys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Liesys

Jis pranešė paliekantis ir Seimo Liberalų sąjūdžio frakciją, ir partiją bei atsiimantis savo teiktą siūlymą.

„Šiandien jau įteikiau (pareiškimą išstoti iš partijos – 15min) ir atsiimsiu pasiūlymą. Vienas lauke – ne karys“, – ketvirtadienį 15min komentavo politikas.

„Kam reikalingas toks ažiotažas, kuris, manau, neturi naudos. Seimo narių garantijas reikia spręsti kitokiu būdu“, – pridūrė jis.

Seimo teisės aktų bazėje galima matyti, kad parlamentaras savo siūlymą jau atsiėmė.

J.Liesys apgailestavo, kad tenka palikti partiją, su kuria sieja ilga istorija.

Turi aukotis dėl kitų Seimo narių geros ateities arba netrukdyti dabar.

„Skausmingas yra priėmimas, nes aš nuo 1998 metų amžiną atilsį R.Ozalo partijos esu pakviestas, liberalas, bet turi aukotis dėl kitų Seimo narių geros ateities arba netrukdyti dabar, ypač šiuo sunkiu laikotarpiu partijai, frakcijai tartis dėl valstybės valdymo prioritetų“, – komentavo politikas.

Iš esmės tokį patį siūlymą kaip ir J.Liesys, tik kiek su kita – Ministro pirmininko formuluote – registravo „darbiečiai“ Andrius Mazuronis, Mindaugas Puidokas, Valentinas Bukauskas ir į Seimą nebeišrinktas Artūras Skardžius.

Painus kelias įteisinti rentas

„Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų statuso įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projekte numatoma įteisinti buvusio Seimo nario rentą.

Manytume, kad tai, nėra įteisintos socialinės garantijos buvusiems Vyriausybės vadovams, iš dalies nulemia nedidelį tinkamą šiai veiklai patirtį turinčių asmenų dalyvavimą valstybės valdyme“, – teikdami siūlymą aiškino parlamentarai.

A.Mazuronis tikino, jog siūlymo svarstymo neskubins.

Mes nieko nedarysim, kad pagreitintume įstatymo projekto svarstymą.

„Mes nieko nedarysim, kad pagreitintume įstatymo projekto svarstymą, nes tą turi daryti Biudžeto ir finansų komitetas, kada jie nuspręs, kad tikslinga svarstyti pataisas, šitą projektą. Jis jau 10 metų guli Biudžeto ir finansų komitete“, – kalbėjo politikas.

Ir teigė norintis šį tą pabrėžti: „Aš ir mes užregistravome rentas ministrui pirmininkui. Mes nepritariam Seimo narių rentoms.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Mazuronis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Mazuronis

Bet tas nepritarimas niekaip neatsiskleidė: A.Mazuronis su bendražygiais iš 2007 metų projekto galėjo išbraukti siekį įteisinti buvusių Seimo nario rentas, tačiau to nepadarė ir tokio siūlymo neregistravo.

Ir apskritai politikai galėjo eiti paprasčiausiu keliu – registruoti naują Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų statuso įstatymo projektą, nesusijusį su Seimo narių rentų įteisinimu.

Nemato prasmės

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis patikino, jog valdantieji kadenciją baigusių Seimo narių ir premjerų rentų klausimo nesiims.

„Mes jų nesiruošiam svarstyti, nėra ką komentuoti. Yra tokia Seimo narių iniciatyva, bet mūsų frakcija prasmės nemato“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime komentavo jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Apie tai, jog dvi – pateikimo ir svarstymo – stadijas praėjusiam įstatymo projektui teikiamais papildymais buvusius ir naujai į Seimą neišrinktus parlamentarus siekiama prilyginti Nepriklausomybės akto signatarams, nustatant jiems tokias pačias privilegijas, anksčiau pranešė Delfi.lt.

Panaši iniciatyva kilo ir 2007 metais, bet kilus kritikos bangai Seimo nariai rentų neįteisino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min