Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 28d. 17:39 , Atnaujinta: 2018 balandžio 28d. 18:59

Jaudinanti akimirka: Vilniuje pasiklydusiai mergaitei ašaras nušluostė žymus policininkas

Vilniuje pasiklydusią mergaitę nuramino policininkas
Lietuvos policijos sekėjos Linos nuotr. / Vilniuje pasiklydusią mergaitę nuramino policininkas

Šeštadienį internetinėje erdvėje ėmė plisti jaudinanti istorija, kaip Vilniuje pasiklydusią mergaitę ramina policijos pareigūnas. Į ją suradusios mamos glėbį puolusi pasiklydėlė vėliau prisipažino, kad tai buvo pirmasis jos gyvenime išvystas policininkas. 15min išsiaiškino, kas šis pareigūnas. Pasirodo, savo gražiais bei pilietiškais poelgiais visuomenę jis stebina nebe pirmą kartą.

Šeštadienio popietę Lietuvos policija savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo smagia istorija: „Mūsų bičiulės Linos tik ką užfiksuotas momentas – kartu ir kasdieniškas, ir labai jautrus. Atsiuntusi pasiklydusios mergaitės ir guodžiančio pareigūno nuotrauką, ji mums parašė: „Veiksmas vyko Vilniuje, Antakalnyje. Pastebėjau, kaip policijos ekipažas bendrauja su verkiančia mergaite. Akivaizdžiai matyti, kad buvo pasiklydusi, pareigūnai nuramino ir po kurio laiko atbėgo mama, kuri stipriai apkabino mergaitę. Šaunuoliai pareigūnai!“.“

Kaip toliau skelbiama Lietuvos policijos pranešime, mergaitė išsigandusi ir pasimetusi klaidžiojo jau kurį laiką. Po dešimties minučių surasta mamos prisipažino, kad niekada nėra mačiusi policijos pareigūno.

„Tikimės, kad pareigūno nušluostytos ašaros ir surasta mama mažajai išliks puikiu policijos pagalbos pavyzdžiu ateičiai pirmąkart su jais susidūrus“, – rašoma Lietuvos policijos „Facebook“ profilyje.

Internautai netruko prisiminti neseniai Kauno apskrities bendruomenės pareigūnų skelbtą akciją: „Ar jūs norite, kad nutikus nelaimei vaikai bijotų prieiti prie policijos pareigūnų? Siūlome savaitgaliui pokalbio temą su vaikais. Tėveliai, nebesakykite savo vaikams, kad mes juos išvešime, jei bus blogi. Jie turėtų bėgti pas mus, jei yra išsigandę. O ne bijoti ir bėgti nuo mūsų, tik mus pamatę“.

Ne vienas vaikų turintis Lietuvos policijos profilio sekėjas ėmė pasakoti istorijas, kaip jų mažieji reaguoja į policijos pareigūnus. Daugelis džiaugėsi tokiu policininkų elgesiu kaip šis.

Mergaitę nuramino žymus pareigūnas

Atnaujinta 18.35 val. Lietuvos policija informavo, kad mergaitę nuraminęs policijos pareigūnas – 26-erių metų Vitalijus Vaitkevičius.

„Patruliavau su kolega Emiliu Stupenko, gavome iškvietimą, kad vyras pastebėjo mergaitę, kuri galimai pasiklydo. Atvykus, pranešėjas mums perdavė mergaitę ir paaiškino, kad pastebėjo ją prie Antakalnio gimnazijos vaikščiojančią vieną. Mergaitei ketveri metukai.

Ji verkė ir buvo pasimetusi, aiškino, kad labai nori pas mamą. Mėginome nuraminti, papasakojom, kad nuvešime namo. Prisistatėme, kas tokie esame, nes ji tikino, kad nežino, kas yra policija. Per duomenų bazę aiškinomės mergaitės asmenybę, norėjome sužinoti, kur jos tėvai. Vedant mažylę į mašiną, iš tolumos atbėgo mama ir stipriai apkabino mergaitę. Laikė kokias 2 minutes apkabinus.

Prevenciškai pakalbėjome su tėveliais, paaiškinome, kad dingus vaikui, nedelsiant praneštų policijai. Istorija baigėsi laimingai. Tėvai padėkojo“, – istoriją 15min nupasakojo V.Vaitkevičius.

Paklaustas, ar tėvai paaiškino, kaip mergaitė pasiklydo, policininkas atsakė: „Mergytės tėvas išėjo į lauką su mažesne dukryte. Į lauką po keleto minučių išėjo ir mama. Keturmetė buvo su riedlente. Galimai tėtis nepastebėjo ir ji nuvažiavo. Labai stengiamės nesigilinti, kadangi tikrai visi buvo susirūpinę, o tuo pačiu patenkinti, kad viskas gerai baigėsi“.

Pareigūnas prisipažino, kad pasiklydusius vaikus teko gelbėti ne kartą. Prieš metus V.Vaitkevičius su kolegomis vienos pasiklydusios mergytės ieškojo net 5 valandas. Galiausiai rado gyvą ir sveiką.

Ne viena liaupsių verta istorija

Tai ne pirmas visuomenės liaupsių sulaukęs šio patrulio poelgis. Jam vis tenka atsidurti daug dėmesio sulaukiančių įvykių epicentre.

Štai 2015 metų rugsėjo 27 dieną sostinės 41-erių metų gyventoja V.P. negrįžo namo. Pakeliui į darbą moterį, kilus konfliktui, nužudė jos draugas, buvęs policininkas. Skubiai į moters namus buvo iškviesti policijos pareigūnai, kurie juose surado vieną 7-metį berniuką. Kol buvo aiškinamasi, kas nutiko jo mamai, policininkai šešias valandas praleido su mažamečiu kartu: pagamino jam valgyti, padėjo padaryti namų darbus, žaidė.

Vienas iš šių pilietiškų geraširdžių pareigūnų buvo ir V.Vaitkevičius.

Išgarsėjo šis pareigūnas ir tuomet, kai 2016 metų kovo mėnesio pradžioje girtą prie vairo sustabdė „Sveikinimų koncerto“ vedėją Reginą Jokubauskaitę. Tuomet ji V.Vaitkevičiui bei jo kolegoms pasiūlė 500 eurų kyšį.

2016 metų gegužę šio pareigūno vardas ir vėl nuskambėjo žiniasklaidoje. Šeštadienio vakarą baigęs tarnybą ir pakeliui į namus užsukęs į parduotuvę, Vilniaus patrulių rinktinės I kuopos II būrio vyriausiasis patrulis V.Vaitkevičius užkirto kelią galimai nelaimei. Pastebėjęs neblaivų vyrą su automobilio rakteliais, jį pasekė iki automobilio ir iškvietė kolegas. Girto prie vairo sėdusio vairuotojo mašinoje laukė vaikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:38
01:52
00:28

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min