2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 01 28

Jonava – pirmasis miestas Baltijos šalyse prisijungęs prie Europos Tarybos tarpkultūrinių miestų tinklo

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) sveikina Jonavos narystę Europos Tarybos tarpkultūrinių miestų programoje. Jonava tapo ne tik pirmuoju miestu Lietuvoje, bet ir pirmuoju miestu Baltijos šalyse, prisijungusiu prie šio tinklo. Europos tarpkultūrinių miestų tinklas padeda miestams geriau valdyti įvairovę ir diegti įtraukią migrantų ir pabėgėlių integracijos politiką. Ši narystė taps vertingu įrankiu, kuriuo Jonava galės pasinaudoti kurdama išsamią tarpkultūrinę strategiją, taip siekdama teigiamai valdyti įvairovę ir panaudoti jos pranašumus visų naudai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Jonava didžiuojasi sutvarkytomis miesto erdvėmis
Jonava / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 2 Jonava Pabėgėliai

Sėkminga integracija labai priklauso nuo vietos lygmeniu dedamų pastangų, t. y. ten kur žmonės gyvena, dirba, mokosi ar eina į mokyklą, ir bendruomenėse, kuriose jie susitinka ir susidraugauja. Įtrauktis ir darni visuomenė vietos lygmeniu yra pagrindiniai socialinio ir ekonominio vystymosi, naujovių ir svetingų bendruomenių skatinimo veiksniai.

Tai leidžia įvairios kilmės žmonėms visapusiškai panaudoti savo galimybes ir prisidėti prie bendruomenės ir visuomenės, kurioje jie gyvena. Tai būtina norint miestui klestėti ir užtikrinti, kad niekas nebūtų paliktas nuošalyje.

„Jonava jau tapo namais pabėgėliams iš Sirijos, Afganistano ir kitų šalių. Dėkojame Jonavai už jų priėmimą bei už įsipareigojimą toliau stiprinti įtraukties pastangas. Tai bus naudinga visai bendruomenei, ir tikiuosi, kad tai įkvėps kitus Lietuvos ir mūsų regiono miestus prisijungti ir pasimokyti iš šio ekspertų tinklo“, – sako UNHCR atstovas Šiaurės ir Baltijos šalims Henrik M.Nordentoft.

1750 metais, Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Augustas III, suteikė privilegiją „įkurti Jonavos miestelį, leisti jame turgus ir prekymečius, apgyvendinti laisvus įvairių religijų žmones, t.y. krikščionis, totorius, žydus...".

Šiandien, praėjus 270 metų, devintasis pagal dydį Lietuvos miestas Jonava prisijungia prie Tarpkultūrinių miestų tinklo ir įsipareigoja dirbti tarpkultūrinės sanglaudos srityje. UNHCR sveikina Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių, Jonavos tarybą ir bendruomenę su šiuo progresyviu ir istorijoje įsišaknijusiu žingsniu, kuris siunčia aiškų signalą dėl ateities ketinimų – svetingos, supratingos ir įtraukios bendruomenės, kuri nei vieno nepaliks nuošalyje.

JT pabėgėlių agentūra palankiai vertina Lietuvos pastangas toliau stiprinti savivaldybių ir bendruomenių dalyvavimą įgyvendinant integracijos politiką ir teikiant paramą integracijai vietos lygmeniu. Vykdant šias pastangas, UNHCR ragina ir kitus Lietuvos miestus taip pat prisijungti prie Europos Tarybos tarpkultūrinių miestų programos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min