Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejinės Velykos Rumšiškėse

Velykos Rumšiškėse
Muziejaus nuotr. / Velykos Rumšiškėse
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauniečiai žino: jei nori linksmai sutikti Velykas, antrąją jų dieną užsuk į Rumšiškėse įsikūrusį Lietuvos liaudies buities muziejų. Šiemet, balandžio 5-ąją, Velykos čia bus švenčiamos jau 20-ąjį kartą.

Atvykusieji nuo ankstaus ryto muziejaus sodybose turės ką apžiūrėti: muziejininkai kvies apžiūrėti velykinių renginių, vykusių muziejuje, nuotraukų, tradicinių verbų ir margučių, velykinių plakatų, skrajučių ir kvietimų, vaikų piešinių ir rašinių bei karpinių ekspozicijas. Nuo 10 val. muziejaus teritorijoje šurmuliuos ir tautodailininkų bei amatininkų mugė, kurioje be įvairių dirbinių bus prekiaujama ir velykiniais gardumynais.

Atsivežusieji margučių galės juos išsikeisti į kitus – veiks tradicinės margučių keityklos, o tie, kam margučiai jau bus pabodę, galės išmėginti sūpuokles ar pramogas su arkliais.

Vidurdienį prasidės pagrindinė šventės dalis: sodybose virs žaidimai, šokiai, skambės dainos. Įsitraukti į siautulį padės folkloro ansambliai. Kaip visada Rumšiškėse netrūks ir tradicinių Velykoms akcijų: lankytojai bus kviečiami ridenti margučius loveliais, lazdomis, į tikslą ir išmėginti kitų velykinių žaidimų.

Ketinantys naujais margučiais savo šeimą pradžiuginti per Atvelykį, galės pasimokyti marginti kiaušinius vašku. Kiti bus raginami sudalyvauti viktorinoje. Kaip ir kasmet vyks įvairūs konkursai, kuriuose bus renkamas mažiausias, didžiausias ir gražiausias margučiai. Šventės rengėjai tikisi, kad oro sąlygos bus geros ir pavyks į dangų pakelti čia pat vietoje padarytus aitvarus. Vienas jų bus skirtas jubiliejinėms Velykoms Rumšiškėse. Ant jo muziejininkai kvies užrašyti savo linkėjimus ir sveikinimus visus lankytojus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min