Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jungtinio štabo viršininkas Vilmantas Tamošaitis: incidentų Baltijos jūroje daugėja

Lietuvos kariuomenės Jungtinio Štabo viršininkas generolas Vilmantas Tamošaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos kariuomenės Jungtinio Štabo viršininkas generolas Vilmantas Tamošaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis teigia, kad įvairiausių incidentų Baltijos jūroje padaugėjo. Tačiau jis atmeta įtarimus, kad apie dalį jų visuomenė taip ir nesužino.

Taip jis teigė penktadienį vykstančiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, kuriame aiškinamasi, ar tinkamai vykdyta lėktuvo An-2 paieška.

„Kas vyksta nekontroliuojamoje erdvėje ir ko nefiksuoja radarai, negaliu komentuoti, nes mes to nežinome. Išskirtinėje ekonominėje zonoje vykstantys incidentai – apie juos žiniasklaida visada gauna informaciją. Taip, jų padaugėjo“, – parlamentarams sakė jis.

V.Tamošaitis pridūrė, kad kiekvieno incidento atveju veiksmų imasi ne tik Krašto apsaugos, bet ir Užsienio reikalų ministerija.

„Tuomet imamasi visų priemonių“, – patikino jis.

Laivo greitis paieškos operacijai įtakos neturėjo

Jis atmetė priekaištus, kad ieškoti nuskendusio orlaivio buvo nusiųstas lėtas laivas, todėl jo paieškos užtruko.

Buvo vykdoma linijinė paieška, atsižvelgiant į povandenines sroves, o ne taškinė. Todėl laivo greitis neturėjo jokios reikšmės.

„Paieška buvo vykdoma nuo Klaipėdos jūrų uosto iki paskutinės vietos, kur pilotai išėjo į ryšį. Buvo vykdoma linijinė paieška, atsižvelgiant į povandenines sroves, o ne taškinė. Todėl laivo greitis neturėjo jokios reikšmės“, – sakė jis.

Jis sutiko, kad visuomenę apie avariją buvo informuojama nepakankamai, kaip ir orlaivio pilotų artimieji.

Tačiau V.Tamošaitis yra įsitikinęs, kad į bendravimą su artimaisiais turėjo įsitraukti lėktuvo savininkas – „Klaipėdos avialinijos“.

„Manau, kad reikės taisyti tvarką, kad informaciją pirmiausiai gautų artimieji“, – pabrėžė jis.

Neabejojo, kad pilotai negyvi

Prieš nutraukdamas An-2 lėktuvo paiešką Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras su Lietuvos kariuomene nesikonsultavo, Seimo nariams teigė generolas.

„Kai tik sužinojau, kad nutraukiama operacija, aš iškart skambinau karinių jūrų pajėgų vadui ir domėjausi, ar įvertintos visos sąlygos dėl operacijos nutraukimo“, – komisijos posėdyje pasakojo generolas.

Jis pabrėžė buvęs patikintas, jog operacija atlikta vadovaujantis Tarptautiniu jūrų gelbėjimo vadovu, ir net ilgesnį laiką ir nebegalima kalbėti apie gelbėjimą, tada jau buvo neabejojama, jog orlaivis yra nuskendęs jūroje.

V.Tamošaitis teigė, kad  po operacijos nutraukimo jam paskambino krašto apsaugos viceministras Antanas Valys ir perdavė ministro nurodymą tęsti paieškos operaciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min