Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 14d. 13:44

Jurbarke tarnybos sunaikino toną alkoholio

Jurbarko rajono Dainių kaime pareigūnai išpylė beveik toną svaigalų, daugiausia – naminės degtinės.
Luko Pilecko nuotr. / Jurbarko rajono Dainių kaime pareigūnai išpylė beveik toną svaigalų, daugiausia – naminės degtinės.

Penktadienio rytą į Dainių k. (Jurbarkų sen.) iš Jurbarko pajudėjo įvairių tarnybų konvojus. Čia esančiose UAB „Dainiai“ srutų saugyklose sunaikintas nelegalus alkoholis. Pareigūnai išpylė beveik toną svaigalų, daugiausia – naminės degtinės. Tačiau tai ne visas šiemet konfiskuotas alkoholis. Dar apie du šimtus litrų saugomi, kaip įkalčiai įvairiose bylose.

Alkoholio naikinimą stebėjo mokesčių inspekcijos, maisto ir veterinarijos bei aplinkos apsaugos tarnybų atstovai.

„Šį kartą išpylėme 938 litrus alkoholio. Tačiau, tai toli gražu ne viskas. Svaigalus šiemet greičiausiai dar teks naikinti kartą ar du. Bendrai šiais metais buvo konfiskuota apie puspenktos tonos naminės degtinės ir brogos“, – sakė Jurbarko r. policijos komisariato viešosios policijos skyriaus viršininkas Kostas Kuzminskas.

Alkoholis į srutų saugyklą išpiltas iš įvairiausių talpų – langų plovimo, įvairių trąšų ir kitokiems skysčiams laikyti skirtų bakelių. Tai tara, kurioje degtindariai arba prekeiviai laikė ir gabeno naminę degtinę. Todėl policijos pareigūnai perspėja – vartoti nelegalų alkoholį, kuris laikytas ir vežtas neaiškiose talpose gali būti itin pavojinga.

Tiek pernai, tiek šiemet pareigūnai konfiskavo didžiulius naminės degtinės kiekius. Daugiausia – Seredžiaus ir Veliuonos seniūnijose. Šis kraštas nuo seno garsėja degtindarystės tradicijomis ir tam palankiomis gamtinėmis sąlygomis.

Luko Pilecko nuotr./Jurbarko rajono Dainių kaime pareigūnai išpylė beveik toną svaigalų, daugiausia – naminės degtinės.
Luko Pilecko nuotr./Jurbarko rajono Dainių kaime pareigūnai išpylė beveik toną svaigalų, daugiausia – naminės degtinės.

Priminė veiksmo filmą

Kai kurie naminės degtinės sulaikymo atvejai šiemet virto beveik veiksmo filmu. Vasarį, nuo policijos pareigūnų nesėkmingai bandė pasprukti naminės degtinės vežėjas. Vyras ne tik nestojo, bet ir persekiojamas policijos bandė atsikratyti įkalčių – vairuodamas automobilį peiliu badė plastikines talpas su degtine.

Įtartiną „Volswagen Passat“ automobilį policininkai tuomet pastebėjo prie Veliuonos. Tačiau vairuotojas, pamatęs stabdančius pareigūnus, tik padidino greitį ir nurūko Raudonės link. Taip vyras bandė laimėti laiko ir atsikratyti įkalčių. Sprukdamas jis viena ranka vairavo, o kita peiliu badė salone buvusias talpas su namine degtine.

Naminukės vežėjo taktika nepasiteisino – jis pasiekė vos keletą talpų, o ir šių nesugebėjo subadyti taip, kad alkoholis išsilietų į mašiną.

Persekiojamas automobilis sustojo prie Raudonės. „Volkswagen“ vairavęs skirsnemuniškis buvo sulaikytas, o automobilį patikrinę pareigūnai salone ir bagažinėje rado 250 litrų alkoholio.

Sulaikytas naminukės vežėjas policijai buvo žinomas. Anksčiau jis yra turėjęs bėdų su teisėsauga dėl narkotikų.

Luko Pilecko nuotr./Jurbarko rajono Dainių kaime pareigūnai išpylė beveik toną svaigalų, daugiausia – naminės degtinės.
Luko Pilecko nuotr./Jurbarko rajono Dainių kaime pareigūnai išpylė beveik toną svaigalų, daugiausia – naminės degtinės.

Užmaskavo it bunkerį

Dar vienas neįprastas atvejis šiemet pasitaikė Paskynuose (Šimkaičių sen.), kai

birželio mėn. pareigūnai vienoje sodyboje aptiko itin gerai paslėptą bravorą. Varyklą surasti pavyko tik todėl, kad nuošalioje sodyboje policininkai veikė greitai, o kelią išdavė naminukės virimo aparato kliuksėjimas.

Sodybą Paskynuose pareigūnai nusprendė patikrinti gavę informacijos, kad joje varoma naminė degtinė. Vaikščiodami po ūkines patalpas policininkai pastebėjo, kad vienoje vietoje šeimininkas elgiasi itin nervingai. Tačiau viską apžiūrėję pareigūnai nieko nepastebėjo ir tik įsiklausę išgirdo naminukės aparato garsą.

Netrukus paaiškėjo, kad bravoras puikiai paslėptas. Įėjimas į jį buvo įrengtas kaip niekuo neišsiskirianti sienos dalis. Nuėmus ją atsivėrė durys į nedidelę, tvarkingą patalpą, kurioje buvo varoma degtinė. Sodybos šeimininkas tikino neviręs degtinės parduoti. Esą turintis plačią giminę ir ją asmeninėms reikmėms aprūpinantis ugniniu vandeniu.

Tiesa, šiuo teiginiu galima ir abejoti, nes vyras dėl naminukės varymo buvo įkliuvęs ir anksčiau.

Pareigūnai tuomet konfiskavo šimtą litrų naminukės ir jos varymo įrangą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min