Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 10d. 12:35 , Atnaujinta: 2018 rugsėjo 10d. 15:53

Justas Džiugelis palieka „valstiečius“: „Tai Putino stiliaus susidorojimas“

Justas Džiugelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Justas Džiugelis

Spaudos konferenciją prieš Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos posėdį surengęs J.Džiugelis teigė, kad diktatoriškas partijos pirmininko ir frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio elgesys peržengė visas ribas. Jis pats ketina kreiptis į prokuratūrą ir ginti savo garbę bei traukiasi iš LVŽS frakcijos.

„Akivaizdu, kad diktatoriško R.Karbauskio elgesio akivaizdoje man su šia frakcija ne pakeliui.

Turiu vilties, kad frakcija susivoks, kokią žalą jai daro neadekvataus ir kerštingo žmogaus, kuris pasiryžęs padaryti bet ką dėl savo ambicijų, vadovavimas“, – teigė jis ir pridūrė, kad R.Karbauskio elgesys mažina pasitikėjimą Seimu ir visa valstybe.

„Norom nenorom pradedu vis dažniau galvoti, o kam tokia destruktyvi veikla reikalinga?“ – svarstė jis. J.Džiugelio teigimu, jis manė, kad politikai iš frakcijų šalinami tik su rimtu teisiniu pagrindu, tačiau pastarosiomis dienomis suprato, kad R.Karbauskis eis iki galo, kad jį pašalintų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justas Džiugelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justas Džiugelis

„Man mesti kaltinimai neva bandžiau suskaldyti frakciją. Neva dariau spaudimą Aplinkos ministerijai. Neva spaudžiau ar net prievartavau susimokėti už ramybę socialines įmones. Tai akivaizdi Kremliaus stiliaus informacinė ataka ir visiškas melas. Dėl šio šmeižto kreipsiuosi į prokuratūrą“, – žadėjo jis.

Tai akivaizdi Kremliaus stiliaus informacinė ataka ir visiškas melas.

„Putino stiliaus susidorojimas“, – konstatavo J.Džiugelis, žadėdamas dalyvauti frakcijos posėdyje ir jame kolegoms „atskleisti savo elgesio motyvus bei paneigti apie jį skleidžiamą melą“.

„Priėmiau sprendimą tos kovos netęsti ir pasitraukiu iš Valstiečių žaliųjų sąjungos“, – kalbą užbaigė jis.

J.Džiugelio pasitraukimas iš frakcijos dar turės būti paskelbtas plenarinio posėdžio metu. Tada jis žada prisijungti prie Mišrios Seimo narių grupės.

Aplinkos apsaugos ministrui skambino

J.Džiugelio manymu, jis tapo R.Karbauskio parodomosios atakos auka, ir susidorojimas su juo yra ir bandymas įbauginti kitus frakcijos narius.

„Viliuosi, kad savo darbais galėsiu pelnyti jūsų pasitikėjimą. Darbas vardan Lietuvos žmonių ir demokratinės valstybės principų gynimas yra ir bus mano tikslas“, – sakė jis.

J.Džiugelis pripažino, kad skambino aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui, tačiau esą ne prašydamas netirti, o tirti vienos pakuočių tvarkymo organizacijos veiklą. Jo teigimu, dėl šios įmonės veiklos informaciją gavo iš vieno kolegos Seimo nario.

„Gavau informaciją iš Valerijaus Simuliko“, – paklaustas apie informacijos šaltinį pripažino jis.

J.Džiugelis kaltinamas ne tik dėl nepagarbaus elgesio su frakcijos lyderiu, kurį išvadino „patologiniu melagiu“, bet ir frakcijos skaldymu, bandymu daryti įtaką aplinkos ministrui bei kitiems politikams dėl jo interesus atitinkančių sprendimų.

Frakcijos posėdis – už uždarų durų

Atvirai žadėtas svarstyti J.Džiugelio likimo frakcijoje klausimas po jo sprendimo paskelbimo tapo uždaru.

Kad pasitarimas frakcijoje vyktų be žurnalistų, viešai paprašė ir R.Karbauskis, ir premjeras Saulius Skvernelis.

Justas pats iššaukė ugnį į save ir toje ugnyje sudegė.

„Justas pats iššaukė ugnį į save ir toje ugnyje sudegė“, – J.Džiugelio pasitraukimą išėjęs iš posėdžių salės lakoniškai komentavo Dainius Kepenis.

Po posėdžio pats J.Džiugelis kalbėjo mažai. Jis užsiminė tik tiek, kad premjeras Saulius Skvernelis elgėsi kitaip nei frakcijos vadovas.

„Premjeras S.Skvernelis nenorėjo sugriauti tiltų“ – situaciją pakomentavo J.Džiugelis.

Jo teigimu, R.Karbauskio elgesys ir metodai netiesiogiai pavojingi valstybei.

„Tai yra grėsmė demokratijai, kai toks žmogus su tokiais metodais valdo frakciją... ir Lietuvą“, – pridūrė jis.

Po posėdžio – 16 val. Justas Džiugelis lankysis 15min studijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min