Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 17d. 11:34

K.Mažeikos patarėjas Aplinkos ministerijoje – J.Jaskonis, kanclerio pareigas siūlo A.Mockevičiui

Justas Jaskonis, Kęstutis Mažeika ir Arminas Mockevičius
15min nuotr. / Justas Jaskonis, Kęstutis Mažeika ir Arminas Mockevičius

Balandžio pradžioje pareigas pradėjęs eiti naujasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika buria komandą. Kitą savaitę paaiškės, ar naujuoju ministerijos kancleriu taps Seimo „valstiečiams“ Stasiui Jakeliūnui ir K.Mažeikai patarinėjantis Arminas Mockevičius, nuo antradienio ministro patarėjo ryšių su visuomene klausimais pareigas pradėjo eiti kadaise verslininkei Kristinai Brazauskienei atstovavęs Justas Jaskonis.

„Šiuo metu ieškojau darbo. Naujas ministras, formuojama nauja komanda ir aš sutikau. Nauja pozicija – patarėjo – yra man santykinai nauja, nes keletą metų dirbau komunikacijos vadovu“, – trečiadienį 15min pasakojo J.Jaskonis, o vėliau pridūrė, kad tai „naujas žingsnis į iš dalies politinę komunikaciją“.

Anksčiau jis dirbo Valstybės kontrolės Komunikacijos skyriaus vadovu, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Ryšių su visuomene skyriaus vedėju, mokėsi Vilniaus universitete Komunikacijos fakultete.

J.Jaskonis: K.Mažeika man patiko

Ministro K.Mažeikos asmeniškai J.Jaskonis teigė nepažįstantis.

„Man patiko, žiūrint iš šalies, kaip politikas, kaip vadovas. Kaip viešas asmuo jis puikiai komunikuoja. Profesinės savybės man tiko ir aš sutikau kartu dirbti“, – kalbėjo jis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Justas Jaskonis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Justas Jaskonis

Vyriausybės sudėtis, o tai reiškia ir ministrų politinio pasitikėjimo tarnautojai, po gegužę vyksiančių prezidento rinkimų gali keistis. Pažymėjus, kad aplinkos ministro patarėjo darbas gali būti trumpalaikis, J.Jaskonis tikino tai suprantantis.

„Aš puikiai suprantu, kad tai yra sezoninis darbas arba laikinas darbas. Tą iššūkį ar riziką įvertinau, priėmiau. Kažkokios baimės dėl to tikrai nėra, bet tikimės, kad teks dirbti daugiau negu tris mėnesius tiek man, tiek ir ministrui“, – komentavo jis.

Tikimės, kad teks dirbti daugiau negu tris mėnesius tiek man, tiek ir ministrui.

A.Mockevičiaus prioritetas – aplinkosauga

Aplinkos ministrui K.Mažeikai ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Stasiui Jakeliūnui Seime patarinėjantis A.Mockevičius, komentuodamas siūlymą tapti ministerijos kancleriu, tikino laukiantis atsakymo iš tarnybų dėl jo tinkamumo eiti pareigas.

Jeigu atsakymas bus teigiamas, tikėtina, kanclerio vietą A.Mockevičius užims kitą savaitę.

„Pradėjau dirbti pas S.Jakeliūną vien tik dėl to, kad nepamirščiau savo srities. Aš esu baigęs finansų ir draudimo matematiką, turiu strateginio planavimo ir valdymo patirties, ir vadovavimo patirties turiu – skyriui esu vadovavęs. Galvoju, kad dirbdamas šitoje srityje galėčiau labiausiai prisidėti prie aplinkosaugos, kas man yra labai svarbu“, – teiraujantis, kodėl sutiko tapti kancleriu, 15min dėstė A.Mockevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika

Anot jo, svarbūs ne tik politiniai, bet ir įgyvendinamieji sprendimai, priemonės.

A.Mockevičius yra finansų ir draudimo matematikos bakalaurantas, viešosios teisės magistras. 2016 metais jis, kaip valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, kandidatavo į Seimą, o šįmet – į Marijampolės savivaldybės tarybą. Rinkimai buvo nesėkmingi.

Žada auditus

„Man nėra taip svarbu pareigos, man svarbu, kad būtų įgyvendinti darbai. O čia atsirado galimybė“, – apie siūlymą tapti Aplinkos ministerijos kancleriu užsiminė A.Mockevičius.

Man nėra taip svarbu pareigos, man svarbu, kad būtų įgyvendinti darbai.

„Kadangi dirbu jau ne vienerius metus su Kęstučiu, esame padarę gerų darbų ir gyvūnų teisių apsaugos (srityje, – red.past.). Rinkimai vieni geriau, kiti prasčiau pasiseka“, – sakė jis ir tikino, kad į Marijampolės savivaldą kandidatavo ne tikėdamasis „didelio rezultato, bet kad komandai būtų gerai“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dainius Kepenis ir Arminas Mockevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dainius Kepenis ir Arminas Mockevičius

K.Mažeiką A.Mockevičius teigė pažįstantis nuo 2011–2012 metų, kai pradėjo partinę veiklą.

Pažymėjus, kad jo darbas ministerijoje gali trukti tris mėnesius, A.Mockevičius teigė, kad per tiek laiko galima kažką padaryti, bet esą norėtųsi, kad darbas tęstųsi ilgiau.

„Per dvejus metus jau galima tikrai didelių pokyčių padaryti. Kad ir ta pati Susisiekimo ministerija daug labai gerų pokyčių padarė, tai mes irgi eisime ta linkme, tuos auditus... Bent jau pradėsim tuos pokyčius daryti“, – reiškė viltį jis ir teigė, kad jei kas, privačiame sektoriuje darbą visada gebės rasti.

„Nukraujavusi“ ministerija

Naujasis aplinkos ministras Seime prisiekė balandžio 9 dieną. Į pareigas jis buvo paskirtas po to, kai jų neteko Kęstutis Navickas.

K.Mažeika dirbti, kaip pats teigė, pradėjo „nukraujavusioje“ ministerijoje, kurioje likusi tik viena viceministrė Rėda Brandišauskienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rėda Brandišauskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rėda Brandišauskienė

Balandžio pradžioje viešėdamas 15min studijoje ministras reiškė viltį, kad ji ir toliau tęs pareigas, bus ieškoma kelių naujų viceministrų.

„Neatmetu galimybės, kad gyvąją gamtą, miškų sektorių turėtų kuruoti su miškų sektoriumi susijęs, išsilavinimą bent jau turintis asmuo“, – anksčiau teigė K.Mažeika.

Kalbėdamas apie viceministrą, dirbsiantį su atliekų sektoriumi, politikas tikino, kad čia svarbios teisinės žinios.

Trečiadienį su K.Mažeika 15min susisiekti kol kas nepavyko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min