Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip mokyklose įmanoma išvengti infekcinių ligų

Švara
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kad gripo virusas nesklistų, medikai rekomenduoja dažniau plauti rankas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistai primena, kad siekiant mokyklose sumažinti užsikrėtimo gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) riziką, mokyklų administracija privalo imtis visų atsargumo priemonių.

Viena iš pagrindinių – laikytis Lietuvos higienos normos HN 21:2010 „Bendrojo lavinimo mokykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ reikalavimų, kurie apima ir svarbius gripo ir ŪVKTI prevencijos klausimus.

Šiuo laikotarpiu ypatingai svarbi rankų higiena, todėl mokyklose karštas vanduo turi būti tiekiamas į prausyklą prie valgyklos, dušines, tualetus, sveikatos ir technologijų kabinetus. Tualeto su prausykla patalpoje turi būti asmens higienos priemonių: tualetinio popieriaus, muilo, rankų džiovintuvas (ar vienkartinių rankšluosčių).

„Rankų plovimas – įprasta, tačiau labai svarbi asmens higienos procedūra, užkertanti kelią daugelio infekcijų plitimui. Rankas plauname ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. Deja, ne visose Kauno miesto ir rajono mokyklose užtikrinamos tinkamos sąlygos rankų higienai“, – sakė KVSC specialistai.

2010 m. KVSC specialistų atliktų patikrinimų duomenys parodė, kad 60 proc. Kauno miesto ir rajono bendrojo lavinimo mokyklų karštas vanduo nebuvo tiektas į vieną ar keletą iš minėtų patalpų. 21 proc. mokyklų tualeto su prausykla patalpose nebuvo asmens higienos priemonių: tualetinio popieriaus, muilo, rankų džiovintuvo (ar vienkartinių rankšluosčių).

Atlikus pakartotinus patikrinimus mokyklose, nustatyta, kad dažniausiai higienos priemonėmis vaikai buvo aprūpinti, tačiau dėl ribotų finansinių galimybių karšto vandens tiekimas nebuvo užtikrintas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min