Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalėdinės Sigito Šostako mintys: „Reikės sėdėti kalėjime... Linkiu nedaryti mano klaidų...“

Sigitas Šostakas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Sigitas Šostakas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiųmetės šventės ne visiems džiugios ir linksmos. 15min.lt pateikia interviu su žmogumi, kurį slegia gyvenimus sugriovusios nelaimės našta ir niūrios ateities nuojauta. Dėl trijų gyvybių ir generalinio komisaro atsistatydinimo pareikalavusios avarijos išgarsėjusio buvusio policininko Sigito Šostako slogios mintys – su vilčių spindulėliais.

Lemtingą vakarą po tarnybos Trakų rajono komisariato pareigūnas Sigitas Šostakas išgėrė apie 200 gramų „Ledo“ degtinės. Sėdo neblaivus (1,16 promilės alkoholio) prie „Audi A6 Avant“ vairo, kad parvažiuotų namo į Elektrėnus.

Vos kelių dešimčių kilometrų kasdienė kelionė tą vasario 13-osios naktį išėjo trigubai tragiška. Greitkelyje Vilnius–Kaunas „Audi“ smūgis į, kaip nustatė ekspertai, net 89 km/val. lėčiau važiavusio opelio galą nusinešė trijų Kauno medikų – Rimgaudo Kazimiero Žuko, Vidos Žukienės ir Audronės Golubovienės, gyvybes.

Šiųmetės Kalėdos 41 metų vyro gyvenime bus pirmosios, kurias jam teks minėti namų arešto sąlygomis. Tuo tarpu Naujųjų metų šeimos rate S.Šostakas gali nebesulaukti – už bene tragiškiausią 2011-ųjų eismo nelaimę jam gresia 9 metai nelaisvės. Nuosprendį Varėnos rajono apylinkės teismas žada skelbti gruodžio 30 dieną ir S.Šostakas gali būti suimtas teismo salėje.

– Kaip jaučiatės, kokios mintys sukasi jūsų galvoje prieš didžiąsias metų šventes?15min.lt pasiteiravo S.Šostako.

– Net nežinau, kaip aš šįmet jų laukiau... Ir ankstesniais metais per Kalėdas ne vien švęsti tekdavo. Būdavo, kad išpuldavo šventiniai budėjimai...

– Tikriausiai ir dabar, jei tik galėtumėte atsukti laiką, visas šventines dienas su malonumu skirtumėte tarnybai.

– Tada nebūdavo, kaip pasirinkti. Sudarydavome grafikus ir kiekvienas per šventes dirbdavome, kiek priklauso. Aišku, kiekvienas norėdavo pašvęsti, kiekvienas turi šeimas, gimines.

– Ką jums reiškia šv.Kūčios, Kalėdos?

– Šventė. Lietuviška šventė, normali.

– Kaip švenčiate Kalėdas, kai nereikia dirbti?

– Namuose susirenkame su šeima. Susėdame – mama, brolis, aš, brolio žmona... Ir šįmet su šeima beliko sėdėti. Daugiau nieko nebėra.

Linkiu gyventi tiesiog, žiūrėti į priekį.

– Jus nuo pat nelaimės ištikimai palaiko sutuoktinė, lydi jus į kiekvieną teismo posėdį. Ar vertinate, kad žmona nesupyko, nenusisuko, o liko jums ramsčiu?

– Na, taip! Ir žmona palaiko, ir sūnus, ir dukra! Net ir buvę bendradarbiai skambina. Ai, negaliu kalbėt... (vyro akyse sužibo ašaros – aut. past.)

– Kaip žiūrite į ateitį?

– Esu nusiteikęs, kad man bet kuriuo atveju reikės sėdėti kalėjime... Aš nusiteikęs, kad ir kalėjime manęs neapleis. Niekas kitaip ir nekalba.

– Ko pats sau palinkėtumėte šių švenčių proga?

– Stiprybės. Daugiau nieko. O sveikatą ši nelaimė jau suvalgė... Dabar nemigo naktys, o paskui dar labiau bus.

– O kitiems?

– Visiems – tiesiog nedaryti mano klaidų. O nukentėjusiems – užuojauta. Jie praradę savo šeimas, tad jiems didžiausia užuojauta. Linkiu gyventi tiesiog, žiūrėti į priekį.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./S.`ostaką po nelaimės palaiko ir dažnai visur lydi sutuoktinė Natalija.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./S.Šostaką po nelaimės palaiko ir dažnai visur lydi sutuoktinė Natalija.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Sigitas `ostakas
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Sigitas Šostakas
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Sigitas `ostakas
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Sigitas Šostakas

 

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min