Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 24d. 12:46

Kalėdų Seneliai šiemet ekrane: kiek kainuoja skambutis, ko prašo vaikai ir kaip „kaifuoti“ per karantiną

Prie naujų griežtų karantininių suvaržymų šiemet tenka taikytis ne tik verslams, ugdymo įstaigoms, bet ir aktoriams-Kalėdų Seneliams. Kaip atrodo šventės per nuotolį, kokių investicijų pareikalavo padėtis, kaip pasikeitė vaikų laiškų turinys pasakoja aktorius Petras Lisauskas, dar žinomas personažu Senelis Kalėda.

Užuot keliavęs susitikti su vaikais, įmonių darbuotojais, senoliais, užuot juos apkabinęs, linksminęs, šiemet senelis džiaugsmu dalijas iš savo rezidencijos Dzūkijoje. Židinys, daili egutė, medinė supama kėdė, į plytinę sieną paremtos slidės, kelios vazonuose pasodintos puansetijos – tokioje aplinkoje, nuotoliniu būdu su visais norinčiais dabar bendrauja P.Lisauskas.

Tiesa, aktorius atvirauja, įsirengti tokią studiją nėra pigu. O kur dar aukšta kokybe vaizdą transliuojančios kameros, prisegamas mikrofonas, stiprus interneto ryšys. Visiems šiems pokyčiams sezono metu aktorius ruošėsi iš anksto – sako, dar pavasarį buvo aišku, kad šventės bus kitokios.

Gerai, sakau, pakalbėkime mes kaip vyras su vyru.

„Kad bus kitaip, tai jau buvo labai aišku turbūt nuo pavasario. Dėl to praskleidžiau žinią per pažįstamus, kurie valdo kameras garsus, ir t.t. Ir labai džiugu, kad pakankamai artimas draugas, turėdamas studiją, sutiko bendradarbiauti. Dėl to dabar galime kalbėti pakankamai geru vaizdu ir garsu“, – teigia P.Lisauskas atskleisdamas, kad už galimybę naudotis paslaugomis partneriui atskaito sutartą procentą nuo atlygio. Šiemet 10 minučių Senelio Kalėdos pokalbio kainuoja 30 eurų.

Aktorius teigia, kad dirbti nuotoliniu būdu nėra lengva – teko gerokai adaptuoti savo rolę.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Senelis Kalėda
Luko Balandžio / 15min nuotr./Senelis Kalėda

„Per dešimt metų padėdamas Kalėdų Seneliui pagavau ritmą, savo priėjimą, išėjimą, kaip reaguoti, kai esi gyvai. Jau buvau tokioj savotiškoj komforto zonoje. <...> Tai buvo iššūkiai ir buvo puikios pamokos“, – sako jis.

Ką rašo vaikai?

Pasak Senelio Kalėdos, iš nuotolinių pokalbių ar laiškų matyti, kad vaikų rūpesčius, problemas koronavirusas pakeitė, tačiau ne itin ryškiai. Žinoma, pasakoja P.Lisauskas, dauguma laiškuose klausia, kokia senelio sveikata, ar nesusirgo, linki sveikatos, tačiau kartu dalijasi ir kitomis, su virusu nesusijusiomis aktualijomis.

Pavyzdžiui, kaip patikti merginai.

Chebra, kaifuokit būdami kartu.

„Tėtis išėjo [iš kambario], 7 m. vaikas taip apsidairė ir sako: „Seneli, o kaip padaryti, kad susidraugauti su draugu, kuris nenori su tavimi draugauti?“ Aš sakau: „Klausyk, sakau, gal čia ne draugas, o draugė?“ Ir jis staiga, matosi per kamerą, taip paraudo, – šypsosi P.Lisauskas, – Gerai, sakau, pakalbėkime mes kaip vyras su vyru“.

Žiūrėkite visą šventinį interviu su Seneliu Kalėda:

Arba prašo sėkmės pabaigti mokslus ir rasti darbą, kad galėtų paremti jaunesnį brolį.

„Vieną socialinį projektą vykdom ir viena 18 m. mergina iš globos namų parašė laišką. Ji mokosi profesinėse studijose. Ir rašo paprastai, kad kaip yra džiugu tau, seneli, rašyti paprastą laišką. Niekada negalvojau, kad būdama tokių metų vis dar rašysiu ir prašau tik vieno – sėkmingai pabaigti profesines studijas, kad galėčiau dirbti ir uždirbti pinigų, kad galėčiau paremti savo brolį, kuris yra kitoje šeimoje“, – laišką atpasakoja P.Lisauskas.

„Tai yra bravo, tokie nuoširdūs laiškai sujaudina labai giliai“, – paatvirauja jis.

Shutterstock nuotr./Kalėdų senelis ir jo elniai, Laplandija, Suomija
Shutterstock nuotr./Kalėdų senelis ir jo elniai, Laplandija, Suomija

Nuotaikos karantinas nepablogino?

P.Lisausko teigimu, bendraujant su šeimomis matyti, kad dauguma jų švenčių laukia, yra nusiteikę džiugiai. Kita vertus, yra girdėjęs ir niūrių komentarų apie šventes. Aktoriaus teigimu, Kalėdų dvasiai, šventėms metas dabar yra bene geriausias.

„Kai kas bando eskaluoti, bandė klausi, kad liūdnos Kalėdos. Ne. Ne! Galiu kaip Petras, kaip Senelis Kalėda sakyti, iš tikrųjų, šios šventės yra šeimos šventės. Ir kai iš išorės [esame] apriboti būti šeimoje, tai yra… Didžiausias kaifas. Chebra, kaifuokit būdami kartu. Švęskite šeimos šventę šeimoje. Viskas!“ – linki Senelis Kalėda.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

08:53
19:00
00:45

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min