Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 10d. 13:20

Kalėjimų departamentas siūlo nutraukti Marijampolės ir Alytaus kalinių maitinimo sutartis su „Niklita“

Kęstutis Jasmontas
15min nuotr. / Kęstutis Jasmontas

Po tarnybinio patikrinimo dėl nuteistųjų maitinimo paslaugų pirkimo Marijampolės ir Alytaus pataisos namuose Kalėjimų departamentas siūlo nutraukti sutartį su bendrove „Niklita“, nustačius, kad procedūros vykdytos pažeidžiant viešųjų pirkimų įstatymą, o laimėtojas nustatytas neteisėtai.

„Kalėjimų departamentas pripažino, kad Marijampolės pataisos namų ir UAB „Niklita“ sutartis sudaryta pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų teisės aktų nuostatas. Todėl siūloma šią sutartį nutraukti, įpareigojant įstaigą užtikrinti nenutraukiamą nuteistųjų maitinimą“, – rašoma Kalėjimų departamento pranešime.

Sutartį su bendrove siūloma nutraukti ir Alytaus pataisos namuose.

Pasak Kalėjimų departamento, tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad Marijampolės pataisos namuose inicijuojant pirkimą, netinkamai apskaičiuota pirkimo vertė, neatsižvelgiant į visus numatytus sutarties pratęsimus. Taip pat reikalavimai personalui nustatyti ne kvalifikaciniuose reikalavimuose, o techninėje specifikacijoje, pirkimo laimėtoju buvo pripažintas ne pigiausią (racionaliausią) pasiūlymą pateikęs tiekėjas.

Departamento duomenimis, komisija tenkino uždarosios akcinės bendrovės „Niklita“ pretenziją ir suteikė tiekėjui galimybę nesinuomoti visų nurodytų patalpų, tokiu būdu sumažinant paslaugos kainą, nors kiti tiekėjai sutiko nuomotis visas ūkines patalpas, atitinkamai sumokant didesnį nuomos mokestį, naudingą įstaigai.

Viešųjų pirkimų įstatymas numato, kad už viešųjų pirkimų komisijos veiksmus atsako ją sudariusios organizacijos vadovas. Konkurso metu įstaigai vadovavęs direktorius iš tarnybos yra atleistas jau anksčiau. Už tarnybinio tyrimo metu nustatytus pažeidimus siūloma skirti nuobaudą – papeikimą – Marijampolės pataisos namų Personalo skyriaus viršininkei, viešųjų pirkimų komisijos narei.

Nustatyti ir kitų Viešųjų pirkimų komisijos narių tarnybinių nusižengimų ir darbo pareigų nevykdymo požymiai. Juos ištirti ir įvertinti pagal kompetenciją nurodyta Marijampolės pataisos namų direktoriui.

Tarnybinis patikrinimas dėl nuteistųjų maitinimo paslaugos pirkimo atliktas ir Alytaus pataisos namuose. Dėl nustatytų pažeidimų skirtos nuobaudos dviem įstaigos darbuotojams, dėl vadovo Kęstučio Jasmonto veiksmų tyrimą pradėjo Teisingumo ministerija.

„Niklita“ maitinimo paslaugas taip pat teikia Kybartų pataisos namams. Kalėjimų departamento atstovė Karolina Frolovienė BNS antradienį sakė, kad šiuo metu renkami duomenys dėl maitinimo šioje įstaigoje, vėliau bus sprendžiama, ar yra pagrindo atlikti patikrinimą.

Ši įmonė maitinimo paslaugas teikia ir Kauno tardymo izoliatoriui. Kauno tardymo izoliatoriaus veiklą tyrusi Teisingumo ministerijos komisija yra nustačiusi, kad pagrindinis bendrovės „Niklita“ akcininkas Valdas Kukta yra izoliatoriaus Personalo skyriaus vadovės Ingridos Kuktienės sutuoktinis. Šiai bendrovei, kaip nustatė komisija, buvo sudaromos išskirtinės sąlygos laimėti ir patalpų nuomos, ir maitinimo paslaugų pirkimus.

Pasak K.Frolovienės, Kauno tardymo izoliatorius „Niklitai“ jau yra išsiuntęs pranešimą apie sutarties nutraukimą.

„Pranešimai apie tai, kad sutartis bus nutraukiama, „Niklitai“ jau yra išsiųsti, ji bus galutinai nutraukta, kai Kalėjimų departamentas nustatys naują laimėtoją visoms įstaigoms“, – sakė ji.

Kalėjimų departamentas dar šiemet ruošiasi pradėti centralizuotą kelių įstaigų nuteistųjų maitinimo paslaugų pirkimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:48
00:49
49:40

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min