15min be reklamos
2022 11 22, 11:21

KAM atstovai Berlyne aptarė žingsnius siekiant didinti Vokietijos karių skaičių Lietuvoje

Berlyne vykusiame Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ir Vokietijos atstovų susitikime sutarta dėl anksčiau įsteigtos dvišalės darbo grupės veiklos modelio, grafiko, tarpinių veiklos rezultatų aptarimo, bendrų pratybų ir karinės infrastruktūros pogrupių sudarymo specialistų lygmenyje, antradienį pranešė ministerija.
Darbo grupės susitikimas Berlyne
Darbo grupės susitikimas Berlyne / Vokietijos gynybos ministerijos nuotr.

Anot KAM, rudenį įkurtos darbo grupės tikslas – užtikrinti, kad Lietuvoje būtų dislokuota daugiau Vokietijos karių.

„Šios darbo grupės tikslas – stiprinti Lietuvos ir Rytinio NATO flango karinius pajėgumus. Siekiame, kad Lietuvoje būtų dislokuota daugiau kovai pasirengusių Vokietijos karių su moderniausia ginkluote ir technika. Tam pasiekti turime suderinti veiksmų planą, projektuojame ir statysime trūkstamą infrastruktūrą Lietuvoje“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Pastarasis nurodė, jog pirmadienį vykęs susitikimas buvo produktyvus.

„Turime dar daug ką nuveikti, bet svarbiausia, kad Vokietija savo įsipareigojimų Lietuvai neatsisako ir investuoja į karinę infrastruktūrą Rukloje“, – cituojamas jis.

Ministerijos teigimu, pagal esamą planą 2026 metais Lietuva bus sukūrusi reikalingą karinę infrastruktūrą ir pilnai pasirengusi priimti Vokietijos brigados dydžio vienetą.

Vilnius siekia, kad Vokietijos brigada šalyje pilnos sudėties būtų dislokuojama nuolat. Vokietijos pareigūnai viešai kartoja, kad dalis brigados karių bus Lietuvoje, o dalis – gimtinėje, tačiau bus pasirengusi greitai persidislokuoti esant reikalui.

Berlynas iki šiol Lietuvoje dislokavo priešakinį brigados vadovavimo elementą.

Vokietija taip pat vadovauja nuo 2017 metų Lietuvoje dislokuotam tarptautiniam NATO batalionui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min