Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 30d. 13:11

Kameros žvėrims stebėti toliau fiksuoja miško teršėjus: taip šiukšlintojai susirenka savo atliekas

Pavilnių regioninio parko Pučkorių kraštovaizdžio draustinyje gyvūnams stebėti įrengtos kameros užfiksavo vaizdą, kaip šiukšlintojai grįžta į savo nusikaltimo vietą ir surenka savo čia paliktas statybines atliekas. Parko direkcijos atstovai pasakoja, kad tai ne pirmas tokio įamžinimo atvejis pastaraisiais metais, tad joks šiukšlintojas negali būti ramus – ir miške jis stebimas.

Susitvarkė per kelias savaites

Anoniminis pranešimas apie tai, kad itin vaizdingame Pavilnių regioninio parko Pučkorių kraštovaizdžio draustinyje išversta statybinių atliekų krūva, parko direkciją pasiekė gruodžio 18 dieną.

„Paskambino žmogus ir pasakė, kad išmestos šiukšlės miške. Mūsų vaikinai nuvažiavo, kadangi turime tradiciją tose šiukšlėse pasiknisti, tai rado jie duomenų, leidžiančių nustatyti, kas tie, kurie paliko šituos maišus. Viską perdavė Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui, kuris viens du ir viską sutvarkė“, – pasakojo Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direktorė Jolanta Radžiūnienė.

Mūsų vaikinai nuvažiavo, kadangi turime tradiciją tose šiukšlėse pasiknisti, tai rado jie duomenų, leidžiančių nustatyti, kas tie, kurie paliko šituos maišus.

Į pastarojo skyriaus darbo metodus direktorė sakė nesikišanti, tačiau džiugina, kad procesas buvo greitas – pranešimo sulaukta gruodžio vidury, o jau sausio 6 d. šiukšlintojai grįžo į savo nusikaltimo vietą ir maišus susikrovė bei išvežė statybines atliekas.

„Sutvarkymas pažeidėjams užskaitomas tik tada, kai jie pristato dokumentą, įrodantį, kad atliekas jie pristatė į specialią aikštelę ir kiek tų atliekų pristatė. Mes užfiksavome, kaip jie renka šiukšles, nors tikrai nežinojome, kada atvyks. Kameras toje vietoje sustatėme norėdami stebėti gyvūnus – miškų pakraščiuose įrengiame ir stebime, kokie gyvūnai vaikšto, ar kas nors juos šeria ir pan.“, – kalbėjo J.Radžiūnienė.

Fiksavo ne kartą

Per 2019 metus tokių kameromis užfiksuotų atvejų, kai grįžtama susirinkti savo paliktų šiukšlių, buvo trys. Apie vieną 15min rašė, kovo mėnesį Vilniaus pakrašty, Verkių miške, Popieriaus gatvės apylinkėse atvažiavo į mišką pilkas „Citroen“ markės automobilis, sustojo, iš jo išlipo pusamžis vyras ir baikščiai apsidairė. Atrodo, kad pats supranta, jog netrukus padarys kai ką neleistino, tačiau tai jo nesustabdė – vyras atsidarė automobilio bagažinę ir ėmė mėtyti į šalikelę statybinių atliekų pilnus maišus.

Šis 15min paskelbtas vaizdo įrašas sulaukė milžiniško susidomėjimo, žmonės juo dalijosi, pažeidėjas greitai buvo identifikuotas. O tuomet atskriejo naujas vaizdo įrašas iš ten pat: praėjus dviem dienoms naktį tas pats vyras grįžo ir savo šiukšles susirinko.

Dar vienas atvejis, kurį irgi užfiksavo gamtai stebėti skirtos vaizdo kameros, irgi buvo pavasarį. Tuomet miške palikti seni baldai, o kartu – ir naujų pakuotės su užsakovo adresu. Paaiškėjo, kad naujus baldus atvežę žmonės apsiėmė išvežti senuosius, tačiau ne į specialią aikštelę, o nuvežė juos tiesiai į mišką. Pažeidėjai buvo greitai išaiškinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min