Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kanapių vartojimu įtariamas Klaipėdos politikas: šlapimo tyrimas galėjo būti suklastotas

Vienas turtingiausių Klaipėdos tarybos narių E.Sabataitis įtariamas narkotikų vartojimu.
15min nuotr. / Vienas turtingiausių Klaipėdos tarybos narių E.Sabataitis įtariamas narkotikų vartojimu.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos apylinkės teismas baigė nagrinėti narkotikų vartojimu įtariamo Klaipėdos tarybos nario Egidijaus Sabataičio bylą. Kokio nuosprendžio sulauks, kaip rodo šlapimo tyrimai, kanapinoidų vartojęs politikas, paaiškės jau netrukus.

Tarybos narys viename iš posėdžių kratėsi kaltinimų ir teigė, kad narkotinių medžiagų jo organizme rasta, nes buvo išvykęs pas rinkėjus ir vaišinosi žemaitišku patiekalu – kanapyne

Šiame posėdyje advokatė siekė įrodyti, kad politiko šlapimo paimta nesivadovaujant Vyriausybės nurodymais, kai turi dalyvauti medikai, o ne pareigūnai. Pats politikas teigė, kad pareigūnai jo šlapimą nunešė „nežinoma kryptimi“, o ne pats jį pristatė medikams. Pareigūnai teisme tvirtino, kad indą su šlapimu medikams atidavė pats politikas.

E.Sabataičio advokatė teisme tikino, kad tai, jog politikas pernai liepos 27 dieną buvo sulaikytas, nenurodoma jokiais dokumentais, tad sulaikymo neįmanoma apskųsti. Be to, tarybos narys nebuvo apklaustas iškart Šermukšnių gatvėje, kur policija surengė pasalą nuo bausmės atlikimo besislapsčiusiam, už narkotikų platinimą teistam T.Meškuočiui. E.Sabataitis ir advokatė prašė teismo, atsižvelgiant į esminius pažeidimus, nutraukti bylą.

„15min“ jau rašė, kad tarybos nario advokatė apskundė pareigūnų veiksmus jį sulaikant ir šiuo metu atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Apklausė pareigūnus ir medikes

Trečiadienį paskutiniame teismo posėdyje buvo apklausti penki liudytojai – dvi medikės ir trys policijos pareigūnai.
Paaiškėjus šlapimo tyrimams, E.Sabataitis pareigūnams siūlė susitarti.
Sulaikant T.Meškuotį dalyvavęs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjas Raimundas Alseika teisme teigė, kad paaiškėjus šlapimo tyrimams E.Sabataitis pareigūnams siūlė susitarti. „Jis galėjo atlikti testą pakartotinai, savo noru“, – sakė pareigūnas abejojantiems, kad rezultatas galėjo būti suklastotas. Medikės teisme tikino, kad tokia nusistovėjusi praktika, jog duodant šlapimą įtariamuosius apsvaigus narkotikais stebi pareigūnai.

„O dėl šlapimo – buvo faktų, kad į indelį pripila vandens, todėl pareigūnai stebi duodant šlapimą, atlieka kontrolę“, – teigė pareigūnas.

R.Alseika tikino sulaukęs jau ne pirmo tarnybinio patikrinimo. Tačiau su narkotikų platintojais kovojantis pareigūnas teigė, kad jam svarbiausia, jog pagaliau pavyko sulaikyti ilgai ieškotą T.Meškuotį. „Kaip dirbome, taip ir dirbsime“, – teisme sakė jis.

Surengė pasalą

Bylos duomenimis, pernai liepos 27-ąją Šermukšnių gatvėje politikas sėdėjo savo automobilyje BMW X5, kartu buvo ir policijos ieškomas T.Meškuotis. Šis vyras beveik pusantrų metų slapstėsi nuo bausmės už kvaišalų disponavimą dideliu mastu. T.Meškuotis, išvydęs operatyvininkus, bandė bėgti, tačiau buvo sučiuptas.

Sulaikymo metu pareigūnams kilo įtarimas, jog E. Sabataitis yra apsvaigęs, todėl į įvykio vietą buvo iškviesti kelių policininkai. Nustatyta, jog politiko kraujyje yra 0,26 promilės alkoholio, todėl jis buvo nuvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Atlikus tyrimus šlapime rasta kanapinoidų, įrodančių, kad žmogus vartojo marihuaną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min