Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 12d. 14:58 , atnaujinta: 2019 balandžio 12d. 18:12

Kandidatų deklaracijos: A.Juozaitis teturi 1800 eurų, turtingiausias – V.P.Andriukaitis

Arvydas Juozaitis ir Povilas Andriukaitis
15min nuotr. / Arvydas Juozaitis ir Povilas Andriukaitis

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį paviešino kandidatų prezidento rinkimuose anketas, turto ir privačių interesų deklaracijas. Paaiškėjo, kad valstybės vadovo siekiantis filosofas Arvydas Juozaitis beveik per 63 metus neužgyveno nieko – teturi 1800 eurų santaupų.

Per 2017 m. A.Juozaitis deklaravo gavęs 8673 eurus pajamų, sumokėjęs 291 eurą mokesčių. Kandidatas nurodo dirbantis Klaipėdos universitete dėstytoju.

„Sutuoktinė visai jokio turto neturi, ji net negali turėti. Čia mano antra šeima, aš pirmai šeimai viską palikau, todėl aš pradėjau viską nuo nulio, todėl tokia mano padėtis ir visiškai mane tenkina“, – BNS penktadienį paaiškino A. Juozaitis.

Jis yra daugkartinis sovietų Lietuvos plaukimo čempionas, 1976 metais Monrealio olimpinių žaidynių rekordininkas ir bronzos medalio laimėtojas. Šiuo metu A. Juozaitis teigė pragyvenantis iš olimpinės rentos, siekiančios 1300 eurų.

Aš jai visai neleidžiu jokių pajamų turėti. Ji ištekėjusi už manęs be pajamų, be kraičio, ji dabar be darbo.

„Tiesiog pragyvenu iš olimpinės rentos ir tai, ką aš begaunu universitete (Klaipėdos universitete – BNS) labai maža etato dalis, tai nesudaro jokios įtakos rentai“, – sakė A. Juozaitis.

Paklaustas, kodėl žmona negali turėti turto, kandidatas paaiškino, kad sutuoktinė šiuo metu augina vaikus ir yra visiškai jo išlaikoma.

„Todėl, kad ji visai negali, aš jai visai neleidžiu jokių pajamų turėti. Ji ištekėjusi už manęs be pajamų, be kraičio, ji dabar be darbo. (...) Todėl, kad reikia vaikus auginti, todėl, kad ji turi laimės gyvenime labai daug kurti“, – sakė A. Juozaitis.

Kitas kandidatas Gitanas Nausėda 2017-aisiais, kai dar dirbo SEB banko vyriausiuoju ekonomistu, deklaravo gavęs 103 551 eurą pajamų. Mokesčių jis sumokėjo 12 677 eurus. Apie jo deklaraciją išsamiau – čia.

Kitų kandidatų deklaracijos ne tokios įdomios, mat jie ne taip seniai jau buvo turtą deklaravę kaip Seimo nariai.

Tik eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis paskutinį kartą Lietuvoje viešai skelbiamą deklaraciją pildė gana seniai – už 2013 m.

Tuomet jis deklaravo turįs turto maždaug už 182 tūkst. eurų, 3,5 tūkst. eurų santaupų, buvo paskolinęs 140 tūkst. eurų ir pasiskolinęs 157 tūkst. eurų.

2017 m., anot VRK paviešintos deklaracijos, V.Andriukaitis jau turėjo turto už 322 tūkst. eurų, 2896 eurų vertų akcijų, 170 tūkst. eurų santaupų. V.Andriukaitis buvo paskolinęs 133 tūkst. eurų ir pasiskolinęs 109 tūkst. eurų.

V.Andriukaitis deklaravo 75 patikėtinius, S.Skvernelis – 6. Kiti kandidatai patikėtinių nenurodė.

Iš pateiktų deklaracijų aiškėja, kad 2017 m. iš devynių kandidatų mažiausiai turto ir pinigų turėjo A.Juozaitis, o turtingiausias – V.P.Andriukaitis.

Daugiausia santaupų turi V.Tomaševskis, o V.Mazuronis daugiausia pinigų yra paskolinęs.

Komentarai: 83

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

28:20
02:00
01:16

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata

Atrask Latviją

Jauskitės gražūs

Parašykite atsiliepimą apie 15min