Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 9d. 09:41

Karalienės gimtadieniui – moterų portretų paroda

Nežinomo dailininko ant drobės tapytas paveikslas „Prūsijos karalienė Luizė" (pagal J.Grassi „Karalienė Luizė su diadema", 1802 m.).
Organizatorių nuotr. / Nežinomo dailininko ant drobės tapytas paveikslas „Prūsijos karalienė Luizė" (pagal J.Grassi „Karalienė Luizė su diadema", 1802 m.).

Ketvirtadienį I.Simonaitytės bibliotekoje vyks paskutiniosios ciklo „XIX–XX a. Mažosios Lietuvos ir Nidos kolonijos dailininkų kūryba” tapybos parodos „Moterys tarp žiedų“ atidarymas.

Parodos pristatymui pasirinkta neeilinė Klaipėdos kraštui data: prieš 235 metus kovo 10 dieną gimė Prūsijos karalienė Luizė. Ši moteris – legendinė asmenybė, kurios gyvenimo žvaigždė spindėjo tik 34 metus. Ji užgeso šiek tiek daugiau nei prieš 200 metų – 1810-ųjų liepos 19-ąją.

Prūsijos valstybės neliko, bet karalienės Luizės asmenybė žavi iki šiol. Amžininkams ji buvo išmintinga politikė, kovojusi dėl Prūsijos išlikimo kaip lygiavertė Rusijos carui Aleksandrui I, imperatoriui Napoleonui Bonapartui. Ją gerbė kaip Prūsijos madoną – 10-ties vaikų motiną, išauginusią tautai ne vieną valdovą. Karalienė Luizė buvo žinoma kaip tauri, aukštos moralės asmenybė.

Ir motinų, ir kokečių portretai

Parodoje „Moterys tarp žiedų“ eksponuojama daugiau nei pusšimtis įvairia atlikimo technika sukurtų rytprūsių dailininkų kūrinių. Kaip byloja parodos pavadinimas ir atidarymo data, eksponuojamus darbus jungia prasidedančio pavasario nuotaika ir šventės nuojauta. Parodoje – ne tik charakteringi pamariečių, žvejų moterų ir miestiečių bei aristokračių portretai, bet ir nuotaikingos žanrinės kompozicijos, spalvingi natiurmortai.

Vaizduojamos labai įvairios moterys: jaunos ir senolės, laukiančios, šokančios ir besiilsinčios, lengvabūdės koketės ir išmintingos motinos. Visos jos – tarsi gėlės. Lankytojus turėtų sudominti ne tik garsios autorių, tokių kaip A.Partikelis, K.Schmidt-Rottluffas, A.Degneris, pavardės, bet ir rytų Prūsijoje kūrusių dailininkų darbų gausa. Parodos organizatoriai tikisi, jog ši paroda lankytojams primins karališkus Klaipėdos istorijos puslapius.

Parodos atidarymas vyks kovo 10 d. 16 val. I.Simonaitytės bibliotekos III a. hole.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min