Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 3d. 13:55 , Atnaujinta: 2021 kovo 3d. 14:17

Karantino pokyčiai: į Lietuvą galės atvykti turintys neigiamą koronaviruso testą, leidžiami vairavimo egzaminai ir kai kurie renginiai

Vyriausybė trečiadienį apsisprendė dėl karantino ribojimų pakeitimų: nuo kovo 10 dienos su kai kuriomis išimtimis įsigalios pareiga atvykstant į Lietuvą turėti ne vėliau nei prieš 72 val. padarytą COVID-19 testą, kuris būtų neigiamas. Kartu Vyriausybė pritarė tam tikriems atlaisvinimams: leido laikyti vairavimo egzaminus, dviejų šeimų šventes atvirose erdvėse, lankyti muziejus, kultūros erdves, bet tik tas, kurios po atviru dangumi. Taip pat ministrų kabinetas leido renginius, kurių dalyviai neišliptų iš automobilio. Po Vyriausybės sprendimo daugiau sostinės moksleivių galės grįžti į mokyklas.

Vyriausybė, siekdama užkirsti kelią įvežtiniams COVID-19 ligos atvejams, trečiadienį nustatė pareigą visiems asmenims, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu), turėti atliktą ne seniau nei 72 val. laikotarpiu atliktą tyrimą.

Atvykstantieji turės turėti tai įrodantį dokumentą, su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą.

Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Visiems vežėjams nustatyta pareiga užtikrinti, kad į transporto priemones nepatektų keleiviai, neturintys COVID-19 tyrimo ir gauto neigiamo tyrimo atsakymo.

Daugiau skaitykite čia: COVID-19 testą bus privalu atlikti dar užsienyje: A.Dulkys paaiškino, kodėl vėl keičiamos taisyklės keliaujantiems

Reikalavimai dėl COVID-19 tyrimo būtų netaikomi: ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, persirgusiems arba paskiepytiems ES įregistruota COVID-19 ligos vakcina asmenims, asmenims iki 16 metų.

Kad gali būti taikoma išimtis, žmonės turės pateikti sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo arba atvykimo į Lietuvą.

Pasiskiepijusieji turės pateikti dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas ES patvirtinta vakcina pagal skiepijimo schemą.

Tam, kad vežėjai turėtų laiko pasiruošti šių nuostatų įgyvendinimui, šie reikalavimai įsigalios nuo kovo 10 dienos

Sušvelninti reikalavimai dėl bendravimo

Trečiadienį sušvelninti reikalavimai dėl asmenų bendravimo, kurie įsigalios nuo kovo 6 dienos.

Nuspręsta leisti dviejų šeimos ir dviejų namų ūkio narių artimus kontaktus bei didinant besibūriuojančių asmenų skaičių atvirose erdvėse.

Taip pat leisti viešose atvirose vietose asmenims būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimos ir (ar) dviejų namų ūkio narių grupėmis, leisti dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių artimi kontaktai atvirose erdvėse, šventės atvirose erdvėse, kai dalyvauja iki dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių.

Leista rengti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu teikiamas ne daugiau kaip 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius;

Leista lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius;

Leista fiziškai aptarnauti bibliotekų lankytojus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos Vyriausybė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos Vyriausybė

Leisti renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius;

Leista vykdyti neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai;

Leista organizuoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse iki 5 asmenų.

Leido vairavimo egzaminus

Sveikatos apsaugos ministerija skaičiuoja, kad šiuo metu yra daugiau nei 13000 asmenų laukiančių vairavimo egzaminų, todėl leista vykdyti vairavimo egzaminus bei organizuoti transporto vairavimo praktinius mokymus.

Vyriausybė leido trumpalaikius pasimatymus pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose.

Vilniuje bus daugiau mokyklų, kur mokomasi mišriu būdu

Vilniaus miesto savivaldybės administracijai Vyriausybė leido daugiau mokyklų vykdyti „bandomąjį projektą“, kai ugdymas vykdomas mišriu būdu. Proceso pabaiga numatyta kovo 31 diena.

Šiuo metu toks mokymas vyksta vienintelėje sostinės Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje.

„Pirmieji rezultatai rodo, jog projektas yra sėkmingas“, – Vyriausybės posėdyje progimnazijos pavyzdį įvertino sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Vyriausybės posėdyje šiek tiek užsiminta apie planus įteisinti privalomą testavimą prieš pradedant veiklą. Premjerė I.Šimonytė sakė, kad dėl to reikėtų apsispręsti artimiausiu metu.

I.Šimonytė: dėl kultūros įstaigų spręs savivaldybių lygiu

Kaip skelbia BNS, I.Šimonytė posėdyje pabrėžė, kad uždaras kultūros įstaigas būtų galima svarstyti atverti savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu yra mažesnis.

„Buvo dvi pagrindinės mintys ekspertų taryboje, kad reikėtų suteikti prioritetą toms veiklos, kurios yra lauke, ir tas yra nutarime siūloma, atviri muziejai, Europos parkas ar panašaus tipo institucijos. Dėl kitų įstaigų, kurios yra uždaros, nuskambėjo mintis ne kartą ir manau, kad tuo keliu mums reikia ir bandyti eiti, jog reikėtų ieškoti sprendimų savivaldybių lygmeniu“, – sakė ji.

Sostinės MO muziejus pasisiūlė tapti pirmuoju, kuriame lankytojai būtų priimami laikantis aukščiausių saugumo priemonių.

MO muziejus
MO muziejus

Komentuodama siūlymą I.Šimonytė teigė, kad jis gautas tik posėdžio išvakarėse ir „reikia panagrinėti ir pasižiūrėti, kiek siūlymai gali būti replikuoti ir kitose institucijose, pvz., kituose muziejuose, kitose kultūros įstaigose, ir priimti sprendimą, kuris galėtų būti harmonizuotas“.

Ji atkreipė dėmesį, kad sergamumo rodikliai savivaldybėse smarkiai skiriasi, ir „yra savivaldybių, kur epidemiologinė situacija geresnė tiek, kad ji yra kažkur geltonoje zonoje, ir jei Lietuvoj būtų tokia situacija, mes daug veiklų būtume galėję vienu ar kitu režimu leisti“.

„Akivaizdu, kad arba tos savivaldybės turės ilgai laukti, kol blogesnės situacijos savivaldybės tvarkysis, arba mes turime eiti į tam tikrą diferencijuotą sprendimą dėl to, kas galėtų vykti lokaliai savivaldybėse, kuriose padėtis geresnė, o tose savivaldybėse, kur padėtis blogesnė, mes galėtume ir toliau eiti pilotinių modelių ar specialių reikalavimų keliu“, – kalbėjo premjerė.

BNS teigimu, MO muziejus pateikė valdžiai veiklos planą, kaip užtikrintų saugumo reikalavimus, jei galėtų atsidaryti kaip pilotinis projektas.

MO muziejus pateiktame plane numato, kad bilietai būtų parduodami elektroniniu būdu su išankstine registracija, lankytojams pasirenkant konkretų apsilankymo laiką. Lankytojų srautus siūloma riboti atsižvelgiant į 14 dienų sergamumą 100 tūkst. gyventojų.

Edukacijos ir ekskursijos bei kitos paslaugos, kuriose dalyvautų daugiau nei du asmenys ar vienas šeimos ūkis, muziejuje nevyktų.

MO muziejus teigia, kad atidaryti muziejus ragina ir Europos muziejų tinklas (NEMO), jo teigimu, muziejų uždarymas yra netinkama pandemijos valdymo priemonė.

Anot MO muziejaus, kiekviena diena saviizoliacijoje žmonėms didina stresą, kaupia pyktį, o muziejai jau dabar galėtų prisidėti prie streso mažinimo ir tai daryti saugiai.

Kultūros ministras Simonas Kairys sakė, jog iki kitos savaitės bus parengti siūlymai, kokiomis sąlygomis galėtų atsidaryti tiek privačios, tiek valstybinės įstaigos, kurios irgi teikia veiklos pandemijos sąlygomis planus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min