Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariuomenės vadas: net ir pratybose yra svarbu neatitrūkti nuo realių situacijų (nuotraukos)

Pratybose
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Lietuvos kariuomenės centriniame poligone greta Pabradės baigėsi dvi savaites trukusios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 2010“. Tai buvo didžiausios šių metų pratybos Lietuvos teritorijoje.

Kaip 15min.lt jau skelbė, pratybose kariai mokėsi veikti taikos sąlygomis. Esant būtinybei Taikos meto užduočių komponentai gali būti panaudojami atremiant valstybės suvereniteto pažeidimus, gali stiprinti sienos apsaugą, teikti įvairią pagalbą vietos valdžiai, gali būti naudojami įvykus plataus masto cheminei avarijai, gali būti panaudoti objektų apsaugai ir pan.

Pirmą kartą Taikos meto užduočių operacinės pajėgos buvo aktyvuotos šių metų kovo mėnesį, kai pajėgos buvo dislokuotos teikti pagalbą pamario regiono potvynio zonos gyventojams.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Raketos galvutė
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Raketos galvutė

Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų Sausumos pajėgų elemento (TMU OP SPE) taktinėse pratybose „Tvirtas skydas 2010“ dalyvavo beveik 1 tūkst. 300 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos, Oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų, Logistikos valdybos, Karo policijos ir Karo medicinos tarnybos. Pratyboms vadovavo brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis.

Pratybos prasidėjo birželio 10 d. greta Ruklos esančiame Gaižiūnų poligone. Vėliau įvyko plataus masto persidislokavimas ir pratybos buvo tęsiamos Pabradėje.

Pratybų scenarijus buvo sukurtas taip, kad taikos meto situacijos logiškai peraugtų į ginkluotą susirėmimą. Penktadienį jau buvo imituojami kariniai veiksmai, kariai atliko kovinio šaudymo užduotis.

Jau baigiantis pratyboms Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius sakė, kad tokiose mokymuose labai svarbu neatitrūkti nuo situacijų, vykstančių realiame gyvenime.

„Juk mūsų veiksmai realiame gyvenime visada vyksta ne poligone, ne tarp laukų ir miškų, o apgyvendintose teritorijose. Teritorijose, kuriose gyvena daugybė civilių. Todėl rengiant, planuojant ir vykdant tokias pratybas yra labai svarbu to nepamiršti“, – sakė kariuomenės vadas, iš pratybų organizatorių gavęs patikinimą, kad pagalbos civiliams gyventojams situacijos pratybose ir buvo modeliuojamos.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Pratybose. Kovinio šaudymo užduotys
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Pratybose. Kovinio šaudymo užduotys

Mokymai „Tvirtas skydas” vyksta jau ketvirtą kartą, tačiau kas kartą jas organizuojant skiriasi juose dalyvaujantys padaliniai ir pratybų tikslai. Pirmą kartą šie mokymai surengti 2004 m., tuomet juose dalyvavo tik MPB „Gelžinis vilkas“ kariai.

Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos buvo suformuotos 2009 m. Nuo šių metų pradžios Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose budi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių, Karinių jūrų, Karinių oro, Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

Jei norite pamatyti pratybų vaizdo medžiagą, spauskite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min