Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 7d. 17:02

Kas bus Šiaulių meru? Suspardytos partijos jau ruošiasi aršiai rinkimų kovai

Šiaulių tarybos posėdis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių tarybos posėdis

Liko metai su trupučiu iki antrųjų tiesioginių merų rinkimų. Anąkart Šiauliuose nepartiniai kandidatai gerokai išspardė sėdimąsias ant laurų užmigusiems partijų senbuviams ir lyderiams. Kas laimės dabar? Ar pasitempė partijos? Ar jau yra aiškūs kandidatai?

Dabartinis Šiaulių meras Artūras Visockas viešai tikina, kad savo sprendimą pasakys tik kovo mėnesį. Šie rinkimai parodys, kiek meras išbarstė pasitikėjimo, kuriuo gausiai rinkėjai apipylė po praėjusių rinkimų. Politikos žinovai primena, kad praėjusiuose rinkimuose balsuota ne už gerus, o prieš blogus buvusius politikus. Ar suprato tai partijos ir padarė išvadas?

Numatomos kairiųjų peštynės

Kovo mėnesį mėnesį mini ir vicemeras Domas Griškevičius, neseniai su pulkeliu bendraminčių palikęs Šiaulių socialdemokratų skyrių.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Domas Griškevičius
Alvydo Januševičiaus nuotr./Domas Griškevičius

D.Griškevičius yra vienas pi­lie­ti­nės aso­cia­ci­jos „Ci­vis ac­ti­vus“ įkūrėjų. Ar dalyvaus rinkimuose? Atsakys tik kovo mėnesį. Nepaneigia versijos, kad minėta asociacija gali susiijungti ir su kitais judėjimais – laikas parodys.

Gana svarbus klausimas – ar ne laikas politinėms svarstyklėms Šiauliuose svertis į dešinę?

Daugelis judėjimų, kurie susikūrė naujai ar jau anksčiau nustūmė partijas į šoną, visuomenės ir politologų akimis – socialdemokratiško sukirpimo.

D.Griškevičius mano, kad svarstyklės nepersisvers, nes dešinieji Šauliuose yra silpni: „Įsivaizduoju komandą, kuri dirbs, bet apie tai dar ne laikas kalbėti. Dešiniesiems taip pat ne laikas. O ir kokie jau čia Šiauliuose dešinieji?“

Valerijus Simulikas, judėjimo „Už Šiaulius“ lyderis, jau dabar aiškiai sako, kad tikrai dalyvaus mero rinkimuose: „Visuotiniame susirinkime nusprendėme, kad einame. Viešinam visas personalijas ir siekius. Jei tapsiu meru, tai administracijos direktoriumi bus Andrius Mazuronis.“

Valerijus Simulikas. Šiaulių mero rinkimai
Valerijus Simulikas. Šiaulių mero rinkimai

Taip pat paminėjo, jog sąrašo priekyje bus Denis Michalenko. Anot V.Simuliko, judėjimas yra nepartinis. Anot jo, čia yra ir konservatyviai mąstančių, ir radikaliai „raudonų“. Su visais tenka kalbėtis, diskutuoti.

„Šiuo metu mes esame opozicinė jėga Šiauliuose. Socialdemokratai parsidavė – skelbia save opozicija, o turi postus valdžioje. Valdo, bet neneša atsakomybės. Aš tokių dalykų nesuprantu – jeigu tu valdančiojoje daugumoje, tai ir neši pilną atsakomybę“, – tvirtino nemažai partijų keitęs politikas.

Socialdemokratija Šiauliuose iš tiesų jau aižėja senokai. Šios kadencijos pradžioje jie buvo opozicijoje, bet pernai sugebėjo gauti kelis politinius postus, pagal kuriuos faktiškai tapo valdančiaisiais, nors koalicinės sutarties neturi.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Justinas Sartauskas
Alvydo Januševičiaus nuotr./Justinas Sartauskas

Vicemeras Justinas Sartauskas negalėjo prisiminti, ar „socdemai“ atšaukė save iš opozicijos. Jis teigia, kad dėl rinkimų partija kol kas gyvena laukimu. Laukia, kokį rinkimų modelį nurodys centrinė partijos valdžia. Kandidatas tikrai bus keliamas, tačiau kas – dar nebuvo kalbos.

Konservatoriai nusiteikę kovingai

Buvęs Seimo narys Arvydas Mockus, kuris taip pat yra socialdemokratas, teigia, kad rinkimuose dalyvaus. Tiesa, dabar jis save priskiria prie liberaliai mąstančių, o pas socialdemokratus jis jau ilgai nebus: „Mane kažkas pavadino jautriu. Paslėpsiu šį savo trūkumą ir dalyvausiu merų rinkimuose.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Arvydas Mockus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Arvydas Mockus

Šio politiko partiškumas nėra labai aiškiai apibrėžtas. Jis pats sako, kad turėjo iš skyriaus išeiti kartu su D.Griškevičiumi, tačiau neišėjo vien dėl smalsumo.

Mano sprendimą dalyvauti rinkimuose palaikė ir Artūras Zuokas, ir Artūras Paulauskas. Man garbė, kad kažkas palaiko.

„Nekantriai laukiu, ką pasiūlys Šiaulių socialdemokratai – nejaugi Edvardą Žakarį? Būtų labai įdomu, kuo tai baigtųsi“, – kalbėjo su skyriumi akivaizdžiai nesutariantis politikas.

Tai kokiai politinei srovei dabar jis priklauso? Sako, kad yra visiškai laisvas.

Teoriškai dar „socdemas“, tačiau širdyje – liberalas. Tvirtina, kad su Lietuvos liberalų vadovybe puikiai sutaria, tačiau su šiauliečiais rimtų santykių nepalaiko. Tiesiog jų nepažįsta.

„Turiu savo galvą ir dabar, galima sakyti, politikoje visai nedalyvauju. Winstonas Churchillis yra sakęs, kad socialdemokratija yra jaunų idėjinių žmonių jėga, o jei tuo užsiima vyresni – tai jie yra kvailiai. Aš jau senelis. Mano sprendimą dalyvauti rinkimuose palaikė ir Artūras Zuokas, ir Artūras Paulauskas. Man garbė, kad kažkas palaiko“, – kalbėjo politikas.

Kalbama, kad A.Mockus gerai sutaria su vicemeru D.Griškevičiumi, o pastarasis draugauja su meru A.Visocku. Tačiau A.Mockus su meru kažkodėl neturi jokios kalbos: „Su meru jokių ryšių neturiu. Net kava nepavaišino, kai viešėjau pas jį.“

Jonas Bartkus dažnai vadinamas Šiaulių konservatorių lyderiu. Jis miesto politikoje yra kone nuo nepriklausomybės atgavimo, tačiau į merus dar niekada nesiveržė.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Jonas Bartkus. Šiaulių miesto tarybos nariai
Alvydo Januševičiaus nuotr./Jonas Bartkus. Šiaulių miesto tarybos nariai

„Manau, kad be išmanymo ir patirties šio darbo tikrai neįmanoma dirbti. Galvoju, kad jau esu šiek tiek patyręs“, – teigė J.Bartkus, patvirtindamas, jog merų rinkimuose jis jau tikrai yra pasirengęs ir apsisprendęs dalyvauti.

Akcentavo, kad skyriuje vyko balsavimas už kelis kandidatus. Jis surinko beveik visų partiečių balsus, todėl drąsiai prisiima šią atsakomybę.

Tiesa, dar reikės palaukti partijos vadovybės sprendimų. Ši partija planuoja bent jau didžiuosiuose miestuose kandidatus išbandyti atviru balsavimu.

Liberalai laukia cirko pabaigos

Liberalų lyderė Giedrė Mendoza Herrera anksčiau yra prasitarusi apie galimybę dalyvauti merų rinkimuose, tačiau dabar ji šios minties sako atsisakiusi. Teigia, kad partija turės savo kandidatą, tačiau tai bus ne ji.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Giedrė Mendoza Herrera
Alvydo Januševičiaus nuotr./Giedrė Mendoza Herrera

„Nenoriu, nes akivaizdu, kad bus ne idėjų, o kaltinimų ir purvo ieškojimo kova. Bus kalbos ne apie miesto viziją ir ambicijas, o kodėl reikia rinktis mažiausią blogį. Tai bus labai sunki lygtis. Meras be protingos tarybos ir administracijos nieko negali. Vėl bus proveržis „feisbukuose“, o realybė – pilka“, – kalbėjo politikė.

Dabar silpniausia grandis yra politinio pasitikėjimo postai administracijoje, o tvarkosi – kaip kolūkyje.

Liberalė tvirtina, kad miestui reikia ne mero, o visos protingos komandos. Dabar, anot jos, protingų liberaliai mąstančių žmonių yra daug, tačiau nėra norinčių eiti į politinę mėsmalę, prarasti profesinę reputaciją, aukoti karjerą.

Politikė trumpai apibūdino situaciją, kuri atbaido savo srities profesionalus stoti prie miesto vairo: „Man atrodo, kad silpniausia grandis yra politinio pasitikėjimo postai administracijoje. Dabar tvarkosi kaip kolūkyje.

Manau, kad Šiauliai po šių rinkimų išliks „raudonu“ miestu, nes tokia demografinė situacija. Jaunimas nebalsuoja. Lieka tik darbininkai ir pensininkai. Proletariatas

Visur politinės rietenos panašios, tik kažkaip sugeba koalicijas sudaryti ir žmones pritraukia ne purvo drabstymu. Panevėžys – kiek turi ambicijų! Net gailestis dėl Šiaulių suėmė. Pas mus visi vadinamieji „Urban“ projektai sustoję. Gal aikštes ir sutvarkys, bet visa kita – nežinomybėje. Kitų projektų pinigai bus tiesiog įsisavinti – be jokios prasmės sugers į smėlį.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Ekonominės krizės vis labiau slegiami turkai skundžiasi aukštomis kainomis ir kaltina JAV

Aktualu

Kėdainietės istorija gniaužia kvapą: gaisre palaidojusi namus ir mamą, vargsta dėl vandentiekio

Vardai

M.Petruškevičius svarsto paviešinti du prieš žmonas smurtaujančius žinomus vyrus: „Aš šokiruotas“

Pasaulis kišenėje

Sustojęs laikas: Mirštančio Elėjos dvaro pakraštyje kvepia karališka arbata

Gyvenimas

Pažinčių svetainėse moterys elgiasi kitaip nei vyrai

Aktualu

Po avarijos automobilio iš Airijos vairuotojo ieško tarnybinis šuo

24sek

Adas Juškevičius Prancūzijoje prisistatė firminiais tritaškiais

Pasaulis kišenėje

Už 8 val. kelio nuo Lietuvos – turistų dar neatrastas miestas lyg iš distopinės knygos

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)

Sportas

Prisvilęs Cristiano Ronaldo debiutas Italijoje – mačo herojumi tapo ne jis

Vardai

Viktorija Siegel pasibaisėjo degalinės plovyklos paslauga: „Šitas plovimas vertas 17 eurų?!“

Gyvenimas

Unikali apklausa: koks seksas patinka šiuolaikinėms moterims ir kokius lūkesčius jos turi

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Pievų, pieno ir sielų lyderis

15min tema Aktualu

Nusikaltėlių slaptavietės (3): kaip namuose slepiami ginklai ir žmonės

Vardai

Eglei Jakštytei – 27-eri: apie gyvenimo vyrą, sielos miestą prie jūros ir naują etapą muzikoje

Maistas

Ką įdomaus kepsninėse ruošti veganams ir vegetarams: 4 originalūs receptai

Vardai

„G&G Sindikato“ nario Donciavo ir Vaidos Viršutytės vestuvės: jaunavedžių meilės liudininku tapo Lilas

Deuce

Novakas Džokovičius pateko į Sinsinačio turnyro finalą

Vardai

Nickas Jonas pasipiršo 11 metų už jį vyresnei Bolivudo aktorei Priyankai Choprai

24sek

Jaunieji krepšinio karaliai – Lietuvą pašalinusi Kroatija tapo Europos čempione

Naujienos

Aktualu

Ekonominės krizės vis labiau slegiami turkai skundžiasi aukštomis kainomis ir kaltina JAV

Aktualu

Kėdainietės istorija gniaužia kvapą: gaisre palaidojusi namus ir mamą, vargsta dėl vandentiekio

Vardai

M.Petruškevičius svarsto paviešinti du prieš žmonas smurtaujančius žinomus vyrus: „Aš šokiruotas“

Pasaulis kišenėje

Sustojęs laikas: Mirštančio Elėjos dvaro pakraštyje kvepia karališka arbata

Gyvenimas

Pažinčių svetainėse moterys elgiasi kitaip nei vyrai

Aktualu

Po avarijos automobilio iš Airijos vairuotojo ieško tarnybinis šuo

24sek

Adas Juškevičius Prancūzijoje prisistatė firminiais tritaškiais

Pasaulis kišenėje

Už 8 val. kelio nuo Lietuvos – turistų dar neatrastas miestas lyg iš distopinės knygos

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)

Sportas

Prisvilęs Cristiano Ronaldo debiutas Italijoje – mačo herojumi tapo ne jis

Vardai

Viktorija Siegel pasibaisėjo degalinės plovyklos paslauga: „Šitas plovimas vertas 17 eurų?!“

Gyvenimas

Unikali apklausa: koks seksas patinka šiuolaikinėms moterims ir kokius lūkesčius jos turi

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Pievų, pieno ir sielų lyderis

15min tema Aktualu

Nusikaltėlių slaptavietės (3): kaip namuose slepiami ginklai ir žmonės

Vardai

Eglei Jakštytei – 27-eri: apie gyvenimo vyrą, sielos miestą prie jūros ir naują etapą muzikoje

Maistas

Ką įdomaus kepsninėse ruošti veganams ir vegetarams: 4 originalūs receptai

Vardai

„G&G Sindikato“ nario Donciavo ir Vaidos Viršutytės vestuvės: jaunavedžių meilės liudininku tapo Lilas

Deuce

Novakas Džokovičius pateko į Sinsinačio turnyro finalą

Vardai

Nickas Jonas pasipiršo 11 metų už jį vyresnei Bolivudo aktorei Priyankai Choprai

24sek

Jaunieji krepšinio karaliai – Lietuvą pašalinusi Kroatija tapo Europos čempione

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min