Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 7d. 17:02

Kas bus Šiaulių meru? Suspardytos partijos jau ruošiasi aršiai rinkimų kovai

Šiaulių tarybos posėdis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių tarybos posėdis

Liko metai su trupučiu iki antrųjų tiesioginių merų rinkimų. Anąkart Šiauliuose nepartiniai kandidatai gerokai išspardė sėdimąsias ant laurų užmigusiems partijų senbuviams ir lyderiams. Kas laimės dabar? Ar pasitempė partijos? Ar jau yra aiškūs kandidatai?

Dabartinis Šiaulių meras Artūras Visockas viešai tikina, kad savo sprendimą pasakys tik kovo mėnesį. Šie rinkimai parodys, kiek meras išbarstė pasitikėjimo, kuriuo gausiai rinkėjai apipylė po praėjusių rinkimų. Politikos žinovai primena, kad praėjusiuose rinkimuose balsuota ne už gerus, o prieš blogus buvusius politikus. Ar suprato tai partijos ir padarė išvadas?

Numatomos kairiųjų peštynės

Kovo mėnesį mėnesį mini ir vicemeras Domas Griškevičius, neseniai su pulkeliu bendraminčių palikęs Šiaulių socialdemokratų skyrių.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Domas Griškevičius
Alvydo Januševičiaus nuotr./Domas Griškevičius

D.Griškevičius yra vienas pi­lie­ti­nės aso­cia­ci­jos „Ci­vis ac­ti­vus“ įkūrėjų. Ar dalyvaus rinkimuose? Atsakys tik kovo mėnesį. Nepaneigia versijos, kad minėta asociacija gali susiijungti ir su kitais judėjimais – laikas parodys.

Gana svarbus klausimas – ar ne laikas politinėms svarstyklėms Šiauliuose svertis į dešinę?

Daugelis judėjimų, kurie susikūrė naujai ar jau anksčiau nustūmė partijas į šoną, visuomenės ir politologų akimis – socialdemokratiško sukirpimo.

D.Griškevičius mano, kad svarstyklės nepersisvers, nes dešinieji Šauliuose yra silpni: „Įsivaizduoju komandą, kuri dirbs, bet apie tai dar ne laikas kalbėti. Dešiniesiems taip pat ne laikas. O ir kokie jau čia Šiauliuose dešinieji?“

Valerijus Simulikas, judėjimo „Už Šiaulius“ lyderis, jau dabar aiškiai sako, kad tikrai dalyvaus mero rinkimuose: „Visuotiniame susirinkime nusprendėme, kad einame. Viešinam visas personalijas ir siekius. Jei tapsiu meru, tai administracijos direktoriumi bus Andrius Mazuronis.“

Valerijus Simulikas. Šiaulių mero rinkimai
Valerijus Simulikas. Šiaulių mero rinkimai

Taip pat paminėjo, jog sąrašo priekyje bus Denis Michalenko. Anot V.Simuliko, judėjimas yra nepartinis. Anot jo, čia yra ir konservatyviai mąstančių, ir radikaliai „raudonų“. Su visais tenka kalbėtis, diskutuoti.

„Šiuo metu mes esame opozicinė jėga Šiauliuose. Socialdemokratai parsidavė – skelbia save opozicija, o turi postus valdžioje. Valdo, bet neneša atsakomybės. Aš tokių dalykų nesuprantu – jeigu tu valdančiojoje daugumoje, tai ir neši pilną atsakomybę“, – tvirtino nemažai partijų keitęs politikas.

Socialdemokratija Šiauliuose iš tiesų jau aižėja senokai. Šios kadencijos pradžioje jie buvo opozicijoje, bet pernai sugebėjo gauti kelis politinius postus, pagal kuriuos faktiškai tapo valdančiaisiais, nors koalicinės sutarties neturi.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Justinas Sartauskas
Alvydo Januševičiaus nuotr./Justinas Sartauskas

Vicemeras Justinas Sartauskas negalėjo prisiminti, ar „socdemai“ atšaukė save iš opozicijos. Jis teigia, kad dėl rinkimų partija kol kas gyvena laukimu. Laukia, kokį rinkimų modelį nurodys centrinė partijos valdžia. Kandidatas tikrai bus keliamas, tačiau kas – dar nebuvo kalbos.

Konservatoriai nusiteikę kovingai

Buvęs Seimo narys Arvydas Mockus, kuris taip pat yra socialdemokratas, teigia, kad rinkimuose dalyvaus. Tiesa, dabar jis save priskiria prie liberaliai mąstančių, o pas socialdemokratus jis jau ilgai nebus: „Mane kažkas pavadino jautriu. Paslėpsiu šį savo trūkumą ir dalyvausiu merų rinkimuose.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Arvydas Mockus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Arvydas Mockus

Šio politiko partiškumas nėra labai aiškiai apibrėžtas. Jis pats sako, kad turėjo iš skyriaus išeiti kartu su D.Griškevičiumi, tačiau neišėjo vien dėl smalsumo.

Mano sprendimą dalyvauti rinkimuose palaikė ir Artūras Zuokas, ir Artūras Paulauskas. Man garbė, kad kažkas palaiko.

„Nekantriai laukiu, ką pasiūlys Šiaulių socialdemokratai – nejaugi Edvardą Žakarį? Būtų labai įdomu, kuo tai baigtųsi“, – kalbėjo su skyriumi akivaizdžiai nesutariantis politikas.

Tai kokiai politinei srovei dabar jis priklauso? Sako, kad yra visiškai laisvas.

Teoriškai dar „socdemas“, tačiau širdyje – liberalas. Tvirtina, kad su Lietuvos liberalų vadovybe puikiai sutaria, tačiau su šiauliečiais rimtų santykių nepalaiko. Tiesiog jų nepažįsta.

„Turiu savo galvą ir dabar, galima sakyti, politikoje visai nedalyvauju. Winstonas Churchillis yra sakęs, kad socialdemokratija yra jaunų idėjinių žmonių jėga, o jei tuo užsiima vyresni – tai jie yra kvailiai. Aš jau senelis. Mano sprendimą dalyvauti rinkimuose palaikė ir Artūras Zuokas, ir Artūras Paulauskas. Man garbė, kad kažkas palaiko“, – kalbėjo politikas.

Kalbama, kad A.Mockus gerai sutaria su vicemeru D.Griškevičiumi, o pastarasis draugauja su meru A.Visocku. Tačiau A.Mockus su meru kažkodėl neturi jokios kalbos: „Su meru jokių ryšių neturiu. Net kava nepavaišino, kai viešėjau pas jį.“

Jonas Bartkus dažnai vadinamas Šiaulių konservatorių lyderiu. Jis miesto politikoje yra kone nuo nepriklausomybės atgavimo, tačiau į merus dar niekada nesiveržė.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Jonas Bartkus. Šiaulių miesto tarybos nariai
Alvydo Januševičiaus nuotr./Jonas Bartkus. Šiaulių miesto tarybos nariai

„Manau, kad be išmanymo ir patirties šio darbo tikrai neįmanoma dirbti. Galvoju, kad jau esu šiek tiek patyręs“, – teigė J.Bartkus, patvirtindamas, jog merų rinkimuose jis jau tikrai yra pasirengęs ir apsisprendęs dalyvauti.

Akcentavo, kad skyriuje vyko balsavimas už kelis kandidatus. Jis surinko beveik visų partiečių balsus, todėl drąsiai prisiima šią atsakomybę.

Tiesa, dar reikės palaukti partijos vadovybės sprendimų. Ši partija planuoja bent jau didžiuosiuose miestuose kandidatus išbandyti atviru balsavimu.

Liberalai laukia cirko pabaigos

Liberalų lyderė Giedrė Mendoza Herrera anksčiau yra prasitarusi apie galimybę dalyvauti merų rinkimuose, tačiau dabar ji šios minties sako atsisakiusi. Teigia, kad partija turės savo kandidatą, tačiau tai bus ne ji.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Giedrė Mendoza Herrera
Alvydo Januševičiaus nuotr./Giedrė Mendoza Herrera

„Nenoriu, nes akivaizdu, kad bus ne idėjų, o kaltinimų ir purvo ieškojimo kova. Bus kalbos ne apie miesto viziją ir ambicijas, o kodėl reikia rinktis mažiausią blogį. Tai bus labai sunki lygtis. Meras be protingos tarybos ir administracijos nieko negali. Vėl bus proveržis „feisbukuose“, o realybė – pilka“, – kalbėjo politikė.

Dabar silpniausia grandis yra politinio pasitikėjimo postai administracijoje, o tvarkosi – kaip kolūkyje.

Liberalė tvirtina, kad miestui reikia ne mero, o visos protingos komandos. Dabar, anot jos, protingų liberaliai mąstančių žmonių yra daug, tačiau nėra norinčių eiti į politinę mėsmalę, prarasti profesinę reputaciją, aukoti karjerą.

Politikė trumpai apibūdino situaciją, kuri atbaido savo srities profesionalus stoti prie miesto vairo: „Man atrodo, kad silpniausia grandis yra politinio pasitikėjimo postai administracijoje. Dabar tvarkosi kaip kolūkyje.

Manau, kad Šiauliai po šių rinkimų išliks „raudonu“ miestu, nes tokia demografinė situacija. Jaunimas nebalsuoja. Lieka tik darbininkai ir pensininkai. Proletariatas

Visur politinės rietenos panašios, tik kažkaip sugeba koalicijas sudaryti ir žmones pritraukia ne purvo drabstymu. Panevėžys – kiek turi ambicijų! Net gailestis dėl Šiaulių suėmė. Pas mus visi vadinamieji „Urban“ projektai sustoję. Gal aikštes ir sutvarkys, bet visa kita – nežinomybėje. Kitų projektų pinigai bus tiesiog įsisavinti – be jokios prasmės sugers į smėlį.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Skambiausios P.Auštrevičiaus mintys: ką sakė apie lapes narvuose, eurą, Kataloniją ir ryšius su R.Kurlianskiu?

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Ar galite....? Galime!

J.Jankevičius sudrebino „Atsarginių“ laidą: be cenzūros apie Domantą, Joną ir karalių

Sportas

Bėgikė Diana Lobačevskė: grįšiu ir įrodysiu, kad žmonės kyla netgi po sunkių traumų

Aktualu

D.Trumpas: JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija

Pasaulis kišenėje

Nepamirštami nuotykiai egzotiškajame Vietname: ką verta aplankyti ir nuveikti?

Sportas

Skaudi žinia Barselonoje: Lionelis Messi praleis „El Clasico“

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Aktualu

D.Trumpas nepaiso tarptautinio pasipiktinimo: ginklų sutarties su Saudo Arabija nenutrauks

Gyvenimas

7 daržovės, kurios apdorotos yra daug sveikesnės

24sek

LeBrono Jameso debiutas Los Andžele pažymėtas muštynėmis ir pralaimėjimu

Aktualu

Skandalas dėl J.Khashoggi nužudymo drąsina kritikus: kodėl JAV parduoda tiek daug ginklų Saudo Arabijai?

Vardai

Kristupas Krivickas su žmona Jurgita laukiasi penkto vaiko

24sek

NBA naktis: stebuklingas L.Dončičius ir 50 metų neregėtą statistiką surinkęs N.Jokičius

Aktualu

Parlamentaras Kęstutis Mažeika: vilkų padarytą žalą turėtų atlyginti Aplinkos ministerija

Gyvenimas

Jos mus saugo. Oro iššūkis pareigūnėms: „Aro“ surengtas aukščio baimės testas

Vardai

Vilniuje naują albumą pristatę broliukai latviai „Brainstorm“: „Čia visada jaučiamės laukiami“

Gazas

F-1 etapo JAV kvalifikacijoje triumfavo L.Hamiltonas, o S.Vettelis gavo baudą

Vardai

„X Faktoriuje“ – keisčiausias visų laikų dalyvio pasirodymas: Jazzu išsigando Berto Ulozevičiaus

Aktualu

Užsėdęs ant merginos ir ją smaugdamas, 19-metis vidury Radviliškio tenkino lytinę aistrą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Naujas gidas po Užupį: kur atrasti kūrybiškumą, kuris keičia pasaulį

Gyvenimas

Plastikos chirurgas R.Vaičiūnas: yra raukšlių, prieš kurias bejėgis net botoksas

Aktualu

D.Trumpas: JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija

J.Jankevičius sudrebino „Atsarginių“ laidą: be cenzūros apie Domantą, Joną ir karalių

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Ar galite....? Galime!

Vardai

Lotynų Amerikos superžvaigždės Marco Anthony vila Floridoje – kaip iš muilo operos apie turtuolius

Aktualu

Skambiausios P.Auštrevičiaus mintys: ką sakė apie lapes narvuose, eurą, Kataloniją ir ryšius su R.Kurlianskiu?

Sportas

Bėgikė Diana Lobačevskė: grįšiu ir įrodysiu, kad žmonės kyla netgi po sunkių traumų

24sek

LeBrono Jameso debiutas Los Andžele pažymėtas muštynėmis ir pralaimėjimu

Pasaulis kišenėje

Nepamirštami nuotykiai egzotiškajame Vietname: ką verta aplankyti ir nuveikti?

Aktualu

D.Trumpas nepaiso tarptautinio pasipiktinimo: ginklų sutarties su Saudo Arabija nenutrauks

Sportas

Skaudi žinia Barselonoje: Lionelis Messi praleis „El Clasico“

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Gyvenimas

7 daržovės, kurios apdorotos yra daug sveikesnės

Vardai

Kristupas Krivickas su žmona Jurgita laukiasi penkto vaiko

24sek

NBA naktis: stebuklingas L.Dončičius ir 50 metų neregėtą statistiką surinkęs N.Jokičius

Vardai

Vilniuje naują albumą pristatę broliukai latviai „Brainstorm“: „Čia visada jaučiamės laukiami“

Aktualu

Skandalas dėl J.Khashoggi nužudymo drąsina kritikus: kodėl JAV parduoda tiek daug ginklų Saudo Arabijai?

Aktualu

Parlamentaras Kęstutis Mažeika: vilkų padarytą žalą turėtų atlyginti Aplinkos ministerija

Gazas

Didmiesčių problemos keliauja į kurortus. Ar pavyks išvengti?

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min