Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 20d. 17:23

Kaukę dėvėti atsisakęs daugiavaikis plungiškis už tai sumokės brangiai

Vladas Bertašius prie Plungės apylinkės teismo
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Vladas Bertašius prie Plungės apylinkės teismo, kuris jam už akių paskyrė tūkstančio eurų baudą.

Plungiškis Vladas Bertašius Vėlinių savaitgalį pareigūnų išvežtas į komisariatą už tai, kad nedėvėjo kaukės ir nepakluso šiam reikalavimui, turės patuštinti kišenę. Plungės apylinkės teismas priėmė sprendimą jam nedalyvaujant, nes ir posėdyje jis norėjo dalyvauti be kaukės. Plungiškiui skirta tūkstantinė bauda.

Šešiasdešimtmetis plungiškis Vėlinių savaitgalį pastebėtas susibūrime prie ligoninės. Aktyvistai, pasisakantys prieš prievolę dėvėti kaukę, tą dieną buvo numatę susitikimą prie Plungės ligoninės, kur fiksuotas COVID-19 židinys. Nuo ligoninės jie planavo važiuoti miesto gatvėmis ir garsiai reikšti pasipriešinimą kaukėms, draudimams lankyti pacientus ligoninėse.

Pareigūnai atkreipė dėmesį į susibūrimą. Tačiau jame buvęs V.Bertašius užsidėti kaukės nesutiko. Konfliktas užsitęsė ir šešiasdešimtmetis vyras buvo išvežtas pareigūnų. Bauda skirta ir dar vienai moteriai, nedėvėjusiai kaukės.

Praėjusį penktadienį Plungės apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjama V.Bertašiaus byla. Bet ir į teismą jis atėjo be kaukės, todėl posėdis neįvyko, o byla nagrinėta jam už akių. Prie teismo jo palaikyti atėjo būrys aktyvistų. Keli jų buvo be kaukių, todėl gavo baudas.

Plungės apylinkės teismas išnagrinėjo administracinio nusižengimo bylą ir keturių vaikų tėvą pripažino kaltu. Jam paskirta 1000 eurų bauda.

Šį nutarimą V.Bertašius dar gali skųsti.

Žurnalistams jis teigė tą dieną epicentre įvykių atsidūręs atsitiktinai: perskaitęs apie akciją smalsumo genamas nuvyko į vietą. Išlipęs iš automobilio jis esą spėjo tik kelis metrus nueit kai buvo sustabdytas pareigūnų be kaukės. Jis tikino, kad įstatymas, įtvirtinantis prievolę dėvėti kaukes, neturi teisinio pagrindo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min