Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas įžiebs dar dvi kalėdines egles (nuotraukos)

VIenyvės aikštės eglė, kuri šiemet papuošta pagal VDU studentų idėjas.
VDU nuotr. / VIenyvės aikštės eglė, kuri šiemet papuošta pagal VDU studentų idėjas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusį šeštadienį įžiebę pirmąją miesto eglę, šį kauniečiai galės dalyvauti dar dviejų kalėdinių žaliaskarių įžiebimo ceremonijas. Gruodžio 4 dieną Laisvės alėjoje ir Vienybės aikštėje vyks iškilminga Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetų bendruomenių puoštų eglučių įžiebimas. Šventėje dalyvaus 25 Kalėdų seneliai bei delegacija iš Norvegijos.

Lapkričio 27-ąją Kaunas pirmasis Lietuvoje įžiebė Rotušės aikštės eglę, paskelbdamas kalėdinių renginių mieste pradžią. Ta proga kauniečiai galėjo stebėti 25 oro akrobatų, muzikantų, aktorių, šviesos ir garso specialistų iš Vokietijos pasirodymą. Tačiau trupės „Pan.Optikum“ spektaklis, kurį jie rodė įvairiose Rotušės aikštės vietose ant specialiai įrengtų konstrukcijų, sulaukė ne tik susižavėjimo šūksnių.

A.Koroliovo nuotr./Kauno eglės įžiebimas
A.Koroliovo nuotr./Kauno eglės įžiebimas

Į eglės įžiebimo šventę „Ugnies pūga 2010“ suplūdę tūkstančiai kauniečių ir miesto svečių piktinosi, kad spektaklį buvo sunku suprasti. Kai kuriems užkliuvo ir tai, jog aktoriai kalbėjo angliškai. Kitiems nepatiko, kad kūrinys buvo ištęstas. Netrūko priekaištų ir dėl to, jog dėl spektakliui įrengtų konstrukcijų žmonės negalėjo matyti pačios eglės, kuri tą vakarą buvo įžiebiama.

Kauniečiai kritikavo šventės organizatorius ir dėl bendros tvarkos: esą, kaip ir kasmet, per tokią šventę, į Rotušės aikštę buvo sunku ne tik patekti, bet ir iš jos išeiti. Mažiau nepatenkinti liko žiūrovai, kurie eglės įžiebimą tiesiogiai stebėjo internetu. Tiesa, kurį laiką transliacija vyko be garso, trumpam buvo iš viso nutrūkusi.

Tačiau, nors ir sulaukę neigiamų atsiliepimų, šventės „Ugnies pūga 2010“ rengėjai, Kultūros centras „Tautos namai“, neabejoja, jog eglės įžiebimo ceremonija buvo verta dėmesio. Anot jų, šis vokiečių pasirodymas buvo vertas, kad jį išvystų kauniečiai. Tiesa, pripažino, jog spektaklis buvo kiek per ilgas (veiksmas truko lygiai valandą – aut. past.). Todėl žadėjo, jog ateityje rinkdami pasirodymus tokioms progoms, atidžiau domėsis programos trukme.

Egles įžiebs universitetų bendruomenės

Vienybės aikštės ir Laisvės alėjos eglių įžiebimas bus kitoks. 17 val. Laisvės alėjos ir S.Daukanto gatvės sankirtoje šventinę universitetų puoštų eglučių įžiebimo ceremoniją pradės 25 Kalėdų senelių pasirodymas, taip pat kauniečiams koncertuos dainininkas Egidijus Sipavičius, programą parodys studija „Ugnies ratas“. Ceremonijoje prie abiejų eglučių dalyvaus ir susirinkusius kauniečius ir miesto svečius sveikins Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Vestfoldo apskrities (Norvegija) meras Per-Eivindas Johansenas, Vestfoldo apskrities Regioninio departamento direktorius Sverre Høifødtas, Norvegijos garbės konsulas Kaune Vytautas Valaitis, Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetų atstovai.

Įžiebus Laisvės alėjos eglę, kuri papuošta pagal Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentų idėjas, studentai išsirikiuosi iki Vienybės aikštės. Vieni kitiems, iš rankų į rankas perduodami bengališkas ugneles, jie simboliškai perduos „ugnį“ Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenei, kuri šiemet rūpinosi Vienybės aikštės eglės puošyba.

„Ši gyva grandinė, simbolizuojanti gėrį, taiką ir Kalėdų laukimą, sujungs dvi egles ir tarsi perduos jau šviečiančios eglutės energiją Vytauto Didžiojo universiteto papuoštai žaliaskarei“, – teigė renginio organizatorė, Kauno miesto savivaldybės atstovė Daiva Morkūnaitė-Šmitienė. 

Idėjos – originalios

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./KTU studentai ketina sukurti apie 100 vnt. mėlynų kristalų žaisliukų
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./KTU studentai ketina sukurti apie 100 vnt. mėlynų kristalų žaisliukų

Šiemet pirmą kartą dviejų miesto eglių puošimą patikėję studentams Kauno savivaldybės darbuotojai neliko nusivylę. Laisvės alėjos ir S.Daukanto gatvės sankirtoje stovinti eglė pasipuošė KTU studentų ir Vilkijos vaikų namų auklėtinių pagamintais „burbulais“, taip pat žaislais, sukurtas iš pačių studentų išaugintų kristalų.

Vienybės aikštėje stovinčią 15 metrų VDU studentai papuošė 50 cm skersmens universiteto fakultetų vėliavų spalvų rutuliais su universiteto ženklais ir 600 m ilgio šviečiančia girlianda. Ant eglės pakabintas 81 įvairių spalvų – tamsiai ir šviesiai žalios, geltonos, oranžinės, melsvos, tamsiai mėlynos, purpurinės ir pilkos – plastiko apskritimas. Visi jie simbolizuoja VDU fakultetus.

Dvi miesto egles studentai greičiausiai puoš ir kitąmet. Manoma, kad kitais metais į eglių puošybą galėtų pretenduoti ne tik VDU ir KTU, bet ir kitų mieste esančių aukštųjų mokyklų bendruomenės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min