Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 3d. 19:02

Kaunas tvarkosi ne visur – ant požeminės perėjos laiptų net velnias koją išsisuktų

„Aklųjų“ sankryžos požeminės perėjos būklė
Gretos Griškevičiūtės nuotr. / „Aklųjų“ sankryžos požeminės perėjos būklė
Požeminė perėja šalia Kauno aklųjų ir silpnaregių centro kauniečiams – vis dar opi problema. Laiptų būklė verčia sutelkti visą dėmesį leidžiantis ir kylant jais – tiek ištrupėję, kad net velnias koją išsisuktų. Atidumo reikalauja ir iš lubų tekanti smala. O juk šia perėja dažnai naudojasi silpnai regintieji. Kauno miesto savivaldybė teisinasi, kad naujų laiptų gamyba užtruko.

Balandžio mėnesį 15min redakcija nagrinėjo kaunietės skundą dėl prastos požeminės perėjos, esančios šalia Kauno aklųjų ir silpnaregių centro, būklės.

Tąkart Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis tikino, kad laiptų remontas, lubų dažymas ir dviračių nuvedimo lovelių patobulinimas planuojamas balandžio pabaigoje.

Tačiau į redakciją vėl kreipėsi valdininkus panorusi sugėdinti kita kaunietė, kuri pastebėjo, kad situacija ne tik kad negerėja, bet net ir prastėja.

„Šiuo metu šios požeminės perėjos situacija dar blogesnė. Buvo išardyti takai vežimams vežti, taigi dabar gyventojai su mažais vaikais ir vežimais turi eiti didelį atstumą norėdami rasti perėją ir pereiti saugiai per gatvę.

Laiptai atrodo tragiškai, kai kur jų jau net nelikę. Matėme kaip aklieji bando nulipti tokiais laiptais, tai labai pavojinga ir nežinia, kada atsitiks kokia nelaimė“, – teigė vardo viešai nepanorusi atskleisti kaunietė.

Moteris susirūpinusi, kad perėja nepatogi ir pavojinga senyvo amžiaus žmonėms bei silpnaregiams. Nesaugu ją kirsti ir vaikams.

„Nemaloniausia yra tai, kad mes einame per ją su mažais vaikais. Kadangi su vežimėliu kirsti jau nebėra visiškai jokios galimybės – vaiką nešu rankose. Nors mažylis eiti jau pramokęs, tačiau tokiais laiptais lipti pačiam tikrai nenorėčiau leisti“, – tikino į 15min besikreipusi moteris.

Gretos Griškevičiūtės nuotr./„Aklųjų“ sankryžos požeminės perėjos būklė
Gretos Griškevičiūtės nuotr./„Aklųjų“ sankryžos požeminės perėjos būklė

Perėjoje didelio atidumo reikalauja ne tik avarinės būklės laiptai, bet ir nuo lubų lašanti smala.

„Einant reikia saugotis smalos, kuri teka per požeminės perėjos lubas. Nors yra teigiama, kad tai buvo tvarkoma, deja, situacija išlikusi tokia pati“, – piktinosi moteris.

Gretos Griškevičiūtės nuotr./„Aklųjų“ sankryžos požeminės perėjos būklė
Gretos Griškevičiūtės nuotr./„Aklųjų“ sankryžos požeminės perėjos būklė

Komentaro dėl perėjos būklės 15min kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę.

Šįkart A.Pakalniškis paaiškino, kad remonto darbai perėjoje, kaip žadėta, buvo pradėti vykdyti šių metų balandžio 26 dieną ir iš dalies baigti gegužės 21 dieną.

„Per šį laikotarpį buvo atlikti lubų dažymo darbai. Taip pat šiuo darbų etapu buvo numatyta su remontiniu mišiniu atstatyti laiptų pakopas, bet pradėjus dirbti pastebėta, kad jos yra avarinės būklės.

Dėl šios priežasties nuspręsta esamas pakopas keisti naujomis. Dėl visame pasaulyje sudėtingos situacijos laiptų pakopų gamyba užtruko ilgiau nei buvo planuota. Tačiau jau netrukus rangovas ruošiasi juos atnaujinti“, – žadėjo A.Pakalniškis.

Rugpjūčio pradžioje, anot jo, bus pradėtos keisti laiptų pakopos.

Lygiagrečiai su pakopų atnaujinimu numatoma sutvarkyti ir požeminės perėjos lubų defektus.

Atlikus šiuos darbus, numatoma atnaujinti ir dviračių bei vežimėlių bėgelius, atskiriant šią zoną nuo pėsčiųjų zonos atskiru turėklu.

Savivaldybės atstovas tikino, kad siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, požeminės perėjos yra reguliariai prižiūrimos specialistų ir, esant būtinybei, remontuojamos.

„Kol vyks darbai, gyventojams rekomenduojame rinktis saugius aplinkinius maršrutus per šviesoforu reguliuojamas sankryžas. Iš anksto atsiprašome už laikinus nepatogumus“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:26
00:21
28:48

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min