Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune atgimsta vandens turizmo maršrutai

Sekmadienį į Kulautuvą išvykęs keleivių pilnas laivas iš senosios Nemuno krantinės Kaune sekmadieniais kursuos iki vasaros pabaigos.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pažintinės kelionės iš Kauno į Kulautuvą ir atgal vyks kiekvieną sekmadienį. Pirmasis reisas sulaukė susidomėjimo: laivas buvo pilnas žmonių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kelionė laivu, grožintis Kauno rajono vietomis, vos už 10 litų – tai ne vienkartinė akcija, o visą vasarą truksianti pramoga, kurią kauniečiai ir į miestą užsukę turistai kviečiami išmėginti.

Gaivinti turizmą ant vandens užsimoję Kauno miesto ir rajono vadovai bei verslininkai nežada sustoti: žadama, jog šią vasarą bus atgaivintas reisas raketomis iš Kauno į Nidą.

Kelionės laivais populiarėja

Vakar vidurdienį iš prieplaukos šalia Vytauto bažnyčios į Kulautuvą išplaukęs pirmą kartą išplaukęs laivas buvo pilnas žmonių. Naujo turistinio maršruto sumanytojai neabejoja, kad jis sulauks tiek vietos, tiek užsienio turistų dėmesio.

Investuoti reikėjo nemažai. Tačiau labai džiaugiuosi, kad miesto vadovai suprato, jog jis reikalingas. Reikės nemažai įdirbio, kad maršrutas taptų žinomas ir mėgstamas. Sakė Kauno miesto savivaldybės Miesto įvaizdžio ir turizmo skyriaus vedėjas Saulius Kromalcas.

Kiekvieną sekmadienį vidurdienį iš Kauno į Kulautuvą, o po poros valandų iš ten – atgal į Kauną laivas kursuos iki rugsėjo pabaigos. Kelionė truks tris valandas. Bilietas suaugusiems kainuos 10 litų, vaikams – 5 litai. Suma simbolinė, nes dalį išlaidų padengs Kauno rajono ir Kauno miesto savivaldybės.

„Investuoti reikėjo nemažai. Tačiau labai džiaugiuosi, kad miesto vadovai suprato, jog jis reikalingas. Reikės nemažai įdirbio, kad maršrutas taptų žinomas ir mėgstamas“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Miesto įvaizdžio ir turizmo skyriaus vedėjas Saulius Kromalcas.

Kelionė laivu į Kulautuvą – ne vienintelė šiemet kauniečiams ir miesto svečiams pasiūlyta pramoga ant vandens. Nuo gegužės vidurio kiekvieną šeštadienį galima nuplaukti iki Kruonio ir atgal. Iš senosios Kauno marių prieplaukos išplaukiančio laivo „Nemunas“ kapitonas Rimantas Mažukna nesiskundžia keleivių stygiumi ir prognozuoja, kad dar labiau padidėjus jų skaičiui, artimiausiu metu tuo pačiu maršrutu gali pradėti kursuoti antrasis laivas „Algirdas“.

Planuose – raketa į Nidą

Tuo metu Kauno valdininkai ir verslininkai jau bando atgaivinti ir nacionalinį maršrutą raketa „Kaunas-Nida-Kaunas“.

Pasak S.Kromalco, praėjusią savaitę raketas turintys verslininkai apie tai diskutavo su Susisiekimo ministerijos atstovais. Pastarieji neslėpė palankiai vertininantys verslininkų norą jau šiemet paleisti bent vieną reguliarų reisą iš Kauno į Nidą.

„Viliamės, kad prisidės Susisiekimo ministerija, kurioje rengiama vidaus vandens gaivinimo strategija. Kai bus aiški ministerijos pozicija, galėsime planuoti, kaip prie projekto vykdymo galėtų prisidėti savivaldybė. Verslininkai pasiryžę jau šiemet vasarą Nemunu vėl paleisti raketas: bent vieną reguliarų reisą per savaitę, o daugiau – priklausomai nuo to, kiek bus užsakymų“, – sakė Kauno miesto savivaldybės atstovas.

Šiuo metu savivaldybė rengia informacinį leidinį, kuriame bus galima rasti žinių apie visas Kaune ir rajone siūlomas pramogas ant vandens. Be jau minėtų maršrutų, vandens turizmo besidomintys žmonės leidinyje ras ir Kauno jachtklube siūlomų paslaugų aprašymus bei kainas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min