2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2018 01 02

Kaune daugėja gydymo įstaigų, kuriose galima pasitikrinti dėl krūties vėžio: tirs ir šeštadieniais

Kiekviena moteris rizikuoja tapti krūties vėžio auka, todėl labai svarbu dalyvauti prevencinėse programose ir užkirsti ligai kelią kuo anksčiau. Nuo antradienio pasitikrinti bus galima ir Respublikinėje Kauno ligoninėje, kurioje pradedama įgyvendinti Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, – pranešimu spaudai informuoja Respublikinė Kauno ligoninė.
Moters krūtinė
Moters krūtinė / Fotolia nuotr.

„Pagal šią programą kartą per dvejus metus 50-69 metų moterys turi galimybę nemokamai pasitikrinti, ar neserga krūties vėžiu. Patikros metu atliekamas krūtų rentgenologinis tyrimas – mamografija“, – primena Respublikinės Kauno ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Jolanta Vitkienė ir atkreipia dėmesį, jog į gydytojus turėtų kreiptis ir jaunesnės ar vyresnės nei programoje nustatyta amžiaus moterys, jei krūtyse yra pastebėjusios pakitimų ar apčiuopusios guzelius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Stovėjimas prie Respublikinės Kauno ligoninės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Stovėjimas prie Respublikinės Kauno ligoninės

Mamogramos, kurios siekiant išvengti diagnostikos klaidų yra vertinamos dviejų nepriklausomų radiologų, neparodo, ar moteris serga vėžiu, tačiau parodo, ar krūtyse yra pakitimų, kurie gali būti tiek gerybiniai, tiek piktybiniai. Jei patikros metu pakitimų nebuvo rasta, moteris tyrimą gali vėl atlikti po 2 metų.

Atlikus krūtų rentgenologinį tyrimą neretai reikalingas detalesnis ištyrimas. Respublikinėje Kauno ligoninėje esant būtinybei bus atliekami ir kiti tikslinamieji tyrimai: krūtų echoskopija, magnetinis krūtų rezonansas.

Į ligoninę dėl profilaktinio krūtų patikrinimo gali kreiptis ne tik Kauno miesto, bet ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių gyventojos, turinčios šeimos gydytojo siuntimą.

Jaunesnėms nei 50 metų ar vyresnėms nei 69 metų pacientėms, jei yra nusiskundimų dėl krūtų, gali būti atliekama tiek krūtų mamografija, tiek echoskopija ar magnetinis krūtų rezonansas. Tačiau šiems diagnostiniams tyrimams reikalingas gydytojo specialisto (pvz., akušerio-ginekologo, onkologo) siuntimas. Turint gydytojo specialisto siuntimą tyrimai atliekami nemokamai.

Pacienčių patogumui tyrimai atliekami ir šeštadieniais.

Gydytoja radiologė J.Vitkienė atkreipė dėmesį, jog moterys, nusprendusios krūtų prevencinius tyrimus atlikti vienoje iš didžiausių Kauno miesto ligoninių, tyrimų atsakymų neturės laukti visą mėnesį kaip įprasta daugelyje gydymo įstaigų.

„Mūsų gydytojai radiologai sieks, jog atliktų tyrimų atsakymai šeimos gydytojus pasiektų per vienos ar dviejų savaičių laikotarpį“, – teigė Respublikinės Kauno ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min