Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 3d. 17:02

Kaune išdalyti „Gerumo kristalai“ (nuotraukos)

Kauno miesto rotušėje vyko tradicinė padėkos ceremonija.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno miesto rotušėje vyko tradicinė padėkos ceremonija.
Sekmadienį Kauno rotušėje surengtoje gerumo ir padėkos šventėje išdalytas rekordinis tradicinių „Gerumo kristalų“ skaičius – jie atiteko net 30 asmenų.

Organizacijų, žmonių ir miesto mero pasiūlytas kandidatūras dar gruodį patvirtino Kauno miesto savivaldybės Apdovanojimų taryba, tačiau, kai kurių jos narių nuomone, reikėtų pakoreguoti esamą tvarką, numatant griežtesnius reikalavimus, pagal kuriuos būtų atrenkami „Gerumo kristalų“ laureatai.

„Gerumo kristalus“, kurie anksčiau buvo vadinami „Gerumo plytomis“, šiemet pelnė įvairių profesijų ir gyvenimo istorijų žmonės: pedagogas, daugiavaikė mama, menininkai, kunigai, vienuolė, medikai, užsienyje gyvenantys tautiečiai ir kiti asmenys, nuolat greta savo pagrindinės veiklos rūpinęsi kitais.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno miesto rotušėje vyko tradicinė padėkos ceremonija.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gerumo kristalas

„Gerumo kristalą“ į savo namus išsineš ir pernai Kauno jėzuitų gimnaziją baigęs Paulius Šepetauskas, kuris su dar trimis bendraklasiais – Vyčiu Bulkevičiumi, Gediminu Laskausku ir Kristupu Surbliu – išgelbėjo nuo P.Vileišio tilto į Nerį nušokusį vyrą. Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties gydytojai tvirtino, kad be moksleivių pagalbos vyras nebūtų išsikapstęs.

„Tokią akimirką nejauti, kad rizikuoji savo gyvybe ar sveikata. Manau, taip, kaip pasielgiau aš, būtų padaręs kiekvienas“, – paprašytas prisiminti tą dieną, kai vaikščiodamas Neries pakrante pamatė skęstantį vyrą iš šoko į vandenį jo traukti, sakė P.Šepetauskas.

Pasak vaikino, „Gerumo kristalas“ jam svarbus, tačiau gyvenimo neapvers: „Viskas liks taip pat.“ Su juo lemtingąją dieną buvę klasės draugai gerumo šventėje pelnė Kauno miesto mero padėkas. Vaikinai pasakojo, kad baigę mokyklą visi mokslus tęsia Kaune esančiose aukštosiose mokyklose.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno miesto rotušėje vyko tradicinė padėkos ceremonija.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Skęstantį vyrą išgelbėjęs P.Šepetauskas

Gerumo šventėje išdalyti ir kiti apdovanojimai – padėkos gražiausiai Kalėdų laikotarpiui papuoštų įstaigų atstovams, taip pat originaliai pagrindinę Kauno eglę Rotušės aikštėje papuošusiai menininkei Jolantai Šmidtienei.

Moters išradingumą įvertino ne tik kauniečiai, bet ir kitų miestų gyventojai: Kauno kalėdinė eglė šiemet pripažinta gražiausia Lietuvoje. Atminimo medalis įteiktas ir šventę Rotušėje vedusiam aktoriui Petrui Venslovui, gruodžio pabaigoje paminėjusiam 60-metį.

Siūlys keisti nuostatus

Dar tebevykstant ceremonijai pasigirdo kalbų, kad šiemet „Gerumo kristalų“ laureatų per daug. Paprastai šie apdovanojimai atitekdavo 25 asmenims. Šurmulį sukėlė ir žinia, jog 9 kandidatus šių metų apdovanojimams pasiūlė meras Andrius Kupčinskas, nors pagal nuostatus numatyta, jog miesto vadovas gali siūlyti tik 5 kandidatus „Gerumo kristalams“ gauti.

„Man asmeniškai pasirodė per daug apdovanojamųjų. Be to, kai kurie jų tiesiog darė savo darbą. Suprantu, kai „Gerumo kristalas“ skiriamas moteriai, išgelbėjusiai 16-mečio gyvybę. Tačiau kunigai, šelpiantys parapijos gyventojus, ar medikai, atliekantys kasdienę veiklą? Manau, reikėtų peržiūrėti šių apdovanojimų nuostatus, kurie yra pavargę“,  – teigė Apdovanojimų tarybos narys Stasys Žirgulis.

Prieš kurį laiką „Gerumo kristalų“ apdovanojimų tvarka jau keista: numatyta, jog šis apdovanojimas nebus teikiamas politikams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min