TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno verslininkų kova su dviračių vagimis – bevaisė

Dviračiai
Nuotr. iš bendrovės „2ride“ archyvo / Verslininkai ketina nebenuomoti dviračių lietuviams.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nesiliaujančios nuomojamų dviračių vagystės verčia verslininkus imtis radikalių priemonių. Vienos iš dviejų bendrovių, nuomojančių dviračius Kaune, savininkai ketina šios paslaugos nebeteikti lietuviams.

Taip elgtis verčia karti patirtis. Pernai pirmuosius du dviračių nuomos punktus laikinojoje sostinėje atidarę bendrovės „2ride“ savininkai vylėsi, jog šis žingsnis paskatins Kaune laiką leisti įdomiau – susipažinti su miestu važinėjant nuomojamu dviračiu. Tačiau paaiškėjo, kad nuomojami dviračiai it magnetas traukia ilgapirščius. Jau per pirmąjį mėnesį bendrovė neteko kelių dviračių, kurių vieno kaina siekia maždaug 1 tūkst. Lt.

Apsisaugoti nuo vagysčių nepavyksta ir šiemet. Nors įmonės darbuotojai imasi visų atsargumo priemonių – patikrina, ar nuomininko asmens dokumentas tikras ir galioja, turi jo telefoną, gyvenamosios vietos adresą, – ilgapirščiai vis tiek sugeba nugvelbti dviračius.

„Šiemet du dviračius pavogęs vyras paliko galiojantį pasą, turime ir jo telefoną, žinome, kur gyvena. Tačiau atgauti dviejų jo „išsinuomotų“ dviračių nepavyksta: jis tvirtina, kad dviračiai pavogti, nors akivaizdu, kad jie buvo išsinuomoti turint vienintelį tikslą – parduoti“, – sakė bendrovės „2ride“ bendrasavininkis Dovydas Kinderys.

Nuostoliai nepadengti

Su nesąžiningais dviračių nuomininkais aiškinamasi teisme. Viena iš bylų, inicijuotų bendrovės „2ride“ savininkų, jau sulaukė teisėjų verdikto. Dėl dviejų procesas tebevyksta.

Būtina keisti lietuvių, perkančių nenaujus dviračius, požiūrį. Kol jiems nebus svarbu, vogtas jis ar ne, tol dviračių vagysčių netrūks, įsitikinęs D.Kinderys.

Tačiau net ir laimėjus bylą verslininkams nepavyksta atgauti jiems priteistos sumos. „Teisme įrodyta, kad dviračiai buvo pavogti. Juos išsinuomojęs vyras nuteistas. Tačiau jis nedirba, pajamų ir kito turto neturi, taigi, nėra kaip išieškoti žalos“, – aiškino D.Kinderys.

Nusivylęs verslininkas ketina imtis radikalių priemonių. Bendrovė neatmeta, kad dar šį sezoną Kaune lietuviams dviračiai nebebus nuomojami.

„Kadangi su užsienio turistais tokių problemų niekada nekilo, jiems toliau nuomosime. Šiaip ar taip jie yra pagrindiniai mūsų klientai“, – sakė verslininkas.

Vagia tik naujus

Šią vasarą išsinuomoti dviračius Kaune galima dviejose nuomos punktuose – jau minėtoje bendrovėje „2ride“ (Kęstučio g. 52/S.Daukanto g. 8) ir dviračių bei jų priedų parduotuvėje „Dviračių rūsys“ (Miško g. 30).

Pastarosios direktorius tvirtino nuo ilgapirščių nė karto nenukentėjęs. „Matyt, mūsų dviračiai jiems neįdomūs, nes nevertingi – dauguma nėra nauji, madingi“, – įsitikinęs parduotuvės vadovas. Atsakyti vietos klientų jis neketina, tačiau prisipažino, kad nuomodamas dviračius lietuviams būna atsargesnis: „Užsieniečiais pasitikiu labiau. Iš jų retai prašau užstato, nereikalauju palikti asmens dokumentų. Su lietuviais priešingai.“

Aktyviausi skandinavai

„Du trečdaliai klientų – užsieniečiai. Lietuviai vangesni, nors šiemet daugiau nuomojasi. Ypač pavasarį – studentai, porelės vyko į žygius dviračiais. Tačiau, matyt, vietiniams nuomotis dviračius nėra poreikio: tie, kas juos mėgsta, patys turi įsigiję nuosavus“, – apie klientus pasakojo bendrovės „Dviračių rūsys“ direktorius.

Verslininkai pastebi, kad aktyviausi šią vasarą yra skandinavai, taip pat vokiečiai. Nuomotus dviračius mina ir Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai: „Ne kartą juos nuomojosi medicinos universitete (Lietuvos sveikatos mokslų universitete, – aut. past.) studijuojantys užsieniečiai“, – sakė A.Čelkys.

Nuomos kainos

„Dviračių rūsyje“ valandai išsinuomoti dviratį galima už 5 Lt, parai – už 25 Lt. Bendrovė „2ride“ savo klientams siūlo dviratį nuomotis mažiausiai 2 val. Tuomet jo nuoma kainuoja 15 Lt. Jei nuomojama 4 val. – 20 Lt, parai – 50 Lt, o dienai – 25 Lt. Pasak D.Kinderio, dažniausiai užsieniečiai dviratį nuomojasi 4 val. – tiek laiko užtenka apvažiuoti svarbiausius turistinius objektus ir pasižvalgyti po miestą. Tačiau pasitaiko, jog turistai dviračius užsisako kelioms paroms. Tuomet, pavyzdžiui, vyksta į Palangą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min