TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune vyksiančioms riterių varžyboms ruošiasi ir viena moteris

Per Tarptautines Hanzos dienas Kaune pirmą kartą Lietuvoje vyks raitelių turnyras, kurime dalyvaus ir viena moteris – Europos čempionė Caroline Egemalm.
„Hanza Kaunas 2011“ nuotr. / Per Tarptautines Hanzos dienas Kaune pirmą kartą Lietuvoje vyks raitelių turnyras, kurime dalyvaus ir viena moteris – Europos čempionė Caroline Egemalm.
Šaltinis: 15min
0
A A

Maždaug 100 riterių iš įvairių Europos šalių, tarp jų ir šeši šarvuoti raiteliai, rodys savo jėgą Nemuno pakrantėje, šalia Daugirdo amfiteatro įrengtoje arenoje.

Žvilgantys šarvai, vėjyje plazdančios vėliavos, triukšminga publika ir heroldas, skelbiantis turnyro nugalėtoją... Ir Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje, ir visoje viduramžių Europoje nebuvo įspūdingesnio reginio už riterių turnyrą, kur narsūs vyrai susirinkdavo jėgas išmėginti, garbę užsitarnauti ir prieš damas pasipuikuoti.

Gegužės 19–22 dienomis vyksiančių Tarptautinių Hanzos dienų Kaune organizatoriai planuoja Lietuvoje dar neregėtas riterių kautynes, kuriose dalyvaus ne tik pėstininkai, bet ir raiteliai. Į Kaune vyksiantį turnyrą savo geriausius atstovus ketina atsiųsti Vokietijos,  Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Švedijos, Prancūcijos, Italijos, Latvijos viduramžių karybos klubai.

Ginklais žvanginančių vyrų laukia netikėtas iššūkis, nes raitelių turnyre sutiko dalyvauti švedė, Europos čempionė moterų klasėje, Caroline Egemalm.

„Visai tikėtina, kad nuo šios moters rankos iš balno kris ne vienas vyras“, – šypsojosi VšĮ „Hanza Kaunas 2011“ direktorius Darius Rumšas.

Į raitelių turnyrą atvyks trys Švedijos ir trys Lenkijos atstovai. Kautynėms apmokyti žirgai į renginį bus gabenami iš Lenkijos. Lietuviai dar neturi raitelių dvikovų patirties, todėl dalyvaus tik parodomosiose rungtyse. Dabar svarbiausias organizatorių uždavinys – įrengti tinkamą riterių turnyro areną.

Kauno miesto savivaldybės Komunalinio skyriaus vadovai įsipareigojo į Nemuno krantinę atvežti maždaug 200 kubinių metrų smėlio.  50 metrų ilgio ir 20 metrų pločio teritorijoje bus patiesta speciali plėvelė ant kurio bus beriamas smėlis. Miesto komunalininkai taip pat įrengs specialų aptvarą, vartus žirgams įjoti ir išjoti, tribūną renginio vedėjams bei teisėjams.

Arenoje vyks ne tik pėstininkų ir raitelių kovos, bet ir tradicinės paršelių lenktynės, kurias itin mėgsta vaikai. Pasibaigus Hanzos dienoms komunalininkai netoli Santakos ketina įrengti paplūdimį, kuriam bus panaudotas riterių suplūktas smėlis. Čia planuojama pastatyti suolelių, persirengimo kabinų.

Savivaldybė taip pat pažadėjo artimiausiu metu apšviesti amfiteatrą, kitas Santakos vietas, sutvarkyti aplinką, krepšinio aikšteles, tualetus. Gausybės užsienio svečių laukiančiam D.Rumšui nerimą kelią tai, kad Kauno senamiestyje dar labai daug apleistų, neprižiūrimų pastatų.

„Būtų gerai, jei savininkai arba savivaldybės paskirti darbuotojai pridengtų apgriuvusius pastatus specialiais tinklais, kaip tai daroma Vakaruose. Semamiestį taip pat reikėtų vaduoti nuo nešvankių užrašų ir piešinių ant sienų“– prašo pagalbos šventės organizatorius.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min