2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2018 06 11 /2018 06 14

Kauniečiai sveikatos semtis kviečiamį į nemokamus užsiėmimus

Šiltuoju metų laiku parkuose sportuoja būriai žmonių, kurie rūpinasi savo sveikata, smagiai leidžia laiką ar tiesiog atsipalaiduoja vaikščiodami gamtoje. Nors didžioji dalis aktyvistų yra jauno amžiaus kauniečiai, nuo jų neatsilieka ir vyresni miesto gyventojai, kurie vis labiau supranta, kad gyvenimo energija ir jaunystės eliksyras yra jų pačių rankose.
Laimingi senatvėje.
Laimingi senatvėje. / Fotolia nuotr.

Galimybių sportuoti apstu

Dar pavasario pradžioje startavęs Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuotas projektas „Sveikas senėjimas“ sulaukia vis daugiau į nemokamus užsiėmimus ateinančių vyresnio amžiaus gyventojų. Norint skaičiuoti bėgančius metus sveikai ir aktyviai, būtina laiku pradėti keisti savo gyvenimo būdą sveikatai palankia linkme.

Joga, tai chi, funkcinės treniruotės ar šokiai – kiekvienas kaunietis gali rinktis jam labiausiai patinkančią fizinę veiklą.

Šiuo metu vykstantys nemokami fizinio aktyvumo užsiėmimai su profesionaliais treneriais lavina vyresnio amžiaus žmonių laikyseną, lėtų judesių kombinacijos puikiai tinka raumenų stiprinimui ir yra puiki griuvimų prevencijos priemonė. Joga, tai chi, funkcinės treniruotės ar šokiai – kiekvienas kaunietis gali rinktis jam labiausiai patinkančią fizinę veiklą. Svarbu pasirinkti fizinį pajėgumą atitinkančias veiklas, vėliau pereinant prie viso užsiėmimų komplekto.

Mitybos paslapčių mokosi iš gyvensenos medicinos specialistų

Vienas iš svarbiausių sudedamųjų geros savijautos ir energijos komponentų yra mityba. Įvairiomis vykdomomis veiklomis padedame vyresnio amžiaus žmonėms keisti požiūrį į savo sveikatą ir ja rūpintis dar labiau. Gegužės mėnesį startavusi „Sveiko maisto akademija“ yra viena iš viso „Sveiko senėjimo“ projekto dalių. Gyvensenos medicinos specialistė akademijos dalyviams pasakoja, kaip keisti savo mitybos racioną praturtinant jį sveikatai palankiais produktais, ką keisti savo mityboje turint vienokių ar kitokių sveikatos problemų, kaip suderinti savo finansines galimybes bei sveikatai palankų maistą. Profesionalūs virtuvės šefai „Sveikos mitybos akademijoje“ dirba kartu su gyvensenos mitybos specialiste ir gamina lengvai paruošiamus ir visaverte mityba grįstus maisto patiekalus, kuriuos užsiėmimų eigoje dalyviai degustuoja.

Gyvenimo džiaugsmą atranda iš naujo

Prie viso įvairių fizinio aktyvumo veiklų, vyresnio amžiaus žmonių mitybos įgūdžių gerinimo komplekso prisideda ir dar vienas ne ką mažiau svarbus užsiėmimas – reguliarūs susitikimai su psichologu. Jeigu pagalvojote, kad jums psichologo tikrai nereikia, bent kartą apsilankę viename iš užsiėmimų suprasite, jog šie susitikimai yra visiškai kitokio pobūdžio. Su psichologu dalyviai diskutuoja apie įvairias atsipalaidavimo technikas, mokosi iš naujo pažvelgti į savo kasdienybę, suteikiant jai kitokių, ryškesnių gyvenimo spalvų. Svarbu pabrėžti, kad psichologas dirba ne vien su teorija – dalyviai užsiėmimų metu atlieka praktines užduotis, kurios ne tik gerina atmintį, bet ir moko įvairių streso malšinimo, atsipalaidavimo bei ramybės pajautimo pratimų.

Veiklos vyksta skirtinguose mikrorajonuose

Prisijunkite ir Jūs bei mėgaukitės aktyviu, sveiku bei laimingu gyvenimu Kaune!

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdomu projektu „Sveikas senėjimas“ nori pasiekti kuo didesnę vyresnio amžiaus gyventojų dalį, todėl visas programos veiklų komplektas vykdomas įvairiose Kauno miesto vietovėse. Aleksote šiuo metu vyksta susitikimai su psichologu, tai chi treniruotės, rytinės mankštos, jogos užsiėmimai bei šokių pamokos su entuziazmu ir judėjimo energija uždegančia šokių trenere Joana Bartaškiene. Nemokami užsiėmimai Akleksoto seniūnijoje vyks iki liepos pabaigos. Panemunėje birželio 11 d. startuos atskiras veiklų tvarkaraštis, kuris kvies Panemunės gyventojus į rytines mankštas gamtos apsuptyje, linijinius šokius bei susitikimus su psichologu.

Panemunės gyventojų mitybos įpročių keitimui bei gerinimui taip pat vyks Sveiko maisto akademija, kuri startuos jau birželio 26 d. Dalyviai joje susipažins ne tik su maisto produktų vertinimu, etikečių skaitymu, bet taip pat sveikatai naudingus patiekalus gamins patys. Visos veiklos yra visiškai nemokamos, registracija vykdoma tik į „Sveiko maistą akademiją“. Prisijunkite ir Jūs bei mėgaukitės aktyviu, sveiku bei laimingu gyvenimu Kaune!

Veiklų tvarkaraščiai:

Sveiko senėjimo programa

Sveiko maisto akademija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min