Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečiams – korėjiečių pasiūlymas

Gatvių apšvietimas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Artimiausiu metu Kauno valdžia turės apsispręsti, kaip sumažinti gatvių apšvietimui skiriamas išlaidas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto valdžiai siūloma taupyti elektros energiją, naudojant Korėjos kompanijos pagamintą gatvių apšvietimo sistemą.

Pirmadienį savivaldybėje lankydamiesi Pietų Korėjos kompanijos „JPSUN Co. LTD“ atstovai pristatė LED technologija paremtą gatvių apšvietimo sistemą, kuri, kaip teigiama, leistų smarkiai sumažinti išlaidas, skiriamas elektros energijai. Kompanijos „JPSUN Co. LTD“ atstovai ketina aplankyti ir Vilniaus bei Klaipėdos miesto vadovus bei pristatyti jiems savo produkciją.

Pasiūlyta laiku

Pasak Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjo Algirdo Vaitiekūno, pasiūlymo pasidomėti užsienio verslininkų pristatoma sistema Kaunas sulaukė pačiu laiku: miestas jau apsisprendė, jog būtina mažinti gatvių apšvietimui reikalingas išlaidas.

„Iš viso mieste dega beveik 26 tūkstančiai šviestuvų. Per metus už energiją mokame apie 4,8 mln. litų. Prieš keletą metų, iki pirmojo modernizavimo etapo, degdavo tik apie 45 proc. visų šviestuvų, o už jų sunaudojamą energiją mokėdavome beveik 4 milijonus litų“, – sakė A.Vaitiekūnas. Pasak valdininko, korėjiečių pasiūlymas įdomus, tačiau kalbėti apie tai, ar Kaunas šia produkcija galėtų susidomėti, dar anksti. „LED šviestuvai – naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tačiau matome, kad kai kurios šalys eina ta linkme. Vis dėlto skubiai apsispręsti neketiname. Anksčiau, gavę finansavimą iš Pasaulio banko, jau pakeitėme gyvsidabrinius šviestuvus, todėl dabar energija jau taupoma. Neskubėdami nagrinėsime Korėjos verslininkų paliktus dokumentus ir žiūrėsime, ar tai miestui naudinga“, – sakė A.Vaitiekūnas.

Gatvėse degs kas trečias šviestuvas?

Artimiausiame Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje Energetikos skyriaus darbuotojai ketina pristatyti du elektros energijos taupymo variantus. Pagal pirmą variantą numatoma dalyje gatvių iš dalies išjungti išorinį apšvietimą (būtų išjungiama pusė šviestuvų, esančių 17-oje miesto gatvių). Teigiama, kad taip jau per spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesius būtų sutaupyta 110 tūkst. litų. Pagal antrą variantą siūloma 146 gatvėse iš dalies išjungti išorinį apšvietimą ir palikti šviesti tik kas trečią šviestuvą. Taip iki šių metų pabaigos būtų sutaupyta 124 tūkst. litų. Taikant abu elektros energijos taupymo variantus būtų sutaupyti 235 tūkst. litų. Tačiau policijos pareigūnai baiminasi, kad mieste padaugėjus mažiau apšviestų vietų, gerokai išaugtų nusikaltimų skaičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Švietimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min