Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečius stebino viduryje sankryžos nusileidę oro balionai (nuotraukos)

Kaune, Kalniečių ir Ukmergės gatvių sankryžoje, nusileidęs oro balionas
Gyčio Turčinsko nuotr. / Kaune, Kalniečių ir Ukmergės gatvių sankryžoje, nusileidęs oro balionas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienio vakarą Kauno, Eigulių mikrorajono, gyventojai tapo netikėto reginio liudininkais. Vienoje iš sankryžų, greta daugiabučių namų, leidosi trys virš miesto skraidantys oro balionai. Nors žmonės tikino buvę nustebinti ekstremalaus oreivių nusileidimo, patys oro balionų pilotai tikino, kad tai nebuvo pavojinga nei jiems, nei aplinkiniams.

Portalui 15min.lt nuotraukas atsiuntę keli skaitytojai pasakojo buvę šokiruoti, kai pirmadienio vakare išvydo vos ne ant daugiabučių namų sankryžoje besileidžiančius oro balionus.

„Nauja aikštelė Eiguliuose, ties Ukmergės ir Kalniečių gatvių sankryža. Oro balionai pradėjo prarasti aukštį. Bet dviem vėliau pavyko vėl pakilti. Tik trečiam teko leistis. Nemanau, kad tai buvo patogi vieta“, – rašo 15min.lt skaitytojas Vaidas. Jo darytose nuotraukose matyti, kaip pavojingai leidžiasi virš miesto skraidantys trys oro balionai. Nuotraukose matomi vaizdai užfiksuoti pirmadienį 19.50 val.

Netikėtai viename iš miesto miegamųjų mikrorajonų nusileidusį oro balioną pastebėjo ir daugiau kauniečių. Liudininkų teigimu, nusileisti tam nepritaikytoje vietoje oreiviai nusprendė greičiausiai dėl to, jog jų pusėn artėjo lietaus debesis.

Pavojaus nei oreiviams, nei aplinkiniams nebuvo

Susisiekus su Kauno oreivių klubo „Antis“ nariais paaiškėjo, kad Eiguliuose netikėtai nusileido šio klubo nariai, tarp kurių – ir klubo vadovas Gintautas Mockaitis.

Vėjas buvo lėtas, pakilti aukščiau nebepavyko, o tolumoje matėsi lietaus debesis, todėl priėmėme sprendimą leistis. Pamatėme plačią gražią vietą ir nusileidome. Jokio pavojaus.

Pasak jo, nusileidimas nebuvo ekstremalus. „Vėjas buvo lėtas, pakilti aukščiau nebepavyko, o tolumoje matėsi lietaus debesis, todėl priėmėme sprendimą leistis. Pamatėme plačią gražią vietą ir nusileidome. Jokio pavojaus“, – sakė į namus grįžęs oreivis.

Pasak G.Mockaičio, daugelis žmonių klaidingai mano, kad oro balionams, kaip lėktuvams ar kitoms oro transporto priemonėms, galima leistis tik specialiai tam skirtose vietose: oro uostuose, aerodromuose ar aikštėse.

„Oro balionams taip leistis nepavojinga, nes jie neturi jėgos agregato. Viskas vyksta lėtai. Juk oro balionai – vieninteliai, kuriais skrendant galima paliesti medžių viršūnes ir nieko blogo neatsitinka“, – kalbėjo patyręs oreivis.

Pasak Kauno oreivių klubo „Antis“ vadovo, pirmadienio vakarą virš Kauno skraidė trys klubo nariai.

„Oro balionuose buvome vieni. Treniravomės, – teigė G.Mockaitis ir pridūrė, kad oro balionams nedraudžiama leistis mieste, atvirose vietose: – Svarbiausia, kad ten, kur leidžiamės, nebūtų elektros laidų ar kitų pavojingų objektų. Iš miesto parkų mes galime ir startuoti.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min