Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 01 03, 10:18

Kaunietis atliktą durų pakeitimą pavadino plėšikavimu: sąmata siekia 2000 eurų

Kaune, Vinčų g. daugiabutyje gyvenantį Vaidą papiktino iš „Būsto valdos“ gauta sąskaita. Už 4 durų šiluminiuose mazguose ir elektros skydinėje pakeitimą gyventojams teks pakloti beveik 2 tūkst. eurų. „Kosminis įkainis“, – reziumavo jis. „Būsto valda“ teisinasi, kad darbai nebuvo tokie jau paprasti: teko ne tik keisti duris, bet ir griauti, tinkuoti, mūryti. O ir statybinių atliekų išvežimas kainuoja.
„Būsto valdos“ pakeistos durys Vinčų gatvės daugiabutyje
„Būsto valdos“ pakeistos durys Vinčų gatvės daugiabutyje / „Būsto valdos“ nuotr.

„Būsto valdos“ įkainiai nesutampa su logika. Suprantu, kai vyksta avarinės situacijos likvidavimas, bet kai atliekami namo priežiūros darbai kosminėmis kainomis, tai jau darosi nejuokinga. Pastarasis akibrokštas – ketverių durų pakeitimas šiluminiuose mazguose ir elektros skydinėje, kurių sąmata siekia beveik 2 tūkst. eurų. Sumontuotos metalinės vidaus durys su papildomomis medžiagomis įvertintos 300 eurų už vienetą, kai mažmeninė durų rinkos kaina siekia apie 100 eurų. Darbų kaina įvertinta 200 eurų už vienų durų įstatymą. Mąstant logiškai, toks įkainis yra kosminis“, – stebėjosi Vaidas.

Skaitytojo Vaido nuotr./„Būsto valdos“ pakeistos durys Vinčų gatvės daugiabutyje
Skaitytojo Vaido nuotr./„Būsto valdos“ pakeistos durys Vinčų gatvės daugiabutyje

Pasak jo, ir patys darbai atlikti nekokybiškai. Įmontuotos durys nupjautos, kad tilptų į angą, tad yra netekusios savo konstrukcinio tvirtumo. O vietoje paprastos spynos su cilindriniu raktu kažkodėl pritvirtintos pakabinamos spynos. Vaidui iš viso kyla klausimas, ar tas duris reikėjo keisti.

„Vieno kambario buto sąskaita už durų keitimą – 9,40 euro, dviejų kambarių – 16,02 euro, trijų – 20,43 euro. Kaimynė buvo nuėjusi pas juos, prašė parodyti sąmatą, tai sakė, kad paslaptis, neleido nusifotografuoti išrašo. Matė, kad darbai atsiėjo apie 1000 eurų“, – teigė kaunietis.

„Būsto valda“ 15min atsiuntė išsamų paaiškinimą. Arūnas Armanavičius, įmonės Pastatų administravimo skyriaus vadovas, apgailestauja, kad klientams kilo neaiškumų dėl rūsyje atliktų darbų.

„Iki šiol buvome gavę vienos buto savininkės kreipimąsi – klientė lankėsi biure, jai suteikėme informaciją apie atliktus darbus, supažindinome su dokumentais. Kaip ir minite, pagal vidinę įmonės tvarką dokumentų kopijuoti (tai apima ir fotografavimą) neleidžiame. Tačiau visada atsakome į kylančius klausimus. Juolab, kad daugiabučiuose darbai atliekami laikantis teisės aktų reikalavimų“, – teigė A.Armanavičius.

Atliekant metinę statinio apžiūrą, anot jo, specialistai nustatė, kad rūsiuose esančios durys, vedančios į šilumos punktą bei elektros skydinę, yra avarinės būklės.

„Būsto valdos“ nuotr./„Būsto valdos“ pakeistos durys Vinčų gatvės daugiabutyje
„Būsto valdos“ nuotr./„Būsto valdos“ pakeistos durys Vinčų gatvės daugiabutyje

„Paprasčiau tariant, durys buvo išlaužytos, neužsidarančios. Tai prieštarauja priešgaisrinės saugos ir bendriesiems reikalavimams – patalpos, kuriose yra bendri įrenginiai, turi būti rakinamos, nes už įrenginių būklę bei saugą patalpose atsakingi yra administratoriaus paskirti rangovai. Deja, jau kurį laiką tose patalpose mėgdavo šeimininkauti gyventojai: ten rasdavome ir statybinio laužo, ir įvairių baldų, rakandų. Įstačius naujas duris ši problema išsispręs“, – priežastį, kodėl prireikė keisti duris, paaiškino „Būsto valdos“ atstovas.

Šis atvejis organizuojant darbus, jo teigimu, nebuvo išskirtinis. Juos įmonė inicijavo vadovaudamasi vidinėmis ir teisės aktus atitinkančiomis pirkimo taisyklėmis, kuriose numatyta, kad nedidelės vertės (iki 3 tūkst. eurų) darbai organizuojami vykdant rangovų apklausą pagal mažiausios kainos kriterijų.

„Atkreipiame dėmesį, kad tai nebuvo vien durų įstatymo darbai. Išėmus senąsias duris, įgriuvo dalis plytų mūro, taigi prisidėjo ir mūrijimo bei sienos tvirtinimo išlaidos. Darbininkai vienur platino nestandartinę angą, pritaikė jai varčią ir pačias duris, kitur duris turėjo pripjauti. Taigi greta durų pardavimo kainos skaičiuoti reikia griovimo, mūrijimo, durų įstatymo, šiukšlių išvežimo ir kitas transportavimo išlaidas.

Gyventojai teisingai pastebi, kad tokio tipo durys parduotuvėje kainuoja iki 200 eurų. Jas, atsižvelgdami į geriausią kainą, rangovai šį kartą pirko „Ermitaže“. Už ketverias duris sumokėta 803 eurus su PVM. Papildomai buvo kreiptasi į gamintoją dėl nestandartinių durų gamybos, tačiau prastesnės kokybės nestandartines duris jie siūlė už 350 eurų (vienetas) be PVM. Tad akivaizdu, kad toks sprendimas butų buvęs daugiau kaip dvigubai brangesnis“, – teigė A.Armanavičius.

„Būsto valdos“ nuotr./„Būsto valdos“ pakeistos durys Vinčų gatvės daugiabutyje
„Būsto valdos“ nuotr./„Būsto valdos“ pakeistos durys Vinčų gatvės daugiabutyje

Vienoms durims įstatyti, įskaitant visus gretutinius darbus, anot jo, du darbininkai realiai užtruko 4–6 val., įskaitant medžiagų logistiką, 17 maišų su statybinėmis atliekomis išvežimą į mokamą atliekų aikštelę.

Vienoms durims įstatyti, įskaitant visus gretutinius darbus, anot jo, du darbininkai realiai užtruko 4–6 val.

„Tai, greičiausiai, ir yra suma, kurią klientė pamena mačiusi sąskaitoje – 983,72 euro be PVM už visą objektą (įskaitant medžiagas). Dėl darbų kokybės statinio techninės priežiūros specialistai priekaištų neturi. Durys įstatytos tinkamai. Butų savininkams visada akcentuojame, kad mūsų rangovai samdomi oficialiai. Statybininkai „iš gatvės“, ko gero, dirbtų pigiau, tačiau mes tokios praktikos netaikome“, – paaiškino „Būsto valdos“ atstovas.

Jis informavo, kad techninėse patalpose specialiai įrengiama pakabinama spyna. Ji pritaikyta visrakčiui, kuris naudojamas daugelyje administruojamų namų. Tokius pat raktus naudoja avarinė tarnyba, taip pat specialiosios tarnybos (ugniagesiai gelbėtojai, dujininkai, elektrikai ir kt.). Tad toks sprendimas užtikrina operatyvų reagavimą į avarinius iškvietimus, kai specialistai gali tiesiogiai vykdyti funkcijas, užuot ieškoję, pas ką paliktas raktas.

„Į technines patalpas gyventojams patekti nėra būtinybės, todėl spynos pobūdis pritaikomas techninio prižiūrėtojo ir kitų tarnybų poreikiams. Kaip bebūtų gaila, praktikoje turime vandalizmo atvejų – įvykus elektros ar santechnikos gedimui, gyventojai kartais savavališkai nudaužia šias spynas užuot kvietę avarinę tarnybą. Primename, kad visais atvejais reikalinga kviesti avarinę tarnybą, nes sugadinto užrakto remontas kainuoja“, – teigė pašnekovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min