Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno eglės įžiebimą lydės pirotechnikos, šviesų ir muzikos „pūga“ (nuotraukos)

Originalų šviesų, ugnies ir fejerverkų spektaklį „Il Corso“ parodys žinomas pasaulyje šou teatras iš Vokietijos „Pan.Opticum“.
Teatro nuotr. / Originalų šviesų, ugnies ir fejerverkų spektaklį „Il Corso“ parodys žinomas pasaulyje šou teatras iš Vokietijos „Pan.Opticum“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šeštadienį Rotušės aikštėje įžiebta pagrindinė Kauno miesto eglė oficialiai pradės kalėdinių renginių Kaune maratoną. Šventėje „Ugnies pūga 2010“ kauniečiai galės išvysti gyvai atliekamą akrobatinį, pirotechnikos ir muzikos šou – spektaklį „Il Corso“, kurį į Lietuvą atveža 25 aktorių, muzikantų, oro ir ugnies akrobatų trupė „Pan.Optikum“ iš Vokietijos.

Kad įspūdingas reginys būtų geriau matomas, 18 val., kai prasidės spektaklis, aplink Rotušės aikštę esančios kavinės, restoranai ir kitos įstaigos, taip pat gyventojai išjungs šviesas ir šventinius papuošimus. Pasiruošimas spektakliui vyks nuo šiandien, todėl vairuotojai prašomi paisyti Senamiestyje pastatytų laikinųjų ženklų.

„Pan.Optikum“ artistai save pristato kaip veiksmo grupę. Iš tiesų, veiksmo jų pasirodymuose netrūksta. Pasak šventę „Ugnies pūga 2010“ organizuojančio Kauno kultūros centro „Tautos namai“ direktoriaus Albino Vilčinsko, Lietuvoje kolektyvas viešės pirmąsyk. Tačiau „skraidantys“ vokiečiai gerai žinomi visame pasaulyje.

Nusprendėme kasmet pagrindinės eglės įžiebimo proga rengti šventę „Ugnies pūga“. O „Pan.Opticum“ pasirodymai - tai ugnies, šviesos, lazerių ir muzikos šou, tikra pirotechnikos ir garso pūga.

„Internete pilna puikių atsiliepimų apie juos, o ypač daug teigiamų įvertinimų „Pan.Optikum“ skyrė gatvės teatrų festivalio Lenkijoje rengėjai ir žiūrovai. Be to, mums tiko jų pasirodymų ir spektaklio „Il Corso“ koncepcija – nusprendėme kasmet pagrindinės eglės įžiebimo proga rengti šventę „Ugnies pūga“. O „Pan.Opticum“ pasirodymai - tai ugnies, šviesos, lazerių ir muzikos šou, tikra pirotechnikos ir garso pūga“, – teigė A.Vilčinskas.

Sinoptikai žada, jog šeštadienį Kaune snigs. Tačiau šventės organizatoriai prasto oro nesibaimina. „Aktoriai užtikrino, kad jie pasirodymus rengia bet kokiu oru. Todėl sniegas šiuo atveju nėra problema. Svarbiausia jiems – kad pasirodymo metu būtų kiek įmanoma tamsiau. Laimei, Rotušės aikštės bendruomenė geranoriškai sutiko spektaklio metu išjungti šviesas“, – sakė A.Vilčinskas.

Prašo saugoti save ir kitus

Spektaklis bus rodomas ne vienoje scenoje, bet visoje Rotušės aikštėje. Tam tikslui šiandien bus sumontuotos specialios konstrukcijos. Šventės organizatoriai prašo gyventojus atkreipti dėmesį į dėl renginio suplanuotus eismo ribojimus, o taip pat būti atsargiems ir pačioje šventėje.

Primenama, kad lapkričio 26 dieną, nuo 9 val., bus draudžiama statyti automobilius Rotušės aikštėje. Draudimas galios iki lapkričio 28 dienos ryto, kol bus visiškai išmontuota speciali įranga. Lapkričio 27 dieną, pagrindinės miesto eglės įžiebimo dieną, nuo 15 val. eismas į Rotušės aikštę bus iš dalies ribojamas, o paties renginio metu – 18 val., visiškai sustabdytas. Šventės metu Senamiestyje budės apsaugos darbuotojai bei policijos pareigūnai. Kauniečiai prašomi į renginį atvykti viešuoju transportu, o jeigu vis dėlto negali atsisakyti mašinų – palikti jas toliau nuo Rotušės aikštės.

Jaunieji menininkai

Šeštadienį, 17 val., prieš spektaklį Rotušės aikštėje, fantastinį interaktyvų meno projektą „Interpretacija „Avataro“ tema“ pristatys jaunieji menininkai. M.Valančiaus gatvės skverelyje įsikurs filmo „Avataras“ motyvais sukurtas „sodas“, kuriame visi norintys galės nusifotografuoti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min