Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno gyvybės langelyje paliktas antras kūdikis

Gyvybės langeliai Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gyvybės langelis Kaune, P.Mažylio gimdymo namuose, buvo įkurtas šiemet, vasarį. Į jį jau atnešti du kūdikiai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno P.Mažylio gimdymo namuose veikiančiame gyvybės langelyje paliktas dar vienas naujagimis – mergytė. Tai jau antras čia paliktas kūdikis.

„Signalą, pranešantį, kad į lopšį įdėtas kūdikis, išgirdome apie 11 val. Nuėję pažiūrėti jame darbuotojai rado mergytę. Iš pažiūros naujagimis sveikas“, – sakė P.Mažylio gimdymo namų vyriausiojo gydytojo pavaduotojas akušerijai Marius Goberis. Plačiau komentuoti mažylės būklę ir jos atsiradimo aplinkybes medikai nenorėjo. Šiuo metu jie rengia informaciją Kauno miesto vaiko teisių apsaugos specialistams, į kuriuos ir pasiūlė kreiptis ateityje, norint gauti daugiau duomenų apie gyvybės langelyje paliktą kūdikį.

Netoli miesto centro esantys gimdymo namai nėra atokūs: darbo dieną, prieš vidurdienį, aplink juos zuja žmonės. Vienas jų apie gyvybės langelyje paliktą kūdikį pranešė 15min.lt.

Medikų teigimu, jie asmens, galėjusio palikti mažylę gyvybės langelyje, nepastebėjo.

„Supraskite, mes dirbame savo darbą, užsiėmę. Nieko nepastebėjome iki signalo. Gal pašaliniai ir pastebėjo. Tokiu metu šioje vietoje nemažai žmonių vaikščioja, pravažiuoja“, – kalbėjo P.Mažylio gimdymo namų medikai.

15min.lt primena, kad pirmasis naujagimis P.Mažylio gimdymo namuose esančiame gyvybės langelyje buvo paliktas šiemet kovo 19 dieną. Tąkart lopšyje medikai rado sveiką berniuką. Jis pavadintas Juozapu Kovu. Jo artimieji iki šiol neatsirado. Mažylis perkeltas į kūdikių namus. Praėjus trims mėnesiams nuo atnešimo į gyvybės langelį dienos jis bus įtrauktas į įvaikinimo bei globos ieškančių vaikų sąrašus. Iki to laiko motina, tėvas ar kiti artimieji dar gali atsiimti berniuką. Įstatymas už tai jiems nenumato jokios atsakomybės.

Pirmasis kūdikis Lietuvoje veikiančiuose gyvybės langeliuose buvo paliktas 2009-ųjų gruodį Vilniuje. Tąkart medikai lopšyje rado mergaitę ir ją pavadino Petronėle Gruodyte.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu įkurti septyni gyvybės langeliai. Du iš jų yra Kaune: P.Mažylio ir Kauno krikščioniškuosiuose gimdymo namuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min