Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 19d. 17:14

Kauno gyvybės langelyje paliktas pirmas kūdikis (papildyta 21.42 val., nuotraukos)

Gyvybės langeliai Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gyvybės langelyje Kauno P.Mažylio gimdymo namuose paliktas pirmasis kūdikis

Penktadienį Prano Mažylio gimdymo namuose įkurtame gyvybės langelyje paliktas pirmasis kūdikis.

Tai 15min.lt patvirtino gimdymo namų darbuotojai.

Pasak gimdymo namų vyriausiojo gydytojo pavaduotojo akušerijai Mariaus Goberio, signalas, pranešantis, kad į gydymo įstaigoje įrengtą gyvybės kapsulę padėtas mažylis, suveikė penktadienį, apie 16.30 val. Lopšyje rastas tvarkingai aprengtas ir sveikas berniukas.

„Vaikutis šiltai aprengtas, neapleistas. Ant jo rankučių buvo gimimo apyrankės, todėl nustatyti berniuko amžių nebuvo sunku. Jis gimęs kovo 16 dieną“, – pasakojo M.Goberis. Nepatvirtintais duomenimis, kūdikis galėjo būti pagimdytas Kėdainių ligoninėje.

VšĮ Kauno 2-osios klinikinės ligoninės filiale, P.Mažylio gimdymo namuose, gyvybės langelis atidarytas vasario 9 dieną. Keliomis dienomis anksčiau dar vienas gyvybės langelis įkurtas Kauno krikščioniškuosiuose gimdymo namuose. Tuomet medikai kalbėjo, kad tik laikas parodys, ar du gyvybės langeliai Kaune reikalingi.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu yra 5 gyvybės langeliai: du Kaune ir po vieną Panevėžyje, Klaipėdoje bei Vilniuje. Pastarojo miesto gyvybės langelyje taip pat jau yra paliktas vienas kūdikis – mergytė, gavusi Gruodytės pavardę, nes būtent šį mėnesį gimė.

Papildyta 21.42 val.:  Apžiūrėję mažylį medikai nenustatė jokių apsigimimo ar kitokių ligų požymių. Tačiau šią naktį berniukas dar praleis P.Mažylio gimdymo namuose, o vėliau greičiausiai bus perkeltas į kūdikių namus. Iš jų persigalvoję ir vaikelio atiduoti nebenorintys mažylio tėvai ar kiti artimieji berniuką dar galės pasiimti per tris mėnesius. Vėliau kūdikis bus įtrauktas į įvaikinimo ar globos laukiančių kūdikių sąrašą.

Į detales nenorėjęs leistis M.Goberis sakė, kad greta berniuko rasti ir dokumentai, kuriuose įrašyta, kur kūdikis gimė bei jo vardas. Nežinia, ar būtent toks jis buvo užrašytas rastuose dokumentuose, tačiau medikai berniuką pavadino Juozapu Kovu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min