Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 7d. 16:08

Kauno Kalniečių poliklinikos vadovei – neramios dienos: prieš ją sukilo darbuotojai

Kalniečių poliklinikoje verda aistros
Kalniečių poliklinikoje verda aistros

Kauno Kalniečių polikliniką krato patikros. Per pusmetį sulaukusi 5 darbuotojų skundų, Kauno miesto savivaldybė inicijavo vidaus auditą. Direktorė Virginija Gailienė ne juokais užsitraukė pavaldinių rūstybę. Šiems neįtinka ne tik diktatoriški jos vadovavimo metodai, bet ir atliekamos pertvarkos: remontas dukros kabinete, nauji abejotinos reputacijos darbuotojai bei neskaidrūs viešieji pirkimai.

Pasirašė 83 darbuotojai

Vienas iš anonimiškų skundų pasiekė ir 15min redakciją. Spalio 28 dieną Kauno miesto savivaldybei, kaip Kalniečių poliklinikos steigėjai, surašytą pasipiktinimų ir pastabų kupiną laišką pasirašė 83 neįvardinti darbuotojai.

Skunde jie teigia esantys sunerimę dėl poliklinikos vadovybės vykdomų pertvarkų, darbuotojų atleidimų iš darbo, darbo krūvių didinimo, pacientų diagnostikos ir gydymo ribojimo, nesaugių darbo sąlygų, neteisingo apmokėjimo už darbą, neaprūpinimo darbuotojų darbo drabužiais, patiriamų grasinimų bei nepagarbos demonstravimo, etikos kodekso nesilaikymo, nedėmesingumo pacientams, giminių bei teisėsaugos akiratyje atsidūrusių asmenų įdarbinimo, neskaidrių viešųjų pirkimų, didžiulių įstaigos lėšų skyrimo direktorės savireklamai bei advokatams.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kalniečių poliklinika
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kalniečių poliklinika

Besiskundžiantieji teigia, ne kartą problemas bandę išsakyti pačiai direktorei, tačiau ji į pastabas nereaguoja. Priešingai – prasidėjo grasinimai atleisti iš darbo, imta daryti psichologinį spaudimą.

„Poliklinikoje užgniaužiama bet kokia kritika. Darbuotojai bijo atvirai kalbėti, kad nebūtų persekiojami“, – rašoma skunde.

Vieni mažiausių atlyginimų

Pasak skundo autorių, iš visų Kauno miesto poliklinikų, dėl aplaidaus ir nekompetentingo direktorės vadovavimo, Kalniečių poliklinikoje mokami vieni mažiausių atlyginimų. Besiskundžiantieji tvirtina, jog nėra apmokamos arba apmokamos maža dalimi, atliekamos papildomos funkcijos, ypač atostogų ar ligos atveju. Yra pareigybių, kurios neužpildytos, o darbai priskiriami atlikti kitiems darbuotojams, jiems už tai nemokant.

Viešųjų pirkimų būdu perkami įvairūs ne pirmo būtinumo daiktai, tačiau nenuperkami būtini poliklinikos personalui darbo drabužiai ar avalynė.

„Viešųjų pirkimų būdu perkami įvairūs mažareikšmiai ir ne pirmo būtinumo daiktai, tačiau nenuperkami būtini poliklinikos personalui darbo drabužiai ar avalynė. Darbuotojos priverstos pačios už savo pinigus juos įsigyti. Valytojos skundžiasi priskirtais dideliais valymo plotais. Poliklinikoje nuolat vyksta statybos, remonto darbai, o trūksta elementarių higienos priemonių“, – toliau dėstoma rašte.

Besiskundžiančiųjų teigimu, direktorė įdarbina ir moka didesnį atlygį tik jos asmeniui lojaliems darbuotojams. Neatsižvelgiama į kompetenciją ar atliekamų darbų svarbą. Užuot pagerinus darbuotojų darbo aplinką ar pacientų aptarnavimo kokybę, už įstaigos lėšas perkami reklaminiai straipsniai.

Nepatenkinti ir pacientai

Skunde kalbama ir apie tai, kad daug nusiskundimų sulaukiama ir iš pacientų. Darbuotojai dažnai yra priversti klausytis jų nepasitenkinimo dėl poliklinikoje vyraujančios betvarkės. Direktorė tokius, bandančius dėl paslaugų kokybės ieškoti teisybės, neva stengiasi paveikti, gąsdina, jog jie nesulauks gydymo ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kalniečių poliklinika
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kalniečių poliklinika

Naujai įdarbinti darbuotojai kelia abejonių dėl jų reputacijos.

Poliklinikoje įdarbintas Vytenis Kalibatas, kuris būdamas Nacionalinio kraujo centro direktoriumi, buvo kaltinamas piktnaudžiavimu ir tarnybos pareigų neatlikimu. Kokios jo Kalniečių poliklinikoje užimamos pareigos ir koks atlygis mokamas – slepiama. Be to, direktorė turi VTEK skirtą nuobaudą dėl giminaičių įdarbinimo poliklinikoje. Tačiau to nepaisydama įdarbino dar ir savo dukterį, kuriai specialiai buvo pertvarkomos patalpos: du kabinetai sujungti į vieną. Neaiškus ir jos atlyginimas“, – piktinosi rašto autoriai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vytenis Kalibatas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vytenis Kalibatas

Be to, manoma, jog galimai neskaidriai už paslaugas yra renkami pinigai, kuriuos pacientai sumoka į kasą. Neseniai buvo atleista kasininkė, kuri su įkalčiais pagauta apgaudinėjanti pacientus.

Perka įrangą, o nenaudoja

Skunde užsiminta ir apie perkamą brangią medicininę aparatūrą, kuri stovi nenaudojama arba veikė tik kelias valandas. Kaip pavyzdys pateiktas prieš metus įsigytas mamografas, kuriam jau baigiasi aptarnavimo garantija. Nenaudojamas ir nupirktas kaulų tankio matavimo aparatas. Įsigytas ir naujas sterilizacijos aparatas. Sugedus senajam, jis netaisytas, o pirktas naujas.

Perkama brangi medicininė aparatūra, kuri stovi nenaudojama arba veikė tik kelias valandas.

„Poliklinikos stalių dirbtuvėse nupirktos ne vienos medžio apdirbimo staklės ir įranga, kuri naudojama ir asmeniniams V.Gailienės tikslams. Dideliais kiekiais perkamos baldų gamybai naudojamos medžiagos. Tačiau neaišku, kiek ir kam tų baldų iš jų yra pagaminama. Manome, jog baldai gaminami privatiems asmenims“, – rašoma skunde.

Besiskundžiantieji pabrėžia, jog jei savivaldybės atstovai nesiims veiksmų, bus kreiptasi į teisėsaugos institucijas.

Gauti 5 skundai – imtasi audito

Spalio – lapkričio mėnesiais Kauno miesto savivaldybė gavo 4 anoniminius Kauno Kalniečių poliklinikos darbuotojų skundus. Siekiant patikrinti pateiktų teiginių teisingumą, Centralizuoto vidaus audito skyriui pavesta atlikti Kalniečių poliklinikos vidaus auditą. Auditas šiuo metu vyksta.

Taip pat mero potvarkiu yra sudaryta komisija poliklinikos darbuotojų anoniminiame skunde nurodytoms aplinkybėms išnagrinėti, komisijos pirmininkas – mero pavaduotojas Vasilijus Popovas.

Pastarąjį kartą Kauno Kalniečių poliklinikos vidaus auditas buvo atliktas 2010 metais.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas 15min informavo, jog iki tol dar buvo gautas ir poliklinikos darbuotojo Ž.Švažo rugpjūčio 19 dienos skundas dėl galimai poliklinikoje daromų teisės aktų pažeidimų.

Poliklinikos veikla – pelninga

V.Gailienė Kauno Kalniečių poliklinikoje dirba nuo 2003 metų rugsėjo. Laimėjusi poliklinikos direktoriaus konkursą šias pareigas eina nuo 2013 metų lapkričio 15 dienos, kadencijos pabaiga – 2018 metų lapkričio 14 diena.

S.Šliažas patikino, jog V.Gailienė yra teisės aktų nustatyta tvarka informavusi savivaldybę apie galimą interesų konfliktą dėl savo dukros Ievos Gailytės darbo poliklinikoje, pažymėjusi tai privačių interesų deklaracijoje bei pavedusi kitam poliklinikos darbuotojui priimti su V.Gailienės, jos giminaičių ar šeimos narių, dirbančių poliklinikoje, darbu susijusius sprendimus.

Kalniečių poliklinika pastaruosius metus (2012-2014) baigė turėdama teigiamą veiklos rezultatą. Poliklinikos finansinių ataskaitų rinkinių auditas atliekamas kasmet, pasibaigus finansiniams metams. Tad jokių finansinių problemų šioje sveikatos priežiūros įstaigoje neaptinkama.

Išsamesnę informaciją Kauno miesto savivaldybės atstovai pateiks gavę audito išvadas.

Viską neigia

Iš pradžių žurnalistų pakalbinta V.Gailienė teigė nenorinti nieko komentuoti dėl to, jog nematė skundo. Tačiau vėliau ji pasisakė dėl kai kurių jai mestų kaltinimų. Anot poliklinikos direktorės, kažkas ją paprasčiausiai nori apšmeižti. Tai gali būti ir vienas nepatenkintas asmuo, kuris poliklinikoje net nedirba. Skundo autoriaus kalbėjimas 83 darbuotojų vardu jos neįtikino.

„Aš viską neigiu. Tiek metų dirbu šioje įstaigoje. Kaip galėčiau kąsti savo kolegoms? Juk atėjęs svetimas galėtų diktatoriškai vadovauti, tik ne aš. Mačiau kitą skundą. Tai jame – visiški gandai. Puola, kad su dukra kuriu privačią šeimos kliniką. O iš tikro vyksta Kalniečių poliklinikos Šeimos klinikos plėtra. Gydytojai nesutelpa. Visiškos nesąmonės. Parašai anoniminį laišką ir bet ką gali šiandien sudirbti“, – atkirto moteris.

Aš viską neigiu. Tiek metų dirbu šioje įstaigoje. Kaip galėčiau kąsti savo kolegoms?

Priekaištus dėl mažų algų direktorė atremia tuo, jog atlyginimų dydžiai yra nustatyti remiantis atlyginimų skaičiavimo metodika. Keliami tuomet, kai gaunamas didesnis finansavimas iš ligonių kasų. Pagal mokamų algų vidurkį Kalniečių poliklinika tarp kitų sveikatos priežiūros įstaigų rikiuojasi viduriuke.

Paklausta, ar prieš įdarbinant buvusį Nacionalinio kraujo centro direktorių V.Kalibatą žinojo apie jo bylinėjimąsi teisme, V.Gailienė paaiškino, kad jai tai nebuvo svarbu.

„Jis buvo išteisintas, kiek žinau. Tad problemų nematau“, – patikino direktorė.

Jaučia didelį spaudimą

Direktorė prisipažino tik dėl to, jog nupirkti aparatai nebuvo naudojami. Esą buvę problemų dėl jų pajungimo, todėl viskas ir strigo. Reikėjo atlikti papildomus pirkimus. Problema sprendžiama.

„Jei tėvai – direktoriai, tai jie savo vaikams – monstrai? Vaikai tuomet negali nieko pasiekti? Dukrą įdarbinau ne aš. Vadovauju jai tiesiogiai ne aš. Ir kabinetas jos – mažiausias. Remontas buvo atliktas visame aukšte, ne tik jos kabinete“, – gynėsi V.Gailienė.

Kalniečių poliklinikos nuotr./Direktorė Virginija Gailienė ir Andrius Kupčinskas
Kalniečių poliklinikos nuotr./Direktorė Virginija Gailienė ir Andrius Kupčinskas

Vėliau moteris susigraudino: „Viskas buvo gerai. Štai, kiek padėkų esu gavusi. Gerumo kristalą. Ir staiga rugpjūčio mėnesį prasidėjo puolimas. Kažkam neįtikau. Poliklinikoje – 400 darbuotojų. Nesulaukiau jokio skundo. Lai ateina ir man į akis pasako, kas negerai. Iki šiol problemoms spręsti sudarydavome darbo grupes. Labai susijaudinau. Buvau pasiruošusi ir pareiškimą ant stalo dėti, tačiau tokiu būdu parodyčiau, kad kalta esu. Ar ne?“

Anot jos, atliekamas auditas – planinis, nes jis buvo darytas seniai. Tikrinama viskas. Ir skundas neturi tam jokios reikšmės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min