Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 27d. 18:07

​Išteisintas buvęs Nacionalinio kraujo centro vadovas Vytenis Kalibatas

Vytenis Kalibatas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Vytenis Kalibatas

Teismas sostinėje antradienį išteisino buvusį Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorių Vytenį Kalibatą, kaltintą dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Vilniaus apylinkės teismo pirmininkė Loreta Braždienė BNS sakė, kad teismas konstatavo, jog V.Kalibatas nepiktnaudžiavo tarnyba ir nepažeidė teisės aktų.

„Byloje nustatyta, kad V.Kalibatas nepardavė nė vieno litro plazmos užsienio įmonei, užsienio įmonei pardavė kraujo preparatus, o prekybos kraujo preparatais nedraudė nė vienas teisės aktas“, – BNS teismo sprendimo motyvus perdavė L.Braždienė.

Nustatyta, kad V.Kalibatas nepardavė nė vieno litro plazmos užsienio įmonei – jis pardavė kraujo preparatus, o prekybos kraujo preparatais nedraudė nė vienas teisės aktas.

Teismas nustatė, kad iki V.Kalibato vadovavimo NKC, kraujo plazmos nuosėdos, kurių pardavimu buvo kaltinamas V.Kalibatas, buvo sunaikinamos, o byloje nagrinėtu atveju kraujo preparatų ir kraujo plazmos nuosėdų pardavimas vyko su Sveikatos apsaugos ministerijos žinia ir leidimu.

„Teismas nenustatė, kad V.Kalibatas, pažeisdamas teisės aktus, būtų pavėluotai pateikęs paraiškas Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai, vaistinių preparatų registracijai. Teismas pažymėjo, kad kaltinime nurodytu laikotarpu nebuvo teisės aktų, kurie reguliuotų kraujo preparatų gaminimą, išvežimą ir pardavimą“, – rašoma teismo sprendime.

Įtarimus V.Kalibatui pateikusi FNTT buvo nurodžiusi, kad ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog NKC sudarė sutartis su dviem Vokietijos gamyklomis, kurios Lietuvos donorų žmogaus kraujo plazmą turėjo perdirbti į keturis vaistinius preparatus. 2005–2009 metais iš Lietuvos buvo išvežta apie 40 tonų kraujo plazmos.

V.Kalibatui buvo pateikti kaltinamai piktnaudžiavimu ir tarnybos pareigų neatlikimu, kai išvežus į Vokietiją perdirbti žmogaus kraujo plazmą valstybei buvo padaryta beveik 1,1 mln. eurų (3,7 mln. litų) žala.

V.Kalibatas NKC nebevadovauja nuo 2013-ųjų lapkričio – jį poste pakeitė buvusi NKC rinkodaros vadovė, teisininkė Joana Bikulčienė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min