TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno kelininkai pirmajam plikledžiui pasiruošę, tačiau dėl visos žiemos darbų tvyro nežinia

Slidu
Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr. / Slidu
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sinoptikams šiomis dienomis visoje Lietuvoje žadant plikledį ir šlapdribą, Kauno kelininkai tikina tam esantys pasiruošę. Tačiau dėl tolesnio miesto gatvių barstymo ir valymo dar daug klaustukų.

Sutartys su bendrovėmis „Kauno švara“ ir „Kelių remonto grupė“ baigiasi šiemet, o naujas konkursas kol kas yra „pasiūlymo rengimo stadijos“.

„Yra paruoštos dvi mašinos, kurios reikalui esant išvažiuos barstyti. Didelių pajėgų neprireiks: iš to, ką žada sinoptikai, aišku, kad barstyti gali prireikti tik viadukus ir įkalnes“, – sakė „Kelių remonto grupės“ statybos direktorius Mindaugas Norkus. Pasak pašnekovo, viena iš bendrovės ir Kauno miesto savivaldybės pasirašytų sutarčių dėl gatvių barstymo baigiasi spalio 30-ąją. „Iki to laiko viskas bus kaip ir pernai, kas bus po to, nežinau. Konkursas lyg ir nepaskelbtas“, – sakė M.Norkus.

Yra paruoštos dvi mašinos, kurios, reikalui esant išvažiuos barstyti, – sakė M.Norkus.

Savivaldybės Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjas Raimondas Mačikėnas kauniečius ramino, kad atėjus tikrai žiemai miesto gatvės nebus paliktos nebarstytos. „Spalio 30-ąją baigiasi tik viena iš sutarčių su „Kelių remonto grupe“, pasirašyta dėl įkalnių barstymo žiemą. Sutartys su „Kauno švara“ dėl gatvių valymo galioja. Naujas gatvių valymo ir barstymo konkursas jau paskelbtas. Šiuo metu jis yra pasiūlymo rengimo stadijos“, – sakė savivaldybės atstovas. Pasak jo, konkurso laimėtojai turėtų paaiškėti lapkričio pabaigoje. „Tačiau kauniečiams nereikia bijoti, kad miestas liks neišvažiuojamas. Manome, kad iki to laiko užteks tik valyti gatves“, – teigė R.Mačikėnas.

Norėtų atiduoti darbus į vienas rankas

Jau ne pirmi metai miesto gatves valančių ir barstančių bendrovių atstovai skundžiasi, kad savivaldybės šiam tikslui skirtos lėšos – katino ašaros. Tai, jog šioms reikmėms galėtų būti atseikėta daugiau pinigų, pabrėžia ir valdininkai. Tačiau šiuo metu biudžete tam nėra numatyta daugiau pinigų nei pernai.

„Paprastai gatvių barstymas druskos mišiniu per metus miestui kainuoja apie 3 mln. Lt. Šiemet orientuojamės į panašią sumą. Valymo paslaugos priklausys nuo gamtos, kiek sniego bus. Paprastai toms paslaugoms išeina 1,5–2 mln. Lt“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Miesto priežiūros skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Valdininkas įsitikinęs, kad miesto gatvės būtų efektyviau, taip pat taupiau prižiūrimos, jei šias paslaugas atliktų viena, o ne dvi, kaip yra dabar, įmonės. Būtent tokia sąlyga numatyta naujajame savivaldybės skelbtame gatvių priežiūros konkurse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min