Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 18:07

Kauno klinikose nuo COVID-19 pradėti skiepyti sunkiausiomis ligomis sergantys pacientai

Sunkiausiomis ligomis sergančių pacientų vakcinacija Kauno klinikose
Kauno klinikų nuotr. / Sunkiausiomis ligomis sergančių pacientų vakcinacija Kauno klinikose

Šiandien Kauno klinikose paskiepyti pirmieji pacientai pagal sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodytus prioritetus. Vieni pirmųjų paskiepyti Nefrologijos skyriaus pacientai, kuriems dėl sutrikusios inkstų funkcijos atliekamos hemodializės, – pranešimu spaudai informuoja Kauno klinikos.

Pirmoji COVID-19 vakcina paskiepyta Kauno klinikų pacientė Gražina sako, kad išgirdusi apie pasiskiepijimo galimybę – nudžiugo.

„Jaučiuosi pakylėtai, – šypsodamasi hemodializės procedūros metu kalbėjo moteris. – Apie tai, kad galiu pasiskiepyti, sužinojau šiandien, tačiau nė minutės nedvejojau ir su nekantrumu to laukiau. Esu laiminga, jaučiuosi gerai ir linkiu visiems kitiems, kurie tik turi progą, netikėti dezinformacija ir pasiskiepyti“.

Kauno klinikų nuotr./Sunkiausiomis ligomis sergančių pacientų vakcinacija Kauno klinikose
Kauno klinikų nuotr./Sunkiausiomis ligomis sergančių pacientų vakcinacija Kauno klinikose

Sudėtingiausiomis ligomis sergančių pacientų skiepijimas yra svarbus vakcinacijos etapas, nes leis užtikrinti didesnį pacientų ir medicinos personalo saugumą įvairių procedūrų metu.

Pasak Nefrologijos klinikos Dializių sektoriaus vadovės prof. Editos Žiginskienės, šiems pacientams COVID-19 vakcina – ypatingai svarbi, kadangi beveik visi skyriaus pacientai serga sudėtingomis gretutinėmis ligomis.

Kauno klinikų nuotr./Kauno klinikų prof. Edita Žiginskienė
Kauno klinikų nuotr./Kauno klinikų prof. Edita Žiginskienė

„Žmonės į hemodializes atvyksta 3 kartus per savaitę, palatoje procedūros metu praleidžia 4 valandas. Tai – procedūra, užtikrinanti jų gyvybę, todėl nei karantino, nei pandemijos apribojimai jai įtakos neturi. Dėl savo gretutinių susirgimų šie žmonės turi didesnę riziką, užsikrėtus COVID-19 infekcija, susirgti sunkesne jos forma. Jeigu tokie pacientai susirgtų, hemodializės toliau būtų tęsiamos, bet jų gyvybei kiltų didelis pavojus“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min