Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 14d. 13:14

Kauno meras siūlo Vilniaus dailės akademiją pavadinti Dvimiesčio vardu

VDA Dizaino inovacijų centro „Titanikas“ atidarymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / VDA Dizaino inovacijų centro „Titanikas“ atidarymas

Tačiau toks pasiūlymas nustebino Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto atstovus.

Kauno miesto savivaldybė pirmadienį pranešė, kad Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į Vyriausybę, Švietimo ir mokslo ministeriją, Vilniaus savivaldybę su pasiūlymu Vilniaus dailės akademiją pervadinti Dvimiesčio dailės akademija, turinčią Vilniaus ir Kauno fakultetus. „Siekiame sudaryti vienodas sąlygas Vilniuje ir Kaune dirbantiems ir studijuojantiems Vilniaus dailės akademijos akademinės bendruomenės nariams ir užtikrinti dvimiesčio idėjos įgyvendinimo tęstinumą. Dvimiesčio pavadinimas nediskriminuotų nė vieno miesto“, – apie savo pasiūlymą sakė Kauno meras.

Prieš darant tokius pranešimus reikia pabendrauti su bendruomene ir tik paskui skelbti

Mero teigimu, per paskutinį dešimtmetį ne kartą būta mėginimų atkurti istorinę tiesą ir grąžinti Kauno miestui savarankišką aukštąją meno mokyklą. „Dabar yra galimybių reorganizuoti gana chaotišką menų mokymo sistemą Kauno mieste, sujungti kelis paskirus edukacinius vienetus – Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultetą „Kauno dailės institutą“, Lietuvos muzikos akademijos Kauno fakultetą ir Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultetą – į vieną gerai koordinuojamą sistemą ir įkurti Kauno menų akademiją“, – rašoma Kauno miesto savivaldybės išplatintame pranešime.

Mero nuomone, reikšminga atrodytų ir ta aplinkybė, jog Vilniaus-Kauno dvimiesčio sukūrimo strateginiame plane tokios akademijos steigimas yra numatytas. Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje Kauno menų akademijos steigimo idėja susilaukė vieningo palaikymo.

„Tačiau mums kelia nerimą tai, kad skiriant dėmesį ir lėšas fakulteto akademinei veiklai, įvairių projektų įgyvendinimui, investicijoms, materialinei bazei gerinti, Kauno dailės fakultetas dažnai lieka paskutinėse pozicijose“, – savo nuogąstavimus išsakė A.Kupčinskas.

Keisti pavadinimą – ne savivaldybės reikalas

Tokį Kauno vadovo pasiūlymą Kauno dailės fakulteto bendruomenė sutiko be entuziazmo. Fakulteto dekano, docento Jono Audėjaičio nuomone, prieš siūlant tokius pakeitimus meras pirmiausia turėjo pabendrauti su universiteto bendruomene.

„Pasiūlymą vertinu neigiamai. Prieš darant tokius pranešimus reikia pabendrauti su bendruomene ir tik paskui skelbti. Aukštosios mokyklos pavadinimo keitimas nėra paprastas dalykas. Pirmiausia tai susiję su universiteto žinomumu Lietuvoje ir užsienyje. Be to, Vilniaus dailės akademija, kaip ir bet kuri kita aukštoji mokykla, yra autonomiška, todėl tik pati sprendžia dėl savo įvaizdžio, „brando“ sukūrimo ir keitimo. Tai – ne savivaldybės reikalas“, – pabrėžė Kauno Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto dekanas.

Pasak doc. J.Audėjaičio, kalbų, kad akademiją reikėtų pervadinti, buvo. Tačiau nerimtų. „Apie tai buvo kalbėta neformalioje aplinkoje ir juoko forma. Rimtų ketinimų nebuvo ir nėra“, – tikino fakulteto vadovas.

Kauno dailės fakultetas yra Vilniaus dailės akademijos padalinys Kaune, teikiantis universitetinį išsilavinimą būsimiems dailininkams ir architektams. Kasmet Kauno dailės fakultetą baigia apie 60 bakalaurų ir 30 magistrų, įgyjančių kvalifikaciją aštuoniose specialybėse. Iš viso fakultete mokose per 340 studentų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min