Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno paplūdimiuose poilsiautojai šią vasarą naujovių neras

Kaunietė Svetlana kartu su šeimos nariais ir augintiniu dažniausiai poilsiauja viename iš Kauno marių paplūdimių.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaunietė Svetlana kartu su šeimos nariais ir augintiniu dažniausiai poilsiauja viename iš Kauno marių paplūdimių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kartu su kalendorine vasara prasidėjęs maudynių sezonas į Kauno paplūdimius įnešė gyvybės: šiltesnę dieną jau prieš pietus ant smėlio ir žolės gali išvysti besideginančiųjų būrius, o dažną vakarą ir savaitgaliai paplūdimiai sausakimši.

Jokių didesnių permainų trijuose oficialiuose miesto pliažuose poilsiautojai šiemet neras: kaip ir anksčiau, sužinoti apie vandens kokybę, šilumą ir kitą vasarotojams aktualią informaciją sudėtinga, persirengimo kabinų nedaug, o budinčių gelbėtojų – tiek pat, kiek ir pernai – du kiekviename paplūdimyje.

Į miesto paplūdimius atėję kauniečiai pasigenda ir daugiau prekybos vietų, kuriuose galėtų įsigyti įvairesnių užkandžių, kavos, arbatos ar gaiviųjų gėrimų.

„Dažnai atvažiuojame į paplūdimį prie Kauno marių troleibusu, nes savo mašinos neturime. Informacijos ir gelbėtojų pakankamai. Gal tik kavinė kokia galėtų būti, kur būtų galima užkąsti, atsigerti“, – sakė su šeima Kauno marių viešajame paplūdimyje vasarojusi kaunietė Svetlana.

Naujovėms dar ne laikas

Kaip ir anksčiau, šiemet Kaune veikia trys viešieji paplūdimiai: du prie Kauno marių ir Lampėdžių paplūdimys. Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis sakė, kad visi jie sezonui buvo paruošti tinkamai: pliažuose pastatytos persirengimo kabinos, šiukšliadėžės, rekonstruoti suoliukai, maudymosi zona pažymėta plūdurais, nuo birželio 1-osios budi gelbėtojai.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Planuojama, kad kitą vasarą prie Lampėdžių karjero atvykę poilsiautojai jau galės vasaroti naujajame paplūdimyje.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Planuojama, kad kitą vasarą prie Lampėdžių karjero atvykę poilsiautojai jau galės vasaroti naujajame paplūdimyje.

Laimėję savivaldybės skelbtą konkursą miesto viešuosius paplūdimius šiemet prižiūri bendrovės „Lagna“ darbuotojai, kuriems šis darbas – ne naujiena. Poilsiautojų saugumu, pramogomis (valčių ir vandens dviračių nuoma) bei tvarka ir švara paplūdimiuose jie rūpinosi ne vieną ankstesnę vasarą.

Pasak A.Pakalniškio, šiemet paplūdimių priežiūrai iš miesto biudžeto numatyta maždaug 180 tūkst. litų. Tiek pinigų užteks tik svarbiausiems darbams atlikti, todėl apie tokias naujienas kaip informaciniai stendai poilsiautojams nebuvo net galvota.

„Tam dabar ne laikas“, – sakė A.Pakalniškis. Pasak jo, šią vasarą valdininkai žada akyliau kontroliuoti bendrovės „Lagna“ atliekamus darbus. Tai leis pakoreguotos konkurso, kurį laimėjo „Lagna“, sąlygos.

„Iki šiol jiems būdavo mokamas mėnesinis, abonentinis, mokestis bendrai už visas atliktas paslaugas. Šiemet kiekviena paslauga išskirta: šiukšlių išvežimas, žolės nupjovimas, gelbėtojai ir pan. Jei nustatysime, kad kurią nors paslaugą atlieka netinkamai, tam skirtos pinigų dalies jie negaus“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas.

Informacija apie vandenį – internete ir žiniasklaidoje

Kaip ir kasmet prasidėjus vasarai, miesto viešųjų paplūdimių vandens kokybė bus tiriama kas dvi savaitės. Tačiau kol kas sužinoti, ar galima maudytis kuriamos nors iš Kauno paplūdimių, dar negalima.

Kaip „15min“ sakė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, pirmieji vandens mėginiai bus paimti šią savaitę, o tyrimų rezultatai savivaldybę pasieks birželio 14-ąją. Tuomet jie bus paskelbti savivaldybės interneto puslapyje. Taip pat planuojama šią informaciją pateikti ir žiniasklaidos priemonėms.

Vasarį pasibaigė savivaldybės sutartis su Nacionalinės laboratorijos Kauno skyriumi, kurio darbuotojai anksčiau tirdavo miesto paplūdimių vandenį. Pasak R.Savickienės, kol bus paskelbtas naujas konkursas ir paaiškės jo laimėtojas, šiuos tyrimus atliks bendrovė „Kauno vandenys“, turintys tam skirtų priemonių.

Miestas turės modernų paplūdimį

Poilsiauti Lampėdžiuose esančiame paplūdimyje mėgę kauniečiai šiemet turi ne pačius maloniausius kaimynus – statybininkus. Jie čia darbuosis visą vasarą, nes šalia Lampėdžių karjero intensyviai statomas kempingas ir įrengiamas naujas paplūdimys. Abu juos atidaryti ketinama po metų.

Nuo gegužės vidurio verdantys statybų darbai poilsiautojų nenervina. Žmonės džiaugiasi, kad ne vienus metus girdėtos miesto vadovų kalbos, jog Kaune bus naujas modernus paplūdimys ir kempingas, į kurį nebus gėda atvežti iš užsienio atvykusius turistus, virto realiais darbais.

Valdininkų teigimu, naujajame paplūdimyje netrūks veiklos ir patiems kauniečiams – čia žadama įrengti tikrą pramogų oazę. Moderniame paplūdimyje tilps per 1 000 žmonių. Jis bus suskirstytas į kelias zonas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Prie Lampėdžių karjero verda statybos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Prie Lampėdžių karjero verda statybos

Planuojama, kad greta jo bus keletas žaidimų (futbolo, tinklinio, krepšinio) aikštelių, taip pat ketinama įrengti dušus, tualetus. Be to, vasarotojai galės degintis ar tiesiog pasėdėti ant geros kokybės smėlio.

Kuriant paplūdimį yra numatyta sumažinti paplūdimio maudymosi ir poilsio zonos nuolydį, taip pat bus suformuotas bendras šlaitas, kuris natūraliai atskirs paplūdimį nuo sportui skirtos zonos.

Siekiant, kad maudynės paplūdimyje būtų saugios, ketinama įrengti atskirą maudymosi zoną vaikams. Joje vandens gylis sieks tik iki 1,2 m.

Šiuo metu nė vienas mieste esantis paplūdimys nėra pritaikytas žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Atidarius naująjį Lampėdžių pliažą jie galės ne tik patogiai pasiekti paplūdimį, bet ir pramogauti.

Projekte numatyta ir nauja automobilių stovėjimo aikštelė. Greta vakarinio aplinkelio įrengtoje aikštelėje tilps iki 80 mašinų. Tačiau paplūdimį bus galima patogiai pasiekti pėsčiomis arba dviračiais, mat planuojama nutiesti pėsčiųjų bei dviračių takus.

Pajūryje – atskiros zonos aktyvaus pasiplaukiojimo gerbėjams

Neringos savivaldybėje svarstoma idėja įsteigti aktyvaus sporto zonas Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės paplūdimiuose, kuriuose būtų galima plaukioti jėgos aitvarais, burlentėmis.

Šiuo metu buriavimas, burlentės, jėgos aitvarai ar kitas aktyvus vandens sportas bei poilsis, išskyrus tinklinį ir futbolą, Neringos paplūdimiuose yra draudžiamas. Todėl buriuotojai pramogauja už nustatytų pliažo ribų. Verslininkai pasiūlė įrengti 4 aktyvaus sporto zonas, kurias žymėtų specialūs ženklai. Viena jų būtų Juodkrantėje, kitos Pervalkoje, Nidoje ir Preiloje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min