Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno politikai stojo piestu prieš prekybą alumi spaudos kioskuose

Spaudos kioskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Spaudos kioskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno savivaldybės teisininkams pareiškus, kad leidimo prekiauti alkoholiu prašantiems spaudos kioskams jo neduoti negalima, tam nepritariantys miesto politikai ėmė ieškoti būdų, kaip apeiti įstatymą. Vienas iš politikų netgi pasiūlė kioskams suteikti licencijas, tačiau vėliau leisti alkoholiu prekiauti tik vieną minutę per parą.

Dar prieš mėnesį bendrovės „Lietuvos spauda“ atstovai kreipėsį į Kauno miesto savivaldybę, prašydami trylikai spaudos kioskų išduoti licencijas prekiauti alumi, alaus kokteiliais bei natūralios fermentacijos sidru.

Nenori girdyti tautos

Licencijų ir paslaugų skyriaus specialistai išnagrinėjo prašymą ir jį trečiadienį pateikė miesto tarybos kolegijai. Absoliuti dauguma Kauno politikų pasisakė prieš leidimą prekiauti alkoholiu spaudos kioskuose.

„Jeigu jeigu žmogus nori atsipagirioti, tai kaip prenumeruoja laikraštį, tegul taip užsiprenumeruoja ir buteliuką rytais. Aš esu kategoriškai prieš“, – rėžė tarybos narys Gediminas Žukauskas.

„Aš nesutinku eiti lengviausiu keliu ir prieš rinkimus visus girdyti. Mes greitai sulauksime prašymų prekiauti bibliotekose, ledų kioskuose. Savivaldybė turėtų griežčiau kontroliuoti prekybos alkoholiu vietų plitimą“, – kalbėjo alkoholio visiškai nevartojantis vicemeras Stanislovas Buškevičius.

Neišduoti neleidžia įstatymas

Miesto tarybos narių kalbas greitai nutraukė savivaldybės Teisės departamento direktorius Dainius Ratkelis, paaiškindamas, kad spaudos kioskai turi lygiai tokias pačias teises, kaip ir kiti, kurie alkoholiu prekiauja visame Kaune. Pasak valdininko, „Lietuvos spaudos“ pateikti dokumentai yra tvarkingi, tad licencijas prekiauti alkoholiu jiems išduoti privaloma.

„Jeigu neišduotume, mes pažeistume Alkoholio kontrolės įstatymą“, – paaiškino D.Ratkelis.

„Spaudos kioskai niekuo nesiskiria nuo standartinių kioskų, tad juridinio pagrindo neišduoti licencijų nėra. Šiauliuose ir Klaipėdoje tokie leidimai spaudos kioskams išduodami jau dvejus metus. Vienintelis dalykas, kurį savivaldybių taryboms leidžia įstatymas, yra prekybos alkoholiu laiko ribojimas“, – aiškino Licencijų ir paslaugų skyriaus vedėjo pavaduotojas Linas Musteikis.

„Tai mes galime jiems leisti prekiauti nuo vidurnakčio iki vienos minutės po vidurnakčio. Įstatymas to juk nedraudžia“, – radęs išeitį, kaip apeiti įstatymą, džiaugėsi S.Buškevičius.

Tiesa, vicemero entuziazmą greitai nuramino L.Musteikis, paaiškindamas, jog įvestas toks laiko apribojimas įsigaliotų kiekvienam iš 160 alkoholiu prekiaujančių kioskų. 15min.lt primena, jog prieš trejus metus miesto taryba apribojo prekybos alkoholiu laiką kioskuose, veikiančiuose miesto centre ir jo prieigose. Iki šiol alumi bei kitais alkoholiniais gėrimais juose buvo galima prekiauti tik nuo 9 iki 12 val.

Siūlė leisti iš principo

„Kalbos apie prekybą alkoholiu kioskuose sukėlė Seimo nario Algimanto Matulo pasipiktinimą. Man vien dėl to norisi leisti. Tegul prekiauja“, – vicemeras Rimantas Mikaitis buvo vienintelis iš tarybos kolegijos narių, kuris trečiadienį balsavo už leidimą prekiauti. Visi kiti politikai, išskyrus vieną susilaikiusįjį, balsavo prieš.

Po balsavimo Teisės departamento direktorius D.Ratkelis politikams priminė, kad šie balsavo prieš Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatą: „Jūs nesutikote su įstatymu. Gal tuomet greta šio sprendimo pateikite Seimui siūlymą šį įstatymą taisyti?“ Politikai pritarė valdininko siūlymui ir administracijos specialistus įpareigojo parengti kreipimąsi į Seimą dėl minėto įstatymo pataisos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min